Tymbark - U 10

Finał Kujawsko-pomorski RELACJA

29.03.2014
Finał Kujawsko-pomorski RELACJA

Finały województwa kujawsko-pomorskiego zostały rozegrane w dniach 26-27 marca na Stadionie WDY, przy ulicy Sienkiewicza 18 w Świeciu. Boiskowe zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły drużyny dziewczynek i chłopców w kategorii U-10, drugiego na murawę wybiegli o dwa lata starsi zawodnicy i zawodniczki. Łącznie o prymat w województwie i awans do Wielkiego Finału walczyło aż 68 drużyn.

 

W żeńskim finale kategorii U-10 UKS Wielgie pokonała SP Zławieś Wielka 2-1. Michał Ziemiński, trener wygranej drużyny pozytywnie ocenił grę swoich zawodniczek i przebieg rozgrywek - Przed dzisiejszymi rozgrywkami liczyliśmy po cichu na podium, ale nie spodziewaliśmy, że będzie to jego najwyższy stopień. W naszym klubie dziewczęta grają w piłkę już od kilku lat. Jak widać dotychczasowa praca zaczyna przynosić efekty. Tegoroczne rozgrywki wojewódzkie były na bardzo wysokim poziomie, atmosfera była wyśmienita, oby było jak najwięcej podobnych imprez dla dzieci.


Drugiego dnia zawodów do grona najlepszych piłkarek województwa kujawsko-pomorskiego dołączyły zwyciężczynie kategorii U-12. Dziewczynki z SP 6 Inowrocław pokonały zawodniczki Gol Brodnica 3-0. Poziom sportowej rywalizacji i przygotowanie do Turnieju podsumował trener mistrzyń Marcin Kozłowski - Przyjechaliśmy na tegoroczne rozgrywki ze świadomością, że jesteśmy silnym zespołem. W tym samym składzie awansowaliśmy do Wielkiego Finału również dwa lata temu. Rozszerzenie kategorii wiekowej o starsze roczniki pozwoliło nam na ponowny udział w rozgrywkach. Dziewczynki trenują i grają w turniejach już od kilku lat, a ich ciężka praca zaczyna właśnie procentować. Bardzo cieszy mnie inicjatywa Turnieju o Puchar Tymbarku, ponieważ stwarza on szanse na przejście drogi z podwórka na wielkie stadiony.


W rywalizacji chłopców do lat 10 bezkonkurencyjny okazał się zespół Gol Brodnica, który wygrał wynikiem 2-1 z drużyną SP 16 Grudziądz. Po zakończeniu spotkania Sławomir Zakrzewski, trener zwycięzców ocenił występ swoich zawodników - O naszym dzisiejszym sukcesie zadecydował charakter i wola walki zawodników. Nie można też zapominać o roli treningów i obozów, podczas których chłopaki ciężko pracowali. Turniej o Puchar Tymbarku to świetna zabawa, doskonała atmosfera i perfekcyjna organizacja. Teraz czeka nas Wielki Finał. Z jednej strony to dla nas wielka niewiadoma, z drugiej zagranie na Stadionie Narodowym będzie z pewnością przygodą życia!


W kategorii U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący SP 15 Zawisza Bydgoszcz, pokonując SP Pakość 1-0. Damian Bławat następująco podsumował występ swoich podopiecznych - Ciężka praca, zaangażowanie i świetne zgranie przełożyło się na zajęcie dziś pierwszego miejsca w finale wojewódzkim. Dla wszystkich dzieci, możliwość zagrania w takim profesjonalnym Turnieju to doskonała okazja do zdobycia nowego doświadczenia. Na Wielki Finał na Stadionie Narodowym jedziemy przede wszystkim z nastawieniem na dobrą zabawę. Mam nadzieję, że przy okazji zaprezentujemy się też z dobrej strony.


Radość z awansu do finału ogólnopolskiego to dopiero połowa sukcesu. Trenerzy zwycięskich drużyn, aby zwiększyć szansę swoich zespołów na zdobycie Mistrzostwa Polski, mogą wzmocnić drużyny o maksymalnie 5 wyróżniających się zawodników wybranych z pozostałych uczestników finału wojewódzkiego. Dzięki temu idea wyłaniania piłkarskich talentów jest precyzyjnie i skutecznie realizowana, a najbardziej uzdolnione piłkarsko dzieci w kraju dostają szansę na zaprezentowanie i sprawdzenie swoich umiejętności na najwyższym poziomie podczas rywalizacji ogólnopolskiej.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych podczas której spełniają się najskrytsze sportowe marzenia dzieci. Każdy z uczestników finału wojewódzkiego został nagrodzony i otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsze zespoły wywalczyły okazałe puchary oraz wyróżnienia indywidualne.

 

Tegoroczny kujawsko-pomorski finał XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był rywalizacją na niezwykle wysokim poziomie sportowym zarówno indywidualnym, jak również zespołowym. Liczne grono kibiców było świadkiem wielu fantastycznych zagrań, emocjonujących akcji i pięknych goli, oraz widowiskowych parad bramkarzy. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i rywalizacja w duchu fair play.

 

Klasyfikacja generalna


Kategoria

Chłopcy

Dziewczynki

U-10

1. GOL BRODNICA 
2. SP 16 GRUDZIĄDZ             
3. SP 3 WĄBRZEŹNO                        

1. UKS WIELGIE
2. SP ZŁAWIEŚ WIELKA
3. ALEKSANDRÓW KUJAWSKI

Najlepszy bramkarz

Mateusz Domański Gol Brodnica

Karolina Sikora UKS Zławieś Wielka

Najlepszy zawodnik

Jan Bonikowski SP 16 Grudziądz

Julia Wilińska UKS Wielgie

Król strzelców

Kacper Gierszyński SP 16 Grudziądz

Liwia Lizik Aleksandrów Kujawski


U-12

1. SP 15 ZAWISZA BYDGOSZCZ
2. SP PAKOŚĆ
3. GOL BRODNICA

1. SP 6 INNOWROCŁAW
2. GOL BRODNICA
3. ZŁAWIEŚ WIELKA

Najlepszy bramkarz

Michał Ratajski SP Pakość

Nikola Sztuwe Zławieś Wielka

Najlepszy zawodnik

Mateusz Łęgowski Gol Brodnica

Lidia Hoduń SP 6 Innowrocław

Król strzelców

Jan Chachuła SP 15 Zawisza Bydgoszcz

Weronika Kuchczyńska Gol Brodnica