Tymbark - U 10

Finał Województwa Śląskiego

29.03.2015
Finał Województwa Śląskiego

Po dwóch dniach pasjonującej rywalizacji poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa śląskiego do lat 8, 10 i 12. W zakończonym finale wojewódzkim XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły UKS Herkules Kochanowice i Akademia Sportu Bielsko-Biała w kategorii U-8, UKS Tygryski Świętochłowice i MUKP Dąbrowa Górnicza w kategorii U-10, a także UKS Gol Częstochowa i SP 13 Żory w U-12. Zwycięskie drużyny będą filarem reprezentacji województwa śląskiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.


Finały województwa śląskiego zostały rozegrane w dniach 25-26 marca na murawie Stadionu LKS Pasjonat Dankowice, przy ul. Sportowej 1 w Dankowicach. Zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły wszystkie drużyny  w kategorii U-8 oraz piłkarze do lat 10, drugiego na murawę wybiegły drużyny dziewcząt w kategorii U-10 oraz wszystkie drużyny do lat 12. Łącznie w rozgrywkach wzięło udział aż 69 drużyn.

 

W żeńskim finale kategorii U-8 UKS Herkules Kochanowice pokonał 4-0 UKS Tygryski Świętochłowice. Bogusław Maciejewski,  trener wygranej drużyny pozytywnie ocenił występ zawodniczek i tegoroczną edycję Turnieju – Jesteśmy bardzo zadowoleni i szczęśliwi z osiągniętego wyniku. Ten cel postawiliśmy sobie przed rokiem, kiedy dowiedzieliśmy się, że w Turnieju o Puchar Tymbarku powstanie nowa kategoria U-8. Jak widać udało nam się spełnić nasze założenia. Jaki jest przepis na sukces? Chyba przede wszystkim wkład i zaangażowanie trenera, dzieci to dostrzegają, a to przekłada się wprost na efekty całej drużyny.


Natomiast wśród chłopców zwycięstwo odnieśli podopieczni Krystiana Gańczarczyka – Akademia Sportu Bielsko-Biała, którzy wynikiem 2-1 pokonali AP Silesia Katowice i zapewnili sobie miejsce w rozgrywkach ogólnopolskich. Dla chłopaków udział w tym Turnieju to było wielkie przeżycie. Chłopcy trenują już trzy lata i przez cały ten czas zbieramy doświadczenie. Dziś to wszystko zaprocentowało i możemy cieszyć się z sukcesu. Ten turniej zorganizowany jest perfekcyjnie, a rozgrywki słyną z wysokiego poziomu. Zwycięstwo smakuje tym lepiej, choć dla nas najważniejsza jest dobra zabawa - powiedział dumny trener chłopców.

 

W rywalizacji chłopców do lat 10 najlepszy okazał się zespół MUKP Dąbrowa Górnicza, który wygrał 2-1 z UKS Myszków 2005. Słów radości nie szczędził trener Mariusz Stjebal Jedziemy do Warszawy, chłopaki są przeszczęśliwi, podobnie jak ja. Zagramy na Stadionie Narodowym, a to dla nas ogromne wyróżnienie. Z całą drużyną trenujemy już razem prawie 4,5 roku, mamy kilku zawodników, którzy świetnie rokują, ale dziś był to sukces całej drużyny i efekt ciężkiej pracy podczas treningów. Osiągnęliśmy swój cel, teraz jedziemy do Warszawy już tylko po dobrą zabawę!


Drugiego dnia rozgrywek do grona najlepszych piłkarek województwa śląskiego w kategorii U-10 dołączył zespół UKS Tygryski Świętochłowice, który wygrał 4-1 z UKS Sól. Słów radości nie szczędził trener Dariusz OpokaDziewczynki trenują razem od niedawna i to nasz pierwszy taki wspólny Turniej. To dla nas ogromne przeżycie, szczególnie przy tak świetnej oprawie rozgrywek. Przygoda trwa dalej, jedziemy do Warszawy. Nastawialiśmy się na bardzo dobrą zabawę, a tu taka niespodzianka!


W kategorii U-12 bezkonkurencyjne okazały się dziewczynki z drużyny UKS Gol Częstochowa, które wynikiem 4-2 pokonały UKS Sól. Po zakończeniu spotkania trenerka Aleksandra Jędrak oceniła występ swoich zawodniczek – Cała drużyna bardzo cieszy się z dzisiejszego zwycięstwa. Dziewczyny dały z siebie wszystko, co było widać na boisku i to dało świetny efekt. Postaramy się dobrze wykorzystać czas do Wielkiego Finału, ale nie zapominamy, że najważniejsza jest radość z gry w piłkę i dobra zabawa.


W męskim finale U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący SP 13 Żory zwyciężając z SP 31 Zabrze 1-0. Paweł Rybica, trener drużyny pozytywnie ocenił poziom rozgrywek i emocje im towarzyszące – Kluczem do dzisiejszego zwycięstwa, było wyciągnięcie wniosków po fazie grupowej. Dzięki temu w kolejnych spotkaniach chłopcy zagrali z pełnym zaangażowaniem i koncentracją. W naszej grze skupiamy się mocno na technice indywidualnej, taki rozwój daje nam możliwość osiągania wyników. W Warszawie chcemy pokazać się z dobrej strony, mam nadzieję, że to będzie dla nas fajna przygoda.


Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1.      Akademia Sportu Bielsko-Biała 1.     UKS Kochanowice
2.      AP Silesia Katowice 2.     UKS Tygryski Świętochłowice
3.      Jedynka Łazy 3.     UKS Pawłów
4.      UKS Grom Tychy 4.     Czułowianka Tychy
Najlepszy bramkarz Kuba Gadomski AP Silesia Katowice Alicja Karkus UKS Tygryski Świętochłowice
Najlepszy zawodnik Piotr Wykręt Akademia Sportu Bielsko-Biała Kamila Wojtaszek UKS Pawłów
Król strzelców Jakub Pastuszka AP Silesia Katowice – 8 bramek Zosia Dubiel UKS Kochanowice – 25 bramek
U-10 1.      MUKP Dąbrowa Górnicza 1.       UKS Tygryski Świętochłowice
2.      UKS Myszków 2005 2.       UKS Sól
3.      SP 10 MOSiR Jastrzębie 3.       UKS Pawłów
4.      APN GKS Tychy 4.       Rudołtowice-Ćwiklice
Najlepszy bramkarz Franek Suchecki UKS Myszków 2005 Dominika Rybka UKS Pawłów
Najlepszy zawodnik Patryk Stjebal MUKP Dąbrowa Górnicza Wiktoria Turowska UKS Tygryski Świętochłowice
Król strzelców Szymon Nicpoń SP 10 MOSiR Jastrzębie – 6 bramek Marta Talik UKS Sól – 28 bramek
U-12 1.      SP 13 Żory 1.      UKS Gol Częstochowa
2.      SP 31 Zabrze 2.      UKS Sól
3.      SP 8 Racibórz 3.      Czułowianka Tychy
4.      Raków Częstochowa 4.      UKS Herkules Kochanowice
Najlepszy bramkarz Daniel Kańdziora SP31 Zabrze Oliwia Młynek UKS Gol Częstochowa
Najlepszy zawodnik Paweł Witt SP 8 Racibórz Paulina Czechowska Czułowianka Tychy
Król strzelców Kacper Noworyta SP 13 Żory – 8 bramek Emilia Walkosz UKS Sól – 12 bramek


OCEŃ ZDJĘCIE00