Tymbark - U 10

Finał Wojeództwa Pomorskiego

31.03.2015
Finał Wojeództwa Pomorskiego

Po trzech dniach pasjonującej rywalizacji poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa pomorskiego do lat 8, 10 i 12. W zakończonym finale wojewódzkim XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły ZS 1 Kałdowo i UKS AP Człuchów w kategorii U-8, ZS 1 Kałdowo i AP JFA Przechlewo w kategorii U-10, a także UKS Delta Nowy Staw i PSP 1 Starogard Gdański w U-12. Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą filarem reprezentacji województwa pomorskiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Finały województwa pomorskiego zostały rozegrane 27, 28 i 30 marca na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu, przy ul. Olimpijskiej 5 w Gdyni. Zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły drużyny w kategorii U-12, drugiego U-10, a trzeciego najmłodsi piłkarze i piłkarki w kategorii U-8. Łącznie w rozgrywkach wzięły udział aż 74 drużyny.

 

W żeńskim finale kategorii U-8 ZS 1 Kałdowo pokonał 3-0 PSP 1 Starogard Gdański. Trener zwycięskiej drużyny dziewcząt Jerzy Wnuk-Lipiński pozytywnie ocenił występ zawodniczek - Nie da się opisać tego co czujemy, dziewczynki są przeszczęśliwe, podobnie jak ja. Cały turniej to dla nich wielkie przeżycie, może nie grają w piłkę tak jak dziesięciolatki, ale rozgrywki przyniosły nam dużo radości i zabawy. Jestem dumny z moich dziewczynek za to jak potrafiły się bawić na boisku i ile przyjemności czerpały z biegania za piłką.

 

Natomiast wśród chłopców zwycięstwo odnieśli podopieczni Piotra Drążka – UKS AP Człuchów, którzy wynikiem 5-0 pokonali SP Stężyca i zapewnili sobie miejsce w rozgrywkach ogólnopolskich. Każdy mecz jest wielkim przeżyciem, tym bardziej, że są to pierwsze rozgrywki kategorii U-8. Zawodnicy przeżywają każdą strzeloną bramkę, nie raz pojawiały się łzy, jednak zabawa jest najważniejsza! Oczywiście w przyszłym roku ponownie weźmiemy udział w Turnieju i będziemy się bawić razem z Tymbarkiem - powiedział dumny trener chłopców.

 

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepszy okazał się zespół ZS 1 Kałdowo, który pokonał wynikiem 1-0 PSP Stara Kiszewa. Po meczu trener Jerzy Wnuk-Lipiński nie krył zadowolenia – Nie spodziewaliśmy się, że zagramy w finale, a tym bardziej, że wygramy mecz o najwyższą stawkę. To było chyba też najtrudniejsze spotkanie, głównie dlatego, że zmęczenie dawało o sobie znać. Nam się jednak udało i awansowaliśmy dalej. To już nasz kolejny awans do Wielkiego Finału. Rok temu zajęliśmy w Warszawie piąte miejsce. Teraz trzeba się zastanowić, jak przygotować dobrą formę do kolejnej fazy turnieju.


Do grona najlepszych piłkarzy województwa pomorskiego w kategorii U-10 dołączył zespół AP JFA Przechlewo, który wygrał 2-0 z UKS Jedynka Reda. Słów radości nie szczędził trener Michał WirkusTo był dzień pod hasłem piłki nożnej. Cieszę się, że mogliśmy tu przyjechać i brać udział w tak profesjonalnym turnieju. Poziom drużyn był do siebie bardzo zbliżony, a to głównie dzięki takim imprezom jak ta. W meczu finałowym zachowaliśmy zimną krew i to zaprocentowało.


W kategorii U-12 bezkonkurencyjne okazały się dziewczynki z drużyny UKS Delta Nowy Staw, które wynikiem 4-3 pokonały UKS Orliki Jezierzyce. Po zakończonym spotkaniu trener Marek Szczeciński ocenił występ swoich zawodniczek – Jestem przeszczęśliwy. Przygotowywaliśmy się bardzo długo do rozgrywek. Jak się okazało praca popłaca. W meczu finałowym emocje sięgnęły zenitu, a zwycięska bramka padła w ostatnich sekundach. To już nasz kolejny wyjazd na Wielki Finał, już nie możemy się doczekać przygody w Warszawie.


W męskim finale U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący PSP 1 Starogard Gdański zwyciężając z UKS Jedynka Reda 7-5. Marcin Gutjar, trener drużyny pozytywnie ocenił poziom rozgrywek i emocje im towarzyszące – Dzisiejszy finał był niezwykle emocjonujący. Mam wrażenie, że ja jako trener przeżywałem to bardziej niż sami zawodnicy. Tymczasem chłopcy zagrali na luzie. To był bardzo ciekawy mecz. Awans do Wielkiego Finału to dla nas niezwykły sukces. Pozostał nam niespełna miesiąc przygotowań, z pewnością damy z siebie wszystko.

 

Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1.     UKS AP Człuchów 1.      ZS 1 Kałdowo
2.     SP Stężyca 2.      PSP 1 Starogard Gdański
3.     UKS Byki Słupsk 3.      SP 40 Gdynia
4.     SP Cewice  
Najlepszy bramkarz Michał Kozioł UKS Byki Słupsk Blanka Osowska PSP 1 Starogard Gdański
Najlepszy zawodnik Jakub Richert SP Stężyca Sandra Szornak SP 40 Gdynia
Król strzelców Szymon Skwiercz UKS AP Człuchów – 9 bramek Lena Brodnicka ZS 1 Kałdowo – 3 bramki
U-10 1.     AP JFA Przechlewo 1.      ZS 1 Kałdowo
2.     UKS Jedynka Reda 2.      PSP Stara Kiszewa
3.     UKS Trójka Lębork 3.      SP Siemirowice
4.     UKS Olimpijczyk Kwakowo 4.      SP Szymbark
Najlepszy bramkarz Gracjan Chrzanowski UKS Jedynka Reda Amelia Bławat PSP Stara Kiszewa
Najlepszy zawodnik Olaf Noryśkiewicz UKS Trójka Lębork Weronika Górkowska SP Siemirowice
Król strzelców Filip Miller UKS Olimpijczyk Kwakowo Julia Jędrzejewska ZS 1 Kałdowo
U-12 1.      PSP 1 Starogard Gdański 1.     UKS Delta Nowy Staw
2.      UKS Jedynka Reda 2.     UKS Orliki Jezierzyce
3.      Wojtas Prabuty 3.     GASP Gdańsk
4.      SP 48 Gdańsk 4.     SP Subkowy
Najlepszy bramkarz Kacper Cyra UKS Jedynka Reda Natalia Niemaszyk SP Subkowy
Najlepszy zawodnik Filip Jaźwiński Wojtas Prabuty Wiktoria Szczecińska UKS Delta Nowy Staw
Król strzelców Michał Neihs Starogard Gdański – 12 bramek Wiktoria Zalewska GASP Gdańsk – 12 bramek


Oficjalnym Partnerem finału województwa pomorskiego została firma MAG Olsztyn.


OCEŃ ZDJĘCIE00