Tymbark - U 10

Finał Mazowiecki Relacja

29.03.2014
Finał Mazowiecki Relacja

Finały województwa mazowieckiego zostały rozegrane w dniach 26-27 marca na obiektach Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej, przy ulicy Obrońców Tobruku 11 w Warszawie. Boiskowe zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w który uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły drużyny dziewczynek i chłopców w kategorii U-10, drugiego na murawę wybiegli o dwa lata starsi zawodnicy. Łącznie o prymat w województwie i awans do Wielkiego Finału walczyło aż 75 drużyn.

 

W żeńskim finale kategorii U-10 MUKS Praga Warszawa pokonała 1-0 UKS Ząbkovię Ząbki. Agnieszka Gostrzycka, trenerka wygranej drużyny nie szczędziła pochwał dla swoich zawodniczek, które wykazały się prawdziwym duchem sportowej rywalizacji - Dziewczynki mecz finałowy zagrały naprawdę świetnie. Dały z siebie wszystko, tym bardziej, że był to bardzo trudny pojedynek, ze względu na godnego przeciwnika. Turniej jest dla nas bardzo fajnym przeżyciem. Zarówno uczestnikom jak i trenerom dostarcza niezwykłych emocji. Dzięki niemu dzieci mogą pograć z rówieśnikami i  zaprezentować oraz sprawdzić swoje piłkarskie umiejętności.


Drugiego dnia zawodów do grona najlepszych piłkarek województwa mazowieckiego dołączyły zwyciężczynie kategorii U-12. Dziewczynki z UKS Ząbkovii Ząbki po serii rzutów karnych pokonały zawodniczki MUKS Praga Warszawa wynikiem 5:4. Atmosferę i poziom sportowej rywalizacji  podsumował trener mistrzyń Marcin WojdaTegoroczne finały wojewódzkie dostarczyły nam ogromnych emocji. Najwięcej było ich w trakcie ostatniego meczu, o wyniku którego zadecydowały rzuty karne. Dziewczynki dały z siebie wszystko i pokazały na co je stać. W zeszłym roku dotarliśmy do wielkiego finału w kategorii U-10. W tym roku udało się powtórzyć sukces w U-12.


W rywalizacji chłopców do lat 10 bezkonkurencyjny okazał się zespół UKS Varsovia Warszawa, który wygrał wynikiem 4-3 z Unią Warszawa. Po zakończeniu spotkania Mateusz Herbin, trener zwycięzców ocenił występ swoich zawodników - Chłopcy zagrali na bardzo wyrównanym poziomie wszystkie spotkania.. Teraz czeka nas rywalizacja na Stadionie Narodowym, być może nasze marzenia się spełnią i odniesiemy kolejny sukces. Przed nami sporo treningów. Przed finałem ogólnopolskim musimy popracować jeszcze nad grą w defensywie. Mam nadzieję, że do początku maja poprawimy ten element gry i zaprezentujemy się z jak najlepszej strony.

 

W kategorii U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący SP 5 Mińsk Mazowiecki, pokonując UKS Unię Warszawę 1:0. Robert Gójski następująco podsumował występ swoich podopiecznych – Występ w tegorocznym finale mazowieckim dostarczył nam niesamowitych emocji, a szczególnie bardzo wyrównana rywalizacja w meczu finałowym, w którym walczyły dwa najmocniejsze zespoły tego dnia. O naszym zwycięstwie zadecydowały umiejętności indywidualne, silna psychika zawodników oraz waleczność. Turniej jest rewelacyjny. Bardzo cieszę się, że coraz więcej młodych zawodników uczestniczy w tych rozgrywkach przez co mają szansę na spełnianie swoich piłkarskich marzeń.


Radość z awansu do finału ogólnopolskiego to dopiero połowa sukcesu. Trenerzy zwycięskich drużyn, aby zwiększyć szansę swoich zespołów na zdobycie Mistrzostwa Polski, mogą wzmocnić drużyny o maksymalnie 5 wyróżniających się zawodników wybranych z pozostałych uczestników finału wojewódzkiego. Dzięki temu idea wyłaniania piłkarskich talentów jest precyzyjnie i skutecznie realizowana, a najbardziej uzdolnione piłkarsko dzieci w kraju dostają szansę na zaprezentowanie i sprawdzenie swoich umiejętności na najwyższym poziomie podczas rywalizacji ogólnopolskiej.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych podczas, której spełniają się najskrytsze sportowe marzenia dzieci. Każdy z uczestników finału wojewódzkiego został nagrodzony i otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsze zespoły wywalczyły okazałe puchary oraz wyróżnienia indywidualne.

 

Tegoroczny mazowiecki finał XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był rywalizacją na niezwykle wysokim poziomie sportowym zarówno indywidualnym, jak również zespołowym. Liczne grono kibiców było świadkiem wielu fantastycznych zagrań, emocjonujących akcji i pięknych goli, oraz widowiskowych parad bramkarzy. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i rywalizacja w duchu fair play. Zmagania dzieci obserwowało wielu gości specjalnych m.in. Roman Kosecki Wiceprezes PZPN, Bogdan Basałaj Zastępca Dyrektora Sportowego PZPN i Marcin Sasal Dyrektor Sportowy MZPN.

 

 

Klasyfikacja generalna


Kategoria

Chłopcy

Dziewczynki

U-10

1. UKS VARSOVIA WARSZAWA                 
2. UKS UNIA WARSZAWA     
3. PSP GRÓJEC

4. SP MIŃSK MAZOWIECKI                                                                      

1. MUKS PRAGA WARSZAWA                      
2. UKS ZĄBKOVIA I ZĄBKI
3. SP 6 WARSZAWA

4. SP CEGŁÓW

Najlepszy bramkarz

Karol Sładkowski UKS UNIA WARSZAWA

Weronika Najda  UKS ZĄBKOVIA I ZĄBKI

Najlepszy zawodnik

Kacper Jakóbczyk UKS VARSOVIA WARSZAWA

Marta Krukowska MUKS Praga Warszawa

Król strzelców

Bartek Betcher UKS UNIA WARSZAWA

Julia Grzadkowska UKS ZĄBKOVIA I ZĄBKI

U-12

1. SP 5 MIŃSK MAZOWIECKI
2. UNIA WARSZAWA
3. UKS 9 SIEDLCE

4. SP 5 KARCZEW

1. UKS ZĄBKOVIA ZĄBKI
2. MUKS PRAGA WARSZAWA
3. SPORTOWA CZWÓRKA RADOM

4. GOKSIRKI PIASECZNO

Najlepszy bramkarz

Jakub Sobolewski SP 5 Mińsk Mazowiecki 

Patrycja Bartosiewicz UKS Ząbkovia Ząbki

Najlepszy zawodnik

Patryk Małecki SP 5 Karczew

Maria Wrzesińska MUKS Praga Warszawa 

Król strzelców

Paweł Osica SP 5 Mińsk Mazowiecki 

Maria Wrzesińska MUKS Praga Warszawa