Tymbark - U 10

Dolnośląski Finał Relacja

21.04.2014
Dolnośląski Finał Relacja

W zakończonym finale wojewódzkim XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły UKS Wołów i UKS FC Wrocław Academy w kategorii U-10 oraz UKS Bielawianka Bielawa i Kusy Bolesławiec w U-12. Zwycięskie zespoły będą stanowić trzon reprezentacji województwa dolnośląskiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Najlepsi z najlepszych wyjadą na mecz Niemcy-Polska do Hamburga.


Finały województwa dolnośląskiego zostały rozegrane w dniach 2-3 kwietnia na Stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ulicy Śląskiej 35a. Boiskowe zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły drużyny dziewczynek i chłopców w kategorii U-10, drugiego na murawę wybiegli o dwa lata starsi zawodnicy. Łącznie o prymat w województwie i awans do Wielkiego Finału walczyło aż 79 drużyn.

 

W żeńskim finale kategorii U-10 UKS Wołów pokonał 4-0 SP Wójbórz. Agnieszka Nowak, trenerka wygranej drużyny pochwaliła swoje zawodniczki, które wykazały się prawdziwym duchem sportowej rywalizacji – Jestem przeszczęśliwa, ale i ogromnie zaskoczona wysokim poziomem tegorocznych rozgrywek. Dlatego tym bardziej uważam, że dzisiejsze zwycięstwo to nasz ogromny sukces. Dziewczyny dały z siebie wszystko, z meczu na mecz grały coraz lepiej. Pokazały dziś wolę walki, charakter i determinację dzięki temu zajęły pierwsze miejsce. Dziewczyny wciąż uczą się elementów gry, takich jak prowadzenie piłki, podania, przyjęcia. Mam więc nadzieję, że na Wielkim Finale  zagramy jeszcze lepiej.


Drugiego dnia zawodów do grona najlepszych piłkarek województwa dolnośląskiego dołączyły zwyciężczynie kategorii U-12. Dziewczynki z drużyny UKS Bielawianka Bielawa pokonały zawodniczki SP Wąsosz wynikiem 4-3. Atmosferę i sportową postawę podsumował opiekun mistrzyń Marek Pyziak Dolnośląski finał Turnieju oceniam bardzo pozytywnie. Świetna atmosfera, wysoki poziom rywalizacji i miłe wspomnienia. Wracamy do domu kontuzji dobrej formie i humorach, a to umożliwi nam odpowiednie przygotowanie do Wielkiego Finału w Warszawie. Musimy jeszcze popracować nad kluczowymi elementami, jak prowadzenie piłki i lepsza gra w defensywie. Chcemy także wzmocnić naszą drużynę o pięć najlepszych zawodniczek, których umiejętności zwróciły moją uwagę.


W rywalizacji chłopców do lat 10 bezkonkurencyjny okazał się zespół UKS FC Wrocław Academy, który wygrał wynikiem 4-0 z UKS Gryf Świdnica. Po zakończeniu spotkania Mieczysław Karasewicz, trener zwycięzców ocenił występ swoich zawodników – Tegoroczny finał wojewódzki był pełen emocji. Chłopcy świetnie się spisali, wygrywając wyraźnie w meczu finałowym. Przeciwnik był bardzo wymagający, jednak strzelenie pierwszej bramki dodało nam skrzydeł. Jesteśmy więc najmocniejszą drużyną na Dolnym Śląsku. Przed finałem ogólnopolskim musimy popracować jeszcze nad grą zespołową, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony.


W kategorii U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący Kusy Bolesławiec, pokonując Młode Wilki Legnica 3-2. Adrian Bernacki następująco podsumował występ swoich podopiecznych – Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ  udało nam się wygrać rozgrywki, które stały na bardzo wysokim poziomie. Chłopcy szczególnie w meczu finałowym zaprezentowali się z jak najlepszej strony, co mnie niezmiernie cieszy. Widać, że dotychczasowe treningi przynoszą efekty, ale przed Wielkim Finałem czeka nas jeszcze trochę pracy. Uważam, że warto brać  udział w  takim Turnieju, panuje tu fantastyczna atmosfera i świetna zabawa!


Radość z awansu do finału ogólnopolskiego to dopiero połowa sukcesu. Trenerzy zwycięskich drużyn, aby zwiększyć szansę swoich zespołów na zdobycie Mistrzostwa Polski, mogą wzmocnić drużyny o maksymalnie 5 wyróżniających się zawodników wybranych z pozostałych uczestników finału wojewódzkiego. Dzięki temu idea wyłaniania piłkarskich talentów jest precyzyjnie i skutecznie realizowana, a najbardziej uzdolnione piłkarsko dzieci w kraju dostają szansę na zaprezentowanie i sprawdzenie swoich umiejętności na najwyższym poziomie podczas rywalizacji ogólnopolskiej.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych podczas, której spełniają się najskrytsze sportowe marzenia dzieci. Każdy z uczestników finału wojewódzkiego został nagrodzony i otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsze zespoły wywalczyły okazałe puchary oraz wyróżnienia indywidualne.

 

Tegoroczny dolnośląski finał XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był rywalizacją na niezwykle wysokim poziomie sportowym zarówno indywidualnym, jak również zespołowym. Liczne grono kibiców było świadkiem wielu fantastycznych zagrań, emocjonujących akcji i pięknych goli, oraz widowiskowych parad bramkarzy. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i rywalizacja w duchu fair play.

 

Klasyfikacja generalna


Kategoria

Chłopcy

Dziewczynki

U-10

1. UKS FC WROCŁAW ACADEMY    
2. UKS GRYF ŚWIDNICA                   
3. UKS LECHIA DZIERŻONIÓW

4. SP 3 POLKOWICE           

                                                                    

1. UKS WOŁÓW
2. SP WÓJBÓRZ
3. LUKS DRAGON MISZKOWICE

4. ORATORIUM ŚRODA ŚLĄSKA

 

Najlepszy bramkarz

Konrad Wiącek UKS FC Wrocław Academy

Karolina Krok-Orzechowska Luks Dragon Miszkowice

Najlepszy zawodnik

Oskar Leśniak UKS Gryf Świdnica

Julia Matłok UKS Wołów

Król strzelców

Dawid Matuszewski UKS FC Wrocław Academy

 

Ewa Legutko Luks Dragon Miszkowice

 

U-12

1. KUSY BOLESŁAWIEC
2. MŁODE WILKI LEGNICA
3. SP 3 BOGATYNIA

4. SP 8 JELENIA GÓRA

 

1. UKS BIELAWIANKA BIELAWA
2. SP WĄSOCZ
3. UKS BIERUTÓW

4. SP PROCHOWICE

 

Najlepszy bramkarz

Jakub Wojtas Kusy Bolesławiec

Zuzanna Gruda SP Wąsocz

Najlepszy zawodnik

Radosław Tyrański SP 8 Jelenia Góra

Aleksandra Chałupka UKS Bielawianka Bielawa

Król strzelców

Patryk Liczbiński SP 3 Bogatynia

Julia Skokoń SP Wąsocz

OCEŃ ZDJĘCIE00