Tymbark - U 10

Finał Województwa kujawsko-pomorskiego

29.03.2015
Finał Województwa kujawsko-pomorskiego

Po dwóch dniach pasjonującej rywalizacji poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa kujawsko-pomorskiego do lat 8, 10 i 12. W zakończonym finale wojewódzkim XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły UKS GOL Brodnica i UKS Dwunastka Włocławek w kategorii U-8, UKS Tęcza SP 12 Bydgoszcz i SP Pakość w kategorii U-10, a także UKS Szóstka Inowrocław i SP 69 Bydgoszcz w U-12. Zwycięskie drużyny będą filarem reprezentacji województwa kujawsko-pomorskiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Finały województwa kujawsko-pomorskiego zostały rozegrane w dniach 25-26 marca na murawie Stadionu WDY w Świeciu nad Wisłą, przy ul. Sienkiewicza 18. Zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły wszystkie drużyny w kategorii U-8 oraz piłkarki do lat 10 i 12, drugiego dnia na murawę wybiegły drużyny chłopców w kategorii U-10 oraz U-12. Łącznie w rozgrywkach wzięło udział aż 76 drużyn.

 

W żeńskim finale kategorii U-8 UKS GOL Brodnica pokonał 5-0 UKS Szóstka Inowrocław. Patryk Kupczyk, trener wygranej drużyny pozytywnie ocenił występ zawodniczek i tegoroczną edycję Turnieju – Jestem bardzo zadowolony z naszego wyniku i organizacji turnieju. Zaliczyliśmy dziś świetny występ, jestem niezwykle dumny z moich podopiecznych. Część dziewczyn trenuje na co dzień z chłopcami i to daje efekt rywalizacji z innymi zawodniczkami. Na nasz wynik złożyło się także doświadczenie zgromadzone podczas wcześniejszych startów w Turnieju o Puchar Tymbarku. Teraz z niecierpliwością czekamy na Wielki Finał.

 

Natomiast wśród chłopców zwycięstwo odnieśli podopieczni Dominika Chojniackiego – UKS Dwunastka Włocławek, którzy wynikiem 4-2 pokonali UKS GOL Brodnica 1 i zapewnili sobie miejsce w rozgrywkach ogólnopolskich. Fantastyczny turniej, zarówno pod względem organizacji, jak i atmosfery. Dzieci mają doskonałą okazję do rywalizacji i nauki gry w piłkę. Tutaj tak naprawdę nie liczy się zwycięstwo, ale przede wszystkim dobra zabawa. Dziś najtrudniejszym meczem okazał się ten finałowy. Spotkanie dwóch najlepszych zespołów turnieju zdecydowanie podniosło poprzeczkę do góry. Nam się jednak udało i całą rywalizację zakończyliśmy na pierwszym miejscu. Jestem bardzo dumny z mojej drużyny! - powiedział dumny trener chłopców.

 

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepszy okazał się zespół UKS Tęcza SP 12 Bydgoszcz, który pokonał wynikiem 6-1 UKS Trójka Górsk. Po meczu trener Mikołaj Ludka nie krył zadowolenia – Po tych finałach wojewódzkich wracamy do domu w świetnych nastrojach. Dziś pokazaliśmy, że mamy silną drużynę i z całą pewnością damy z siebie wszystko również podczas Wielkiego Finału. To będzie już nas trzeci udział w walce o Puchar Tymbarku. Dotychczas nasz najlepszy wynik to piąte miejsce podczas finału w Gdyni. Teraz musimy sukcesywnie trenować, aby przygotować pełną dyspozycję do najważniejszych spotkań w Warszawie.


Do grona najlepszych piłkarzy województwa kujawsko-pomorskiego w kategorii U-10 dołączył zespół SP Pakość, który wygrał 2-0 z UKS 3 Rypin. Słów radości nie szczędził trener Szymon LewandowskiPoziom gry w naszej grupie był bardzo wyrównany i z każdą kolejna edycją poprzeczka idzie w górę. My już od trzech lat staraliśmy się o awans do Wielkiego Finału, w końcu się nam to udało. Przed wyjazdem do Warszawy będziemy jeszcze spokojnie trenować i mam nadzieję, że czeka nas świetna zabawa!  


W kategorii U-12 bezkonkurencyjne okazały się dziewczynki z drużyny UKS Szóstka Inowrocław, które wynikiem 10-0 pokonały UKS 3 Rypin. Po zakończeniu spotkania trener Marcin Kozłowski ocenił występ swoich zawodniczek – To był wspaniały dzień, piękna pogoda, wielkie emocje i zwycięstwo, nie mogło być lepiej! Dzisiaj najtrudniejszym meczem było nasze pierwsze spotkanie. Dziewczyny na początku przegrywały, ale po przerwie przełamały się i uwierzyły we własne możliwości. W meczu finałowym wygraliśmy aż 10:0 i wciąż nie mogę uwierzyć, że z takim wynikiem zakończyliśmy rywalizację. Przed nami wyjazd do Warszawy i kolejny udział w Wielkim Finale, mam nadzieję, zdobyte przed rokiem doświadczenie zaprocentuje również w tej edycji.


W męskim finale U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący SP 69 Bydgoszcz zwyciężając z UKS GOL 2003 Brodnica 4-1. Grzegorz Brzeziński, trener drużyny pozytywnie ocenił poziom rozgrywek i emocje im towarzyszące – Cieszę niezmiernie z udziału w tegorocznej edycji turnieju. Wygraliśmy dziś wszystkie spotkania. Wynik bardzo nas cieszy, ale najważniejsza była dobra gra w piłkę. Bardzo dobrze wypadliśmy na tle pozostałych drużyn, dlatego myślę, że ten wynik jest w pełni zasłużony.


Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1.      UKS Dwunastka Włocławek 1.    UKS GOL Brodnica
2.      UKS GOL Brodnica 1 2.    UKS Szóstka Inowrocław
3.      UKS Mały Piłkarz Inowrocław 3.    UKS Orkan Zławieś Wielka
4.      UKS GOL Brodnica 2  4.    UKS Trójka Górsk
Najlepszy bramkarz Marcel Śmigielski UKS Mały Bramkarz Inowrocław Julia Barczykowska UKS Orkan Zławieś Wielka
Najlepszy zawodnik Karol Czerwiński UKS Dwunastka Włocławek Oliwia Jędrasiak UKS Szóstka Inowrocław
Król strzelców Dominik Dobrowolski UKS GOL Brodnica 1 – 7 bramek Zuzanna Bielicka UKS GOL Brodnica – 22 bramki
U-10 1.     SP Pakość 1.     UKS Tęcza SP 12 Bydgoszcz
2.     UKS 3 Rypin 2.     UKS Trójka Górsk
3.     UKS Polonia 3.     SP 7 Grudziądz
4.     Edukacja Toruń 4.     LUKS Szóstka Inowrocław
Najlepszy bramkarz Oskar Klon UKS Polonia Fatima Alsayed Omar UKS Trójka Górsk
Najlepszy zawodnik Julian Kolbus UKS 3 Rypin Wiktoria Marciniak UKS Tęcza SP 12 Bydgoszcz
Król strzelców Aleksander Nadolski SP Pakość – 16 bramek  Wiktoria Klimek SP 7 Grudziądz – 8 bramek
U-12 1.     SP 69 Bydgoszcz 1.   UKS Szóstka Inowrocław
2.     UKS GOL 2003 Brodnica 2.   UKS 3 Rypin
3.     UKS Polonia 3.   UKS Tęcza SP 12 Bydgoszcz
4.     SP Kowalewo Pomorskie 4.   UKS Orkan Zławieś Wielka
Najlepszy bramkarz Łukasz Łęgowski UKS GOL 2003 Brodnica Agata Dokucka UKS Tęcza SP 12 Bydgoszcz
Najlepszy zawodnik Jakub Nawrocki SP 69 Bydgoszcz Maja Kozłowska UKS Trójka Rypin
Król strzelców Oliwier Zaręba UKS Polonia – 15 bramek Dominika Bultrowicz UKS Szóstka Inowrocław – 11 bramek


OCEŃ ZDJĘCIE00