Tymbark - U 10

Finał Warmińsko-Mazurski Relacja

03.04.2014
Finał Warmińsko-Mazurski Relacja

Finały województwa warmińsko-mazurskiego zostały rozegrane w dniach 28-29 marca na Stadionie Miejskim przy ulicy Sienkiewicza 1 w Olsztynie. Boiskowe zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły drużyny dziewczynek i chłopców w kategorii U-10, drugiego na murawę wybiegli o dwa lata starsi zawodnicy. Łącznie o prymat w województwie i awans do Wielkiego Finału walczyło aż 66 drużyn.


W żeńskim finale kategorii U-10 drużyna SP 18 Olsztyn pokonała SP 19 Elbląg 7-1. Piotr Żurawel, trener wygranej drużyny podsumował występ swoich podopiecznych - Receptą na dzisiejszy sukces była dobra gra połączona ze świetną zabawą. W meczu finałowym wygraliśmy aż 7:1 i uważam to za nasz ogromny sukces. W szkole kładziemy duży nacisk na piłkę nożną, mamy dużo dodatkowych zajęć, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a teraz widzimy tego efekty. Aktywność fizyczna jest ważną potrzebą życiową, dlatego uważam, że Turniej o Puchar Tymbarku to świetna inicjatywa.


Drugiego dnia zawodów do grona najlepszych piłkarek województwa warmińsko-mazurskiego dołączyły zwyciężczynie kategorii U-12. Dziewczynki z LUKS Kormoran Brzydowo pokonały w finałowym meczu SP Kozłowo 2-1. Trener mistrzyń Jacek Lorenc po zakończeniu spotkania opowiedział o ciężkiej pracy, której owocem jest sukces drużyny - To ogromna przyjemność  brać udział w takich rozgrywkach. Jak się okazuje systematyczna praca pozwala na odnoszenie sukcesów, bo takim jest właśnie nasz trzeci z rzędu awans do Wielkiego Finału. Widząc poziom rozgrywek na finale wojewódzkim, spodziewam się również zaciętej rywalizacji na Stadionie Narodowym. Przed wyjazdem do Warszawy, czeka nas jeszcze trzydniowe zgrupowanie, aby poprawić kilka elementów nad którymi musimy jeszcze popracować.


W rywalizacji chłopców do lat 10 SP 3 Biskupiec po serii rzutów karnych pokonał SSP 4 Iława 0-0 (3-2). Trener zwycięzców Zbigniew Zastryżny, pozytywnie wojewódzkim ocenił poziom i atmosferę zawodów. - Chłopaki rozpoczęli rozgrywki w finale wojewódzkim nieco ospale. Pierwszy mecz zakończyli remisem, ale rozkręcali się z każdym kolejnym spotkaniem. Mecze finałowe zagrali już na pełnych obrotach i dali z siebie sto procent. W decydującej fazie rywal również pokazał na co go stać. O wyniku zadecydowały rzuty karne, a szczęście było po naszej stronie. Zacięta rywalizacja i fantastyczna oprawa tworzyły niezapomniane widowisko. Cieszę się, że będziemy mieli szansę zagrać na Stadionie Narodowym, w końcu niewiele osób ma taką możliwość.

 

W kategorii U-12 bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z SPS 6 Ełk, którzy wynikiem 6-0 pokonali SP Lidzbark Warmiński. Dariusz Ryszkiewicz, trener mistrzów był zadowolony z postawy swoich zawodników - O dzisiejszym sukcesie zadecydował całokształt dotychczasowej pracy. Pięć lat treningów z tymi chłopakami przyniosło dziś efekty. Wszyscy zawodnicy są ze sobą zgrani, a to przekłada się na boisku boiskowe zrozumienie. Teraz czeka nas finał ogólnopolski i wizja gry na Stadionie Narodowym, a to będzie dla nas niezwykła przygoda i super przeżycia.  


Radość z awansu do finału ogólnopolskiego to dopiero połowa sukcesu. Trenerzy zwycięskich drużyn, aby zwiększyć szansę swoich zespołów na zdobycie Mistrzostwa Polski, mogą wzmocnić drużyny o maksymalnie 5 wyróżniających się zawodników wybranych z pozostałych uczestników finału wojewódzkiego. Dzięki temu idea wyłaniania piłkarskich talentów jest precyzyjnie i skutecznie realizowana, a najbardziej uzdolnione piłkarsko dzieci w kraju dostają szansę na zaprezentowanie i sprawdzenie swoich umiejętności na najwyższym poziomie podczas rywalizacji ogólnopolskiej.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych podczas, której spełniają się najskrytsze sportowe marzenia dzieci. Każdy z uczestników finału wojewódzkiego został nagrodzony i otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsze zespoły wywalczyły okazałe puchary oraz wyróżnienia indywidualne.

 

Tegoroczny mazowiecki finał XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był rywalizacją na niezwykle wysokim poziomie sportowym zarówno indywidualnym, jak również zespołowym. Liczne grono kibiców było świadkiem wielu fantastycznych zagrań, emocjonujących akcji i pięknych goli, oraz widowiskowych parad bramkarzy. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i rywalizacja w duchu fair play.

 

Klasyfikacja generalna


Kategoria

Chłopcy

Dziewczynki

U-10

1. SP 3 BISKUPIEC
2. SSP 4 IŁAWA
3. DON BOSCO OSTRÓDA

4. RONA 03 EŁK                                                                       

1. SP 18 OLSZTYN
2. SP 19 ELBLĄG
3. SP TYLICE

4. SP SKARŻYN

Najlepszy bramkarz

Patryk Morawski Don Bosco Ostróda

Karolina Borawska SP Skarżyn

Najlepszy zawodnik

Maddox Sobociński SSP 4 Iława

Dominika Łuba SP Skarżyn

Król strzelców

Franciszek Antkiewicz SP Olecko

 

Kamila Prus SP 18 Olsztyn

 

U-12

1. SPS 6 EŁK
2. SP LIDZBARK WARMIŃSKI
3. SP 1 NIDZICA

4. SP 18 OLSZTYN

 

1. LUKS KORMORAN BRZYDOWO
2. SP KOZŁOWO
3. SP 3 OLECKO

4. UKS SOKÓŁ BIAŁA PISKA

 

Najlepszy bramkarz

Jakub Kanclerz SP 4 Lidzbark 

Dominika Śledź LUKS Kormoran Brzydowo

Najlepszy zawodnik

Kacper Dzida SP 18 Olsztyn

Izabela Blautengerg SP Kozłowo 

Król strzelców

Kacper Zielski SP 1 Nidzica 

Daria Augustyniak SP Korsze 

OCEŃ ZDJĘCIE00