Tymbark - U 10

Finał Łódzki Relacja

03.04.2014
Finał Łódzki Relacja

Finały województwa łódzkiego zostały rozegrane w dniach 28-29 marca na obiektach Chojeńskiego Klubu Sportowego, przy ulicy Kosynierów Gdyńskich 18 w Łodzi. Boiskowe zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w który uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły drużyny dziewczynek i chłopców w kategorii U-10, drugiego na murawę wybiegli o dwa lata starsi zawodnicy. Łącznie o prymat w województwie i awans do Wielkiego Finału walczyło aż  75 drużyn.

 

W żeńskim finale kategorii U-10 UKS Słomków pokonał 2-1 SP Regnów. Rafał Dziuba, trener wygranej drużyny pozytywnie ocenił występ zawodniczek i tegoroczną edycję Turnieju - Wrócimy do domu z pięknymi wspomnieniami po tegorocznym finale wojewódzkim. Głównie dlatego, że nasza drużyna zajęła w nim pierwsze miejsce. Turniej to wspaniała przygoda dla tak młodych zawodniczek. Sam cieszę się, że w tym roku rozgrywany był on w dwóch kategoriach wiekowych, a od przyszłego roku również zawodnicy U-8 będą mogli powalczyć o Puchar Tymbarku, to oznacza, że rozgrywki stają się dostępne dla coraz większego grona dzieci.

 

Drugiego dnia zawodów do grona najlepszych piłkarek województwa łódzkiego dołączyły zwyciężczynie kategorii U-12. Dziewczynki z ULKS Sieradz pokonały SP Świnice 2-1. Pochwał swoim podopiecznym nie szczędził trener mistrzyń Paweł PawełczykJestem bardzo zadowolony z postaw moich zawodniczek. Pokazały dziś konsekwencję w grze i wolę walki. Z każdym rokiem poziom rozgrywek stoi na coraz wyższym poziomie, dlatego też to zwycięstwo smakuje jeszcze bardziej.


W rywalizacji chłopców do lat 10 bezkonkurencyjny okazał się zespół UKS SMS Łódź, który wygrał wynikiem 4-0     z UKS Zduńska Wola. Po zakończeniu spotkania Rafał Majewski, trener zwycięzców ocenił występ swoich zawodników – Jestem bardzo szczęśliwy i usatysfakcjonowany z wyniku jaki uzyskali chłopcy. Podczas meczu finałowego emocje sięgały zenitu, ale opanowanie i wola walki pozwoliła nam na odniesienie sukcesu. Możliwość zagrania na Stadionie Narodowym będzie dla nas wielkim wyróżnieniem.

 

W kategorii U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący SP 9 Skierniewice zwyciężając UKS SMS Łódź po serii rzutów karnych 5-4. (1-1). Adrian El-Ward, trener drużyny pozytywnie ocenił poziom rozgrywek i emocje im towarzyszące - Podczas dzisiejszego meczu finałowego o wyniku końcowym zadecydowały rzuty karne. Emocje były porównywalne do spotkań Ligii Mistrzów. Chłopaki wytrzymali tą presję i możemy teraz cieszyć się z sukcesu. To był fantastyczny Turniej, świetna organizacja, a dodatkowo pogoda dopisywała nam od samego początku, aż do ostatniego gwizdka.


Radość z awansu do finału ogólnopolskiego to dopiero połowa sukcesu. Trenerzy zwycięskich drużyn, aby zwiększyć szansę swoich zespołów na zdobycie Mistrzostwa Polski, mogą wzmocnić drużyny o maksymalnie 5 wyróżniających się zawodników wybranych z pozostałych uczestników finału wojewódzkiego. Dzięki temu idea wyłaniania piłkarskich talentów jest precyzyjnie i skutecznie realizowana, a najbardziej uzdolnione piłkarsko dzieci w kraju dostają szansę na zaprezentowanie i sprawdzenie swoich umiejętności na najwyższym poziomie podczas rywalizacji ogólnopolskiej.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych podczas, której spełniają się najskrytsze sportowe marzenia dzieci. Każdy z uczestników finału wojewódzkiego został nagrodzony i otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsze zespoły wywalczyły okazałe puchary oraz wyróżnienia indywidualne.

 

Tegoroczny łódzki finał XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był rywalizacją na niezwykle wysokim poziomie sportowym zarówno indywidualnym, jak również zespołowym. Liczne grono kibiców było świadkiem wielu fantastycznych zagrań, emocjonujących akcji i pięknych goli, oraz widowiskowych parad bramkarzy. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i rywalizacja w duchu fair play.

 

Klasyfikacja generalna


Kategoria

Chłopcy

Dziewczynki

U-10

1. UKS SMS ŁÓDŹ
2. UKS ZDUŃSKA WOLA
3. UKS KSAWERÓW

4. UKS PIOTRCOVIA                                                                                 

1. UKS SŁOMKÓW
2. SP REGNÓW
3. SP BIELAWY

4. UKS ORLĘTA WIELENIN

Najlepszy bramkarz

Dominik Kiełbasa UKS Piotrcovia

Zuzia Balcerska SP Bielawy

Najlepszy zawodnik

Eryk Adach UKS Ksawerów

Angelika Bieńkowska SP Regnów

Król strzelców

Mateusz Mrowiński UKS SMS Łódź

 

Karina Świniarska UKS Słomków

 

U-12

1. SP 9 SKIERNIEWICE
2. UKS SMS ŁÓDŹ
3. SP GŁOWNO

4. USK AP TOMASZÓW MAZOWIECKI

 

1. ULKS SIERADZ
2. SP ŚWINICE

3. UKS SMS ŁÓDŹ

4. USK AP TOMASZÓW MAZOWIECKI

 

Najlepszy bramkarz

Jakub Zwoliński UKS SMS Łódź

Julia Kolczyńska UKS SMS Łódź

Najlepszy zawodnik

Piotr Kłąb SP 9 Skierniewice

Julia Jaszczak SP Świnice

Król strzelców

Kacper Karasek SP 9 Skierniewice 

Wiktoria Skrzypińska ULKS Sieradz 

OCEŃ ZDJĘCIE00