Tymbark - U 10

Finał województwa łódzkiego

26.03.2015
Finał województwa łódzkiego

Po dwóch dniach pasjonującej rywalizacji poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa łódzkiego do lat 8, 10 i 12. W zakończonym finale wojewódzkim XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły PSP Gidle i ESBANK RAP Radomsko w kategorii U-8, SP Maków i MGUKS Pogoń Zduńska Wola w kategorii U-10, a także SP 2 Opoczno i UKS SMS Łódź w U-12. Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą filarem reprezentacji województwa łódzkiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Finały województwa łódzkiego zostały rozegrane w dniach 23-24 marca na murawie CHKS Łódź, przy ul. Kosynierów Gdyńskich 18 w Łodzi. Zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły drużyny dziewcząt i chłopców w kategorii U-8 oraz U-10, drugiego na murawę wybiegły wszystkie drużyny do lat 12.

 

W żeńskim finale kategorii U-8 zespół PSP Gidle pokonał 1-0 UKS Orlęta Wielenin. Janusz Pachulski, trener wygranej drużyny pozytywnie ocenił występ zawodniczek i tegoroczną edycję Turnieju – Duża radość i duże zaskoczenie. Dziewczyny nie jechały w roli faworyta. Do tej pory zagraliśmy tylko w jednym turnieju i trochę potrenowaliśmy. Na co dzień organizujemy  ogólnorozwojowe zabawy z dziewczynkami, tak by mogły sobie pograć w piłkę. Stawiamy na rozwijanie zdolności motorycznych oraz przede wszystkim dobrą zabawę. Co mogę więcej powiedzieć, wielka radość i zaskoczenie z wygranej.

 

Natomiast wśród chłopców zwycięstwo odnieśli podopieczni Krzysztofa Kowalskiego – ESBANK RAP Radomsko, którzy wynikiem 2-0 pokonali MGUKS Pogoń Stalowa Wola i zapewnili sobie miejsce w rozgrywkach ogólnopolskich. Wygrana to bardzo fajne uczucie, bo w piłce nożnej dziecięcej to jest autentyczna radość. Nie ma ukrywanych złych ambicji, wszystko jest u nich szczere i bardzo sympatyczne. W takiej kategorii wiekowej wszystkie mecze są trudne, jednak zabawa z gry jest najważniejsza. Staramy się ograniczać im rywalizację z innymi drużynami, żeby jak najmniej było takiej punktomanii, a jak najwięcej radości z gry w piłkę. Jak widać jest to chyba słuszna droga. – powiedział dumny trener chłopców.

 

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepszy okazał się zespół SP Maków, który po serii rzutów karnych pokonał 2-0 UKS Watra Gidle. Do grona najlepszych piłkarzy województwa łódzkiego w kategorii U-10 dołączył zespół MGUKS Pogoń Zduńska Wola, który wygrał 5-0 z UKS Młode Byki. Słów radości nie szczędził trener Marek LorencStartuje w Pucharze Tymbarku już od  10 lat, ale wygrać udało się po raz pierwszy. Jest to naprawdę coś przyjemnego, ale szczerze mówiąc bardziej mnie cieszy to, że pojedziemy na Narodowy. Graliśmy z zespołami, które potrafią grać w piłkę, ale jechaliśmy na turniej z myślą, że możemy rzeczywiście coś ugrać i do tego dążyliśmy. Specjalnie pod turniej mieliśmy kilka treningów z rocznikami starszymi. Te mecze wychodziły nam nieźle, a nie były to słabe drużyny. Te mecze pokazały, że potrafimy grać  i natchnęły taką wiarą, że jak tu przyjedziemy również możemy grać dobrze. Najbliższy miesiąc będzie bardzo pracowity, przede wszystkim pod względem taktycznym. Bo mimo, że w piłkę grać umiemy to musimy dopracować parę elementów.


W kategorii U-12 bezkonkurencyjne okazały się dziewczynki z drużyny SP 2 Opoczno, które pokonały 4-0 SP Regnów. Po zakończeniu spotkania trener Robert Knap ocenił występ swoich zawodniczek – Gratuluje moim zawodniczkom dały z siebie wszystko, to duże przeżycie móc zobaczyć ich szczęście. Chciałbym pogratulować organizatorom, bo turniej naprawdę udany, nawet pogoda nam dopisała.  Przed finałem na Narodowym dopracujemy te elementy, które mamy słabsze i pojedziemy do Warszawy po to by dobrze się bawić. To jest nasz jedyny cel dobra zabawa, a co będzie to czas pokaże.


W męskim finale U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący UKS SMS Łódź zwyciężając z UKS AP Mazovia 5-1. Dawid Kroczek, trener drużyny pozytywnie ocenił poziom rozgrywek i emocje im towarzyszące – Dziś patrząc przez pryzmat naszej gry, przez finały przeszliśmy gładko i możemy się cieszyć z wyniku. Cały zespół łącznie ze sztabem trenerskim oraz rodzicami jest bardzo zadowolony z odniesionego sukcesu. Będziemy mieli możliwość ponownie rywalizować z najlepszymi drużynami z całego kraju. Dla nas jest to możliwość podniesienia poziomu sportowego. Raz już udało nam się wygrać finały ogólnokrajowe, ale ciężko powiedzieć jak będzie tym razem. Spotyka się 16 najlepszych drużyn z całej Polski, a  o zwycięstwie decydują umiejętności piłkarskie i troszeczkę szczęścia.


Jednym z celów Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest wyłanianie piłkarskich talentów, dlatego trenerzy drużyn, które wygrały finały wojewódzkie mogą dobrać do swojego podstawowego składu po 2 wyróżniających się zawodników z przegrany zespołów. W finale ogólnopolskim rywalizować będą reprezentacje poszczególnych województw.

 

Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1.      ESBANK RAP Radomsko 1.     PSP Gidle
2.      MGUKS Pogoń Zduńska Wola 2.     UKS Orlęta Wielenin
3.      UKS AP Las Vegas 3.     SP w Drzewcach
4.      UKS Piotkovia 4.     SP Bielawy
Najlepszy bramkarz Kuba Pawlak MGUKS Pogoń Zduńska Wola Katarzyna Mariankowska PSP Gidle
Najlepszy zawodnik Bartek Wysocki ESBANK RAP Radomsko Aleksandra Gaswrońska UKS Orlęta Wielenin
Król strzelców Karol Nawrocki UKS AP Las Vegas – 14 bramek Ania Wagner SP Bielawy – 9 bramek
U-10 1.     MGUKS Pogoń Zduńska Wola 1.     SP Maków
2.     UKS Młode Byki 2.     UKS Watra Gidle
3.     SP 12 Tomaszów Mazowiecki 3.     SP Bielawy
4.     UKS AP Piotrków Trybunalski 4.     SP 10 Zduńska Wola
Najlepszy bramkarz Oskar Tuwalski UKS Młode Byki Oliwia Grzegorczyk UKS Watra Gidle
Najlepszy zawodnik Filip Woźniak MGUKS Pogoń Zduńska Wola Wiktoria Markowicz SP Maków
Król strzelców Maks Łukasik UKS AP Piotrków Trybunalski – 15 bramek Zuzanna Bryk SP Bielawy – 10 bramek
U-12 1.      UKS SMS Łódź 1.      SP 2 Opoczno
2.      UKS AP Mazovia 2.      SP Regnów
3.      UKS AP Piotrków Trybunalski 3.      MOSiR Sieradz
4.      SP Wiśniowa Góra 4.      Stal Radomsko
Najlepszy bramkarz Hubert Błaszczyk UKS AP Piotrków Trybunalski Oliwia Skrzypińska MOSiR Sieradz
Najlepszy zawodnik Krystian Pokora UKS AP Mazovia Justyna Libera SP Regnów
Król strzelców Marcel Żurek UKS SMS Łódź – 18 bramek Agata Maków SP 2 Opoczno – 11 bramek
OCEŃ ZDJĘCIE00