Tymbark - U 10

Finał Podlaski Relacja

18.04.2014
Finał Podlaski Relacja

W zakończonym finale wojewódzkim XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły ZSP Zabłudów i SP 5 Białystok w kategorii U-10 oraz SP Poświętne i SP 5 Białystok w U-12. Zwycięskie zespoły będą stanowić trzon reprezentacji województwa podlaskiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Najlepsi z najlepszych wyjadą na mecz Niemcy-Polska do Hamburga.


Finały województwa podlaskiego zostały rozegrane w dniach 31 marca i 1 kwietnia na stadionie OSiR w Sokółce, przy ul. Mariańskiej 31. Boiskowe zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły drużyny dziewczynek i chłopców w kategorii U-10, drugiego na murawę wybiegli o dwa lata starsi zawodnicy. Łącznie o prymat w województwie i awans do Wielkiego Finału walczyło aż 50 drużyn.

 

W żeńskim finale kategorii U-10 ZSP Zabłudów pokonał 5-0 Łomżyczkę Łomżę. Artur Zieniewicz, trener wygranej drużyny nie szczędził pochwał dla swoich zawodniczek, które wykazały się prawdziwym duchem sportowej rywalizacji – Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi z zajęcia pierwszego miejsca w kategorii U-10. Bardzo podobała nam się organizacja Turnieju. Inicjatywa wzięcia udziały w rozgrywkach wyszła zarówno z mojej strony jak i ze strony dziewczynek. Początkowo trenowaliśmy na hali, później na boiskach i udało się. Wykonaliśmy ciężką, ale bardzo wdzięczną pracę. Planujemy wzmocnić zespół o dziewczynki z innych drużyn, po to, aby uzyskać jak najlepszy wynik i godnie reprezentować województwo w trakcie finału ogólnopolskiego.


Drugiego dnia zawodów do grona najlepszych piłkarek województwa podlaskiego dołączyły zwyciężczynie kategorii U-12. Dziewczynki z SP Poświętne po serii rzutów karnych pokonały zawodniczki SP Piątnica wynikiem 2:1 (0:0). Atmosferę i poziom sportowej rywalizacji  podsumował trener mistrzyń Krzysztof Warakomski Jestem bardzo dumny z dziewczynek. W trakcie rozgrywek pokazały swoje umiejętności. Wszyscy jesteśmy zaskoczeni zwycięstwem i zrobimy wszystko, żeby godnie się zaprezentować w finale ogólnopolskim. Możliwość zagrania na Stadionie Narodowym to będzie przygoda życia.


W rywalizacji chłopców do lat 10 bezkonkurencyjny okazał się zespół SP 5 Białystok, który wygrał wynikiem 5-1 z Mieszko 19 Białystok. Po zakończeniu spotkania Mateusz Woronecki, trener zwycięzców ocenił występ swoich zawodników – Turniej o Puchar Tymbarku jest dla dzieci dużą atrakcją i niezwykłą przygodą. Moi zawodnicy wykonali dziś świetną robotę. Zajęcie pierwszego miejsca na finałach wojewódzkich było naszym celem, jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego przebiegu rozgrywek. Oczywiście nie osiądziemy na laurach i dalej będziemy trenować, aby jak najlepiej zagrać w finale ogólnopolskim.

 

W kategorii U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący SP 5 Białystok, pokonując UKS Piątka Łomża 5:0. Piotr Matys następująco podsumował występ swoich podopiecznych –Jest mi bardzo miło z powodu wygranej chłopców. Dawniej dla młodych piłkarzy dużym wyzwaniem było zagranie na Stadionie Legii, teraz chłopcy  stoją przed szansą zagrania na Stadionie Narodowym. To będzie dla nich naprawdę wielkie wydarzenie, które zapamiętają do końca życia. Naszym przepisem na sukces jest stałe doskonalenie gry. Chłopcy w każdym meczu dają z siebie wszystko, niezależnie od przeciwnika z jakim grają.


Radość z awansu do finału ogólnopolskiego to dopiero połowa sukcesu. Trenerzy zwycięskich drużyn, aby zwiększyć szansę swoich zespołów na zdobycie Mistrzostwa Polski, mogą wzmocnić drużyny o maksymalnie 5 wyróżniających się zawodników wybranych z pozostałych uczestników finału wojewódzkiego. Dzięki temu idea wyłaniania piłkarskich talentów jest precyzyjnie i skutecznie realizowana, a najbardziej uzdolnione piłkarsko dzieci w kraju dostają szansę na zaprezentowanie i sprawdzenie swoich umiejętności na najwyższym poziomie podczas rywalizacji ogólnopolskiej.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych podczas, której spełniają się najskrytsze sportowe marzenia dzieci. Każdy z uczestników finału wojewódzkiego został nagrodzony i otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsze zespoły wywalczyły okazałe puchary oraz wyróżnienia indywidualne.

 

Tegoroczny podlaski finał XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był rywalizacją na niezwykle wysokim poziomie sportowym zarówno indywidualnym, jak również zespołowym. Liczne grono kibiców było świadkiem wielu fantastycznych zagrań, emocjonujących akcji i pięknych goli, oraz widowiskowych parad bramkarzy. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i rywalizacja w duchu fair play.

 

Klasyfikacja generalna

Kategoria

Chłopcy

Dziewczynki

U-10

1. SP 5 Białystok  
2. Mieszko 19 Białystok                  
3. Pioruny Zambrów

4. SP 1 Wysokie Mazowieckie         

                                                                    

1. ZSP Zabłudów
2. Łomżyczka Łomża
3. SP Brańsk

4. SP Rosochate Kościelne

 

Najlepszy bramkarz

Jakub Puciłowski (SP 5 Białystok)

Zuzanna Gołębiecka (SP Brańsk)

Najlepszy zawodnik

Kamil Jabłoński (SP 1 Wysokie Mazowieckie)

Oliwia Bałdyga (Łomżyczka Łomża)

Król strzelców

Jan Żuberek (SP 5 Białystok)

 

Ula Onyszko (ZSP Zabłudów)

 

U-12

1. SP 5 Białystok
2. UKS Piątka Łomża
3. UKS Kleosin

4. SP 1 Siemiatycze

 

1. SP Poświętne
2. SP Piątnica
3. Łomżyczka Łomża

4. SP Stare Zakrzewo

 

Najlepszy bramkarz

Igor Tomaszewski (SP 5 Białystok)

Iga Gąsiewska (SP Piątnica)

Najlepszy zawodnik

Jakub Korotkiewicz (SP 5 Białystok)

Angelika Drągowska (SP Poświętne)

Król strzelców

Mateusz Kindeusz (SP 5 Białystok)

Kinga Lewandowska (SP Piątnica)

OCEŃ ZDJĘCIE00