Tymbark - U 10

Finał Województwa Lubelskiego

15.04.2015
Finał Województwa Lubelskiego

Po dwóch dniach pasjonującej rywalizacji poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa lubelskiego do lat 8, 10 i 12. W zakończonym finale wojewódzkim XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły PSP Modliborzyce i Puławiak Puławy w kategorii U-8, UKS Piątka Plus Biała Podlaska i MSKS Puławiak Puławy w kategorii U-10, a także UKS Piątka Plus Biała Podlaska i UKS TOP 54 Biała Podlaska w U-12. Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą filarem reprezentacji województwa lubelskiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Finały województwa lubelskiego zostały rozegrane 10 i 13 kwietnia na boiskach treningowych OSiR na Rotundzie, przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu. Zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły drużyny w kategorii U-8 oraz piłkarki do lat 10, drugiego na murawę wybiegły drużyny chłopców w kategorii U-10 oraz wszystkie drużyny do lat 12.

 

W żeńskim finale kategorii U-8 PSP Modliborzyce pokonał 4-0 Grabów Szlachecki. Tomasz Nalepa, trener wygranej drużyny pozytywnie ocenił występ zawodniczek i tegoroczną edycję Turnieju – Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi. Wśród dziewczynek i rodziców panuje niesamowita euforia. Coś nieprawdopodobnego. Bardzo pozytywny turniej, pierwszy raz wystartowaliśmy i od razu sukces!


Natomiast wśród chłopców zwycięstwo odnieśli podopieczni Bernarda Bojka – Puławiak Puławy, którzy wynikiem 3-0 pokonali SP 29 Lublin. Chłopcy są strasznie zadowoleni, podobnie jak ja. Praca z tymi chłopakami to moja pasja, która jak widać przynosi efekty. Dwa lata temu powiedziałem, że już kończę z trenowaniem. Dzieciaki chciały jednak trenować, więc nie miałem innego wyboru jak utworzyć dwie kolejne drużyny. Emocje są ogromne  i dodatkowo mamy świadomość, że ciężka praca popłaca. Do tej pory dwa turnieje przegrywaliśmy w finale po 1:0. Dzisiaj nie pozostawiliśmy żadnych wątpliwości. Chłopcy byli fantastyczni. Wytrzymali psychicznie i ogromnie chciałem im pogratulować - powiedział dumny trener chłopców.

 

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepszy okazał się zespół UKS Piątka Plus Biała Podlaska, który pokonał wynikiem 2-0 Dubler Opole Lubelskie. Po meczu trener Jarosław Romaniuk nie krył zadowolenia – Wielka radość. Nie ma większej radości, niż zawodniczki cieszące się po turnieju. Jadąc tutaj marzyliśmy o wygranej, ale tak szczerze to nikt się tego nie spodziewał. Wycieczka do Warszawy będzie atrakcją dla dziewczynek. Spróbujemy pomieszać trochę w rozgrywkach finałowych i będziemy się świetnie bawić.


Do grona najlepszych piłkarzy województwa lubelskiego w kategorii U-10 dołączył zespół MSKS Puławiak Puławy, który wygrał 4-3 z SP 4 Lubartów. Słów radości nie szczędził trener Bernard BojekW osiągnięciu sukcesu najważniejsza jest ciężka praca i pasja, a chłopcy już dołożyli resztę. Trzeba pamiętać, że nie było dziś łatwo. Tym bardziej towarzyszy nam radość, radość i jeszcze raz radość. To jest najważniejsze, że dzieciaki spełniły swoje marzenia i zagrają na Stadionie Narodowym. To jest coś nieprawdopodobnego. Idziemy do przodu i z tego się cieszymy.


W kategorii U-12 bezkonkurencyjne okazały się dziewczynki z drużyny UKS Piątka Plus Biała Podlaska, które wynikiem 6-0 pokonały SP 4 Krasnystaw. Po zakończeniu spotkania trener Jarosław Romaniuk ocenił występ swoich zawodniczek – Wielka pasja dziewczynek doprowadziła do tego sukcesu. SP 5 stoi piłką nożną, razem z chłopakami jeździmy na zawody i dyrektor szkoły nam bardzo pomaga. Staramy się zarażać dzieci naszą pasją. Wyjazd do Warszawy jest dla nas niespodzianką i ciekawi jesteśmy jak nam pójdzie w rywalizacji z innymi województwami.


W męskim finale U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący UKS TOP 54 Biała Podlaska zwyciężając z SP 3 Zamość 7-2. Tomasz Boraczewski, trener drużyny pozytywnie ocenił poziom rozgrywek i emocje im towarzyszące – Chłopcy zostali nagrodzeni za ciężką pracą, którą wkładają w codzienne treningi oraz w ten turniej. Systematyczny trening jest naszą receptą na sukces. Najpierw nauka, potem praca i to wszystko stanowi dobrą zabawę dla dzieciaków.


Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1.      Puławiak Puławy 1.     PSP Modliborzyce
2.      SP 29 Lublin 2.     Grabów Szlachecki
3.      Remis Świdnik 3.     SP Ostrów Lubelski
4.      PSP 5 Kraśnik 4.     UKS Józefów
Najlepszy bramkarz Igor Rymarz Remis Świdnik Dagmara Nierychlewska SP Ostrów Lubelski
Najlepszy zawodnik Sebastian Koziej SP 29 Lublin Oliwia Głodnica Grabów Szlachecki
Król strzelców Kamil Kozak Puławiak Puławy – 16 bramek Gabriela Kawędzka PSP Modliborzyce – 23 bramki
U-10 1.      MSKS Puławiak Puławy 1.      UKS Piątka Plus Biała Podlaska
2.      SP 4 Lubartów 2.      Dubler Opole Lubelskie
3.      SP 2 Łęczna 3.      SP Kąkolewnica
4.      SP 7 Świdnik 4.      SP Rachanie
Najlepszy bramkarz Dorian Bronowicki SP 2 Łęczna Martyna Matejuk UKS Piątka Plus Biała Podlaska
Najlepszy zawodnik Kamil Andrzejkiewicz SP 4 Lubartów Julia Król Dubler Opole Lubelskie
Król strzelców Oliwier Lisik MSKS Puławiak Puławy – 12 bramek Wiktoria Raczkiewicz Sparta Biłgoraj – 13 bramek
U-12 1.     UKS TOP 54 Biała Podlaska 1.     UKS Piątka Plus Biała Podlaska
2.     SP 3 Zamość 2.     SP 4 Krasnystaw
3.     UKS Niedźwiadek Chełm 3.     UKS Dubler Opole Lubelskie
4.     UKS Start Tomaszów Lubelski 4.     SP w Rudnikach
Najlepszy bramkarz Wojciech Ziemiński SP 3 Zamość Hanna Nadolska SP 4 Krasnystaw
Najlepszy zawodnik Bartosz Buraczewski UKS TOP 54 Biała Podlaska Oliwia Orzeł UKS Dubler Opole Lubelskie
Król strzelców Patryk Pułajdowicz UKS Niedźwiadek Chełm – 13 bramek Barbara Maksymiuk UKS Piątka Plus Biała Podlaska – 14 bramek


Oficjalnym Partnerem finału województwa lubelskiego została firma Lemonex.OCEŃ ZDJĘCIE00