Tymbark - U 10

Edycja VIII

08.03.2012
Edycja VIII

143_screenshot001.jpg


Z podwórka na... stadion Wembley!

W dniach 10 – 12 października 2008 roku, zdobywcy Pucharu Tymbarku - dziewczęta z woj. śląskiego i chłopcy z woj. zachodniopomorskiego, przebywali w Londynie. Jedną z głównych atrakcji dla dzieci było kibicowanie na stadionie Wembley podczas meczu Anglia - Kazachstan, który odbył się w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w 2010 roku. Wyjazd ten był nagrodą za zwycięstwo w Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, którego VIII finał odbył się w Krakowie na stadionie Wisły Kraków.

Londyn
Pierwszą atrakcją dla młodych piłkarzy i piłkarek była wizyta w Oceanarium. Dzieci zobaczyły z bliska rekiny, płaszczki i wiele innych, egzotycznych gatunków zwierząt. Podczas podróży przez miasto w kierunku hotelu mali zawodnicy z wielkim zainteresowaniem obserwowali miejsca, które dotąd znali jedynie ze zdjęć i telewizji. Wielką atrakcją była podróż po mieście piętrowym odkrytym autobusem. Maluchy mogły na własne oczy zobaczyć Hyde Park, pałac Buckingham czy Piccadilly Circus.

 

Anglicy pokonani!
Zwycięzcy VIII Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” , pokonali w wyjazdowym meczu swoich angielskich rówieśników. Zdobywcy Pucharu Tymbarku odnieśli zwycięstwo nad Anglikami stosunkiem bramek 9:1 (dziewczynki) i 7:0 (chłopcy).

 

Wembley
Wśród uczestników podróży nie było nikogo, kogo by nie zachwycił widok wnętrza stadionu. Trybuny na 90 tysięcy widzów, olbrzymich rozmiarów telebimy, zadziwiająca konstrukcja całej budowli - robiły ogromne wrażenie na uczestnikach wyprawy.  Mecz Anglia - Kazachstan dostarczył wszystkim wielu emocji i był doskonałą okazją do obserwowania "w akcji" największych gwiazd światowego futbolu.