Tymbark - U 10

320 tysięcy dzieci w XVII edycji Turnieju

19.10.2016
320 tysięcy dzieci w XVII edycji Turnieju

Zakończyły się zapisy do XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Do tegorocznych rozgrywek zgłoszonych zostało ponad 320 tysięcy dziewcząt i chłopców z całej Polski. Teraz dzieci marzące o pójściu w ślady Ambasadora Turnieju, Arkadiusza Milika, rozpoczną grę na etapach gminnym i powiatowym, będących początkiem drogi do Wielkiego Finału rozgrywanego na Stadionie PGE Narodowym. - Gdybym teraz był dzieckiem to zrobiłbym wszystko by tam zagrać – mówi Arkadiusz Milik, Ambasador Turnieju.


Początek rywalizacji jeszcze w październiku


Rozpoczyna się siedemnasta edycja Turnieju, w którym - wraz z obecnie zapisanymi uczestnikami - wzięło już udział ponad 1 600 000 dzieci. Wśród nich m.in. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński czy Paulina Dudek. Już po raz trzeci rozgrywki odbywać się będą aż w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12. Co roku znaczną częścią uczestników Turnieju są dziewczynki. W obecnej edycji stanowią one aż 33 proc. zgłoszonych zawodników, czyli prawie 1/3 wszystkich uczestników.

 

- Moi Drodzy, zakończyły się zapisy do XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Do największych rozgrywek piłkarskich dla dzieci w Europie zgłosiło się 320 tysięcy zawodników. Rozpoczynamy walkę o Wielki Finał na PGE Narodowym. I Ty możesz być jak Arkadiusz Milik czy Piotr Zieliński i spełnić swoje marzenia, rozpoczynając piłkarską przygodę od naszego Turnieju. Życzę Wam wielkiej sportowej rywalizacji, niesamowitych emocji, dobrej zabawy, a na najlepszych czekam na Narodowym. Powodzenia! – powiedział Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.


Najwięcej, bo aż 42 proc.wszystkich drużyn zostało zgłoszonych do najstarszej kategorii wiekowej, czyli U-12. Dzieci do lat 10 stanowią 34 proc. uczestników. Cieszy także frekwencja w najmłodszej kategorii wiekowej. Mali piłkarze i piłkarki do lat 8  to 24 proc. uczestników.

 

- Na starcie nowej edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” życzę wszystkim uczestnikom dobrej zabawy, wytrwałości w dążeniu do celu oraz spełnienia piłkarskich marzeń. Od 10 lat, kiedy Tymbark jest głównym sponsorem Turnieju, każda kolejna edycja pokazuje, że w Polsce nie brakuje uzdolnionych piłkarsko dzieci. Udział w rozgrywkach jest dla nich szansą na odkrycie talentu oraz zagranie na Stadionie PGE Narodowym, a w przyszłości pójście w ślady Ambasadora Turnieju - Arkadiusza Milika. Najważniejsze jest jednak to, że dla setek tysięcy dzieci Turniej może być początkiem przygody ze sportem, która zostaje na całe życie – powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex.

 

5571_20160502cslg0532_2_m.jpg

 

Koniec zapisów oznacza start pierwszych meczów na etapie gminnym i powiatowym. Te rozpoczną się w poszczególnych województwach jeszcze w październiku. Pierwsza faza Turnieju potrwa do marca 2017 roku. Harmonogramy rozgrywek dostępne są na oficjalnej stronie Turnieju www.zpodworkanastadion.pl. Eliminacje gminne i powiatowe będą się toczyć równolegle dla drużyn dziewcząt i chłopców ze wszystkich kategorii wiekowych a zwycięskie drużyny zakwalifikują się do Finałów Wojewódzkich rozgrywanych na przełomie marca i kwietnia 2017 roku.

 

Najlepsi zagrają na Stadionie PGE Narodowym

 

Zwycięzców XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznamy 2 maja 2017 roku na murawie Stadionu PGE Narodowego w Warszawie. Mecze finałowe rozegrane zostaną bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski. Nagrodą główną dla najlepszych zespołów chłopców i dziewcząt do lat 10 i 12 będzie wyjazd na wyjątkowy mecz piłkarski.

 

- Jako ambasador, wiem ile ten Turniej daje dzieciom korzyści, bo sam w nim występowałem i wiem, że jest to dobry początek, żeby w przyszłości poważnie myśleć o graniu w piłkę. Ja w dzieciństwie nie miałem możliwości zagrania na takim stadionie jak PGE Narodowy, ale gdybym teraz był dzieckiem i miał taką możliwość to zrobiłbym wszystko by tam zagrać – powiedział Arkadiusz Milik, napastnik reprezentacji Polski i Ambasador Turnieju.

 

 

OCEŃ ZDJĘCIE00