Tymbark - U 10

Finał województwa dolnośląskiego

17.04.2015
Finał województwa dolnośląskiego

Po trzech dniach pasjonującej rywalizacji poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa dolnośląskiego do lat 8, 10 i 12. W zakończonym finale wojewódzkim XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły SP 2 Milicz i Fundacja Olympic Wrocław w kategorii U-8, UKS Wołów i UKS Kiełczów Academy w kategorii U-10, a także UKS Pęgów i UKS Gryf Świdnica w U-12. Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą filarem reprezentacji województwa dolnośląskiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Finały województwa dolnośląskiego zostały rozegrane w dniach 14-16 kwietnia na murawie Stadionu OSiR, przy ul. Śląskiej 35a w Świdnicy. Zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły dziewczęta i chłopcy w kategorii U-12, drugiego na murawę wybiegły drużyny w kategorii U-10, a trzeciego mali piłkarze i piłkarki do 8. roku życia. Łącznie w rozgrywkach wzięło udział aż 107 drużyn.

 

W żeńskim finale kategorii U-8 SP 2 Milicz pokonał 1-0 UKS Wołów. Paweł Sorbicki, trener zwycięskiej drużyny pozytywnie ocenił występ zawodniczek i tegoroczną edycję Turnieju – Dzisiaj wszystko potoczyło się po naszej myśli. Super pogoda i fantastyczna atmosfera. Dziewczyny są zachwycone i jestem z nich dumny, bo dały z siebie sto procent. Już od pierwszej edycji gramy w tym turnieju, najpierw z chłopcami, a od 5 lat z dziewczynkami, więc tym bardziej cieszy końcowy sukces.


Natomiast wśród chłopców zwycięstwo odnieśli podopieczni Dariusza Sztylki – Fundacja Olympic Wrocław, którzy wynikiem 8-0 pokonali UKS Olimpijczyk Wałbrzych. Zagraliśmy świetny turniej. W ekstra warunkach zaprezentowaliśmy się rewelacyjnie. Choć powiem szczerze, że niektóre drużyny nas zaskoczyły. Na początku stres chłopcom jeszcze dokuczał, ale z każdym meczem było coraz lepiej. Gramy z podniesioną głową i to mnie cieszy. Dużo uśmiechu pojawiło się u chłopców i to jest najważniejsze! - powiedział dumny trener chłopców.

 

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepszy okazał się zespół UKS Wołów, który pokonał wynikiem 8-1 SP 2 Milicz. Po meczu trenerka Agnieszka Nowak nie kryła zadowolenia – Rewelacyjny dzień za nami. Podczas dzisiejszych gier towarzyszyły nam ogromne emocje i ciężka rywalizacja. My grałyśmy swoje i ciężko walczyłyśmy, by na końcu móc się cieszyć. Zobaczymy na co będzie nas stać w finale ogólnopolskim. Jechaliśmy tutaj po to, by się bawić i to się w stu procentach udało. Uważam, że dla wszystkich drużyn celem turnieju zdecydowanie nie jest rywalizacja i wygrywanie, a dobra zabawa. Dziewczynki były tak zmotywowane, że od początku do końca wiedziały, że wygrają. Pewność siebie z nich kipiała, aż musiałam je trochę tonować. Teraz zostało dwa i pół tygodnia do finału w Warszawie. Czeka nas ciężka praca i będziemy walczyć o swoje.


Do grona najlepszych piłkarzy województwa dolnośląskiego w kategorii U-10 dołączył zespół UKS Kiełczów Academy, który wygrał 3-0 z UKS Lechia Dzierżoniów. Słów radości nie szczędził trener Grzegorz LewWszyscy jechaliśmy do Świdnicy z nadzieją o wygranej. Chłopcy nawet o tym śnili podczas drogi na turniej. Chcieliśmy walczyć i dać z siebie wszystko, a teraz marzenia się spełniły. Chciałbym podziękować wszystkim rodzicom, dzieciom i opiekunom, bo to głównie ich sukces. Pierwszy raz będziemy grali w finale ogólnopolskim, jednak nie będziemy przeprowadzali żadnych specjalnych treningów. Spokojnie swoim rytmem i do Warszawy.


W kategorii U-12 bezkonkurencyjne okazały się dziewczynki z drużyny UKS Pęgów, które wynikiem 3-1 pokonały PSP 21 Wałbrzych. Po zakończeniu spotkania trenerka Alicja Pawlak oceniła występ swoich zawodniczek – Świetny dzień, pełen emocji. Dziewczyny spisały się dzisiaj znakomicie, grały świetnie aż ręce same składały się do oklasków. W półfinale mimo niekorzystnego wyniku na początku pokazały prawdziwy charakter i jestem z nich bardzo dumna. Byliśmy już na finałach ogólnopolskich i wiemy jak to wygląda, więc dalej robimy swoje i jedziemy po dobrą zabawę, przygodę i lekcję piłki.


W męskim finale U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący UKS Gryf Świdnica zwyciężając z SP Smolnik 9-1. Mariusz Krupczak, trener drużyny pozytywnie ocenił poziom rozgrywek i emocje im towarzyszące – Pomimo że pogoda nas nie rozpieszczała, to wygraliśmy turniej po ciężkiej walce. Jestem zadowolony z postawy chłopaków. Dwa lata temu podczas finałów ogólnopolskich w Gdyni zajęliśmy drugie miejsce i teraz fajnie by było przynajmniej powtórzyć ten sukces. Musimy trochę stonować euforię i robić swoje, przy tym się świetnie bawiąc.


Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1.     Fundacja Olympic Wrocław 1.     SP 2 Milicz
2.     UKS Olimpijczyk Wałbrzych 2.     UKS Wołów
3.     AP Duda 3.     PSP 1 Olimpijki Wałbrzych
4.     JTS Jawor 4.     MPS Szczawno Zdrój
Najlepszy bramkarz Martin Kamiński UKS Olimpijczyk Wałbrzych Wiktoria Jachim PSP 1 Olimpijski Wałbrzych
Najlepszy zawodnik Ignacy Adamkiewicz Fundacja Olympic Wrocław Oliwia Matras UKS Wołów
Król strzelców Marcin Umnicki SP 9 Legnica – 16 bramek Zuzanna Sorbicka SP 2 Milicz – 9 bramek
U-10 1.     UKS Kiełczów Academy 1.     UKS Wołów
2.     UKS Lechia Dzierżoniów 2.     SP 2 Milicz
3.     PSP 6 Wałbrzych 3.     LUKS Dragon Miszkowice
4.     SP 2 Milicz 4.     SP Płóczki Górne
Najlepszy bramkarz Bartosz Głogowski UKS Kiełczów Academy Jagoda Janda SP 2 Milicz
Najlepszy zawodnik Wiktor Semla UKS Kiełczów Academy Maja Szklarczyk UKS Wołów
Król strzelców Julian Mordasiewicz PSP 6 Wałbrzych – 12 bramek Wiktoria Kuprowska UKS Wołów – 26 bramek
U-12 1.     UKS Gryf Świdnica 1.     UKS Pęgów
2.     SP Smolnik 2.     PSP 21 Wałbrzych
3.     UKS Bolesławiec „Kusy” 3.     UKS Bierutów
4.     SP Bogatynia 4.     ZS Wojbórz
Najlepszy bramkarz Bartosz Doliński UKS Gryf Świdnica Sandra Nowak PSP 21 Wałbrzych
Najlepszy zawodnik Oskar Lesniak UKS Gryf Świdnica Małgorzata Lichwa UKS Pęgów
Król strzelców Adrian Kuźniar SP Smolnik – 11 bramek Weronika Kaczor UKS Pęgów – 20 bramek


OCEŃ ZDJĘCIE00