Tymbark - U 10

Czas na Wielki Finał!

24.04.2017
Czas na Wielki Finał!

Już 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie poznamy zwycięzców XVII Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Tego dnia, tuż przed finałem Pucharu Polski, wyłonieni zostaną mistrzowie Polski do lat 10 i 12 wśród dziewcząt i chłopców. Triumfatorzy w nagrodę zagwarantują sobie wyjazd na czerwcowy mecz reprezentacji Polski z Rumunią. Tegoroczny Wielki Finał będzie historyczny, ponieważ wszystkie mecze finałowe będą transmitowane na żywo w telewizji na kanałach Super Polsat i Polsat Sport.


W GRZE POZOSTALI JUŻ TYLKO NAJLEPSI


Do trwającej, XVII edycji Turnieju zostało zgłoszonych ponad 320 tysięcy dzieci. Rozgrywki rozpoczęły zmagania chłopców i dziewczynek na poziomie gminnym i powiatowym, z których najlepsze drużyny zakwalifikowały się do finałów wojewódzkich. Na tym etapie wyłoniono mistrzów województw w kategorii U-8. Natomiast najlepsze zespoły do lat 10 i 12 z każdego regionu wywalczyły przepustkę do gry w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 29 kwietnia – 2 maja w Warszawie.

 

Rozgrywki wojewódzkie toczyły się równolegle na dwóch trasach: wschodniej i zachodniej. W poszukiwaniu największych talentów piłkarskich w Polsce organizatorzy przemierzyli łącznie ponad 4500 km. W tym czasie rozegrano 2780 meczów, w których padło 12 857 bramek, co daje średnią prawie 5 bramek na mecz. W tegorocznych finałach wojewódzkich wzięło udział ponad 20 000 uczestników, którym rozdano 77 000 kg nagród i 159 Zielonych Kartek Fair Play za godną pochwały sportową postawę na boisku i poza nim.

 

Na obecnym, ogólnopolskim etapie w grze pozostało już tylko 640 najbardziej utalentowanych piłkarsko dziewcząt i chłopców w Polsce, którzy w Warszawie powalczą nie tylko o grę na murawie PGE Narodowego i Puchar Tymbarku, ale również o wyjazd na mecz Polska – Rumunia rozgrywany w ramach eliminacji do mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie.

 

- Wchodzimy w najważniejszą fazę, finały ogólnopolskie. Są tutaj tylko i wyłącznie najlepsi. Jestem przekonany, że niektórzy z Was kiedyś na stadionie PGE Narodowym będą mogli posłuchać polskiego hymnu przed zagraniem w składzie reprezentacji Polski. Życzę Wam tego z całego serca jako prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i jako wielki wielbiciel Waszej rywalizacji. Walczcie, grajcie, ale nie zapominajcie, że na tym etapie piłka to przedewszystkim dobra zabawa i fair play - powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.


Finał ogólnopolski rozpocznie się 29 kwietnia o godzinie 17:45 paradą finalistów, która poprzedzi Wielkie Otwarcie Turnieju i losowanie grup przed stadionem PGE Narodowym, a całość uświetni występ Tomasza Dolskiego. Przez następne dwa dni (30 kwietnia-1 maja), na boiskach treningowych Legii Warszawa oraz Agrykoli, w godz. 10:00-16:00 rozegrane zostaną mecze fazy grupowej i pucharowej, które wyłonią uczestników spotkań finałowych odbywających się 2 maja na stadionie PGE Narodowym.


Tego dnia po dekoracji zwycięzców na płycie Stadionu PGE Narodowego, wszystkie drużyny wspólnie obejrzą finał Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Arką Gdynia. Warto pamiętać, że każdy bilet na finał Pucharu Polski upoważnia do wejścia 2 maja od godz. 10:00 na mecze finałowe Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.


7163_finaly_ogolnopolskie_z_podworka_na_stadion_o_puchar_tymbarku-fot.cyfrasport-3_lq.jpg


- Żeby zagrać w Wielkim Finale Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” trzeba przejść bardzo długą drogę – od rozgrywek gminnych i powiatowych poprzez finały wojewódzkie i na każdym z tych etapów trzeba pokazać mistrzostwo. To wymaga ciężkiej pracy, poświęcenia i konsekwencji, a także pasji oraz charakteru. Historie uczestników pokazują, że do gry w Wielkim Finale często potrzeba nawet kilku lat treningów. Dlatego drużyny, które spotkają się w najbliższych dniach w Warszawie, już udowodniły swoją siłę i wielkość. To duża sztuka być w gronie 16 najlepszych zespołów w Polsce, w swojej kategorii wiekowej. Życzę wszystkim uczestnikom Wielkiego Finału Turnieju powodzenia oraz dobrej zabawy i niezapomnianych emocji. Wierzę, że kiedyś wielu z tych młodych zawodników zasili reprezentację Polski – powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex.

 

PO RAZ PIERWSZY W TELEWIZJI – TRANSMISJA NA ŻYWO


Wszystkie cztery mecze finałowe XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” będzie można obejrzeć na żywo w telewizji, na kanałach Super Polsat (otwarty) i Polsat Sport. Transmisja ze Stadionu PGE Narodowego rozpocznie się od godziny 10:10 i kolejno zostaną rozegrane finały: U-10 dziewcząt, U-10 chłopców, U-12 dziewcząt i U-12 chłopców. Mecze finałowe skomentuje m.in. Mateusz Borek, jeden z najlepszych komentatorów sportowych w Polsce. Będzie to pierwsza w Polsce telewizyjna transmisja meczu dzieci w ogólnodostępnym kanale.

 

 

 

SZCZEGÓŁOWY WYKAZ DRUŻYN STANOWIĄCYCH REPREZENTACJE POSZCZEGÓLNYCH WOJEWÓDZTW

WOJEWÓDZTWO

U-10 CHŁOPCY

U-10 DZIEWCZYNKI

U-12 CHŁOPCY

U-12 DZIEWCZYNKI

DOLNOŚLĄSKIE

Szkoła Podstawowa nr 11 w Jeleniej Górze

UKS Wołów

Szkoła Podstawowa nr 45 we Wrocławiu

ZS Wojbórz

KUJAWSKO-POMORSKIE

UKS Gol Brodnica

UKS Tęcza Bydgoszcz

SP69 Bydgoszcz

UKS Tęcza Bydgoszcz

LUBELSKIE

UKS „Niedźwiadek” Chełm

PSP Modliborzyce

UKS „Niedźwiadek” Chełm

UKS „Piątka” Biała Podlaska

LUBUSKIE

UKS 4 Kostrzyn nad Odrą

MUKS Stilon Gorzów Wielkopolski

UKS Polonia Słubice

MUKS Stilon Gorzów Wielkopolski

ŁÓDZKIE

RAP Radomsko

UKS SMS Łódź

Pogoń Zduńska Wola

ULKS MOSiR Sieradz

MAŁOPOLSKIE

MUKS Dunajec Nowy Sącz

C.A.R. Junior Krzeszowice

SP nr 18 Tarnów

UKS Trójka Staszkówka Jelna

MAZOWIECKIE

UKS Irzyk

Varsovia Girls

SP 22 Płock

UKS Ząbkovia Ząbki I

OPOLSKIE

Masters Brzeg

SP 4 Namysłów

Rodło Opole

LUKS Biała Nyska

PODKARPACKIE

AMO Rzeszów

Beniaminek Krosno

SP9 Dębica

Beniaminek Krosno

PODLASKIE

SP4 Zambrów

UKS 10 Łomża

SP14 Białystok

SP Rosochate

POMORSKIE

UKS Orlik Stężyca

SP5 Malbork

UKS Jedynka Reda

UKS Lider Rychnowy

ŚLĄSKIE

Gol Bieruń

KKS Katowice

MUKP Dąbrowa Górnicza

Akademia Sportu KSB Lędziny

ŚWIĘTOKRZYSKIE

AMO I Kielce

PSP Kunów

SP27 Kielce I

PSP Ostrowiec Świętokrzyski

WARMIŃSKO-MAZURSKIE

SP 18 Olsztyn

SSP Tylice

SP19 Elbląg

SP Samborowo

WIELKOPOLSKIE

SP1 Międzychód

UKS 2 Luboń

UKS AP Reissa Poznań

KA 4 resPect Krobia

ZACHODNIOPOMORSKIE

MUKS Orzeł 2010 Wałcz

UKS Olimpia Szczecin

SP51 Szczecin

UKS Olimpia Szczecin

OCEŃ ZDJĘCIE00