Tymbark - U 10

Finał Małopolski Relacja

10.04.2014
Finał Małopolski Relacja

W zakończonym finale wojewódzkim XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły UKS Dwójka Skawina i MUKS Halny Kamienica w kategorii U-10 oraz UKS Staszkówka Jelna i SP 119 Kraków w U-12. Zwycięskie zespoły będą stanowić trzon reprezentacji województwa małopolskiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Najlepsi z najlepszych wyjadą na mecz Niemcy-Polska do Hamburga.


Finały województwa małopolskiego zostały rozegrane w dniach 7-8 kwietnia na boiskach COM COM Zone Nowa Huta, przy ulicy Ptaszyckiego 6 w Krakowie. Boiskowe zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły drużyny dziewczynek i chłopców w kategorii U-10, drugiego na murawę wybiegli o dwa lata starsi zawodnicy. Łącznie o prymat w województwie i awans do Wielkiego Finału walczyło aż 77 drużyn.

 

W żeńskim finale kategorii U-10 zespół UKS Dwójka Skawina pokonał 3-1 UKS Staszkówka Jelna. Krzysztof Durlik, trener wygranej drużyny nie szczędził pochwał dla swoich zawodniczek, które wykazały się prawdziwym duchem sportowej rywalizacji – O dzisiejszym sukcesie zadecydowała dobra postawa dziewczynek oraz rozsądne dysponowanie naszymi siłami podczas całego Turnieju. To był naprawdę ciężki dzień i każda zawodniczka dawała z siebie wszystko do ostatniego meczu. Przyznam, że od początku celowaliśmy w finał, ponieważ w drużynie są naprawdę świetne zawodniczki. Udało się nam zająć pierwsze miejsce i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni.


Drugiego dnia zawodów do grona najlepszych piłkarek województwa małopolskiego dołączyły zwyciężczynie kategorii U-12. Dziewczynki z UKS Staszkówka Jelna pokonały zawodniczki UKS Hesed Tarnów wynikiem 3:1. Atmosferę i poziom sportowej rywalizacji  podsumował trener mistrzyń Wojciech MrózDzisiejszy sukces to wynik ciężkiej pracy, zaangażowania, walki od pierwszego do ostatniego gwizdka oraz szczęścia. Szczęście jest w sporcie potrzebne na każdym kroku. Nie będę ukrywał, że przyjeżdżając na finał wojewódzki liczyliśmy na wysokie miejsce. Chcieliśmy powtórzyć wynik sprzed dwóch lat, kiedy zajęliśmy pierwszą lokatę i to się udało.


W rywalizacji chłopców do lat 10 bezkonkurencyjny okazał się zespół MUKS Halny Kamienica, który wygrał wynikiem 2-0 z MUKS Dunajec Nowy Sącz. Po zakończeniu spotkania Janusz Piotrowski, trener zwycięzców ocenił występ swoich zawodników – Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest bardzo dobrze zorganizowaną imprezą sportową dla dzieci. Jestem niezwykle dumny z mojej drużyny. Chłopcy swoją świetną grą pokazali co potrafią. Naszą najmocniejszą stroną jest technika gry oraz obrona. Oczywiście przed finałem ogólnopolskim nie spoczniemy na laurach. Planujemy więcej trenować, aby w Warszawie walczyć o tytuł Mistrzów Polski.

 

W kategorii U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący SP 119 Kraków, pokonując UKS Olimpijczyk Tymbark 6:1. Czesław Kamiński następująco podsumował występ swoich podopiecznych – Bardzo się cieszę ze zwycięstwa i jestem bardzo dumny z chłopców. Pokonali wszystkie drużyny i obronili tytuł mistrza województwa małopolskiego. Według mnie o tym wyniku zdecydowały determinacja oraz integracja chłopców - grają w jednej drużynie od kilku lat. W trakcie finału ogólnopolskiego będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Radość z awansu do finału ogólnopolskiego to dopiero połowa sukcesu. Trenerzy zwycięskich drużyn, aby zwiększyć szansę swoich zespołów na zdobycie Mistrzostwa Polski, mogą wzmocnić drużyny o maksymalnie 5 wyróżniających się zawodników wybranych z pozostałych uczestników finału wojewódzkiego. Dzięki temu idea wyłaniania piłkarskich talentów jest precyzyjnie i skutecznie realizowana, a najbardziej uzdolnione piłkarsko dzieci w kraju dostają szansę na zaprezentowanie i sprawdzenie swoich umiejętności na najwyższym poziomie podczas rywalizacji ogólnopolskiej.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych podczas, której spełniają się najskrytsze sportowe marzenia dzieci. Każdy z uczestników finału wojewódzkiego został nagrodzony i otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsze zespoły wywalczyły okazałe puchary oraz wyróżnienia indywidualne.

 

Tegoroczny małopolski finał XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był rywalizacją na niezwykle wysokim poziomie sportowym zarówno indywidualnym, jak również zespołowym. Liczne grono kibiców było świadkiem wielu fantastycznych zagrań, emocjonujących akcji i pięknych goli, oraz widowiskowych parad bramkarzy. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i rywalizacja w duchu fair play. Zmagania dzieci obserwowało wielu gości specjalnych m.in. byli reprezentanci Polski: Marek Kusto, Andrzej Iwan oraz Maciej Żurawski i Łukasz Surma.


W województwie małopolskim partnerami Turnieju były firmy LOBO oraz Galicja.

 

Klasyfikacja generalna


Kategoria

Chłopcy

Dziewczynki

U-10

1. MUKS Halny Kamienica
2. MUKS Dunajec Nowy Sącz
3. SP Roczyny

4. MUKS 1811 Tarnów

 

1. UKS Dwójka Skawina
2. UKS Staszkówka Jelna
3. SP 1 Budzów

4. SP Siemiechów

 

Najlepszy bramkarz

Hubert Gurgul MUKS Halny Kamienica

Aleksandra Chuchro UKS 2 Skawina


Najlepszy zawodnik

 

Mateusz Popiela UKS Tenhoc Brzezna

 

Anita Romuzga UKS Starzkówka Jelna


Król strzelców


 

Krystian Ciapała MUKS Dunajec Nowy Sącz

 

 

Kinga Pawlica SP 1 Budzów

 

U-12

1. SP 119 Kraków        
2. UKS Olimpijczyk Tymbark
3. SP 1 Skawina

4. SP 18 Tarnów  

                                                                    

1. UKS Staszkówka Jelna
2. UKS Hesed Tarnów
3. SP 1 Budzów

4. ZS Alewrnia

 

Najlepszy bramkarz


Oskar Witek SP 119 Kraków

 

Julia Burliga SP 1 Budzów

 

Najlepszy zawodnik

Sebastian Usarz SP 18 Tarnów

Paulina Tomasiak UKS Staszkówka Jelna


Król strzelców

 

Krzysztof Toporkiewicz UKS Olimpijczyk Tymbark

 

Sandra Malisz UKS Hesed Tarnów


OCEŃ ZDJĘCIE00