Tymbark - U 10

Finał Województwa Lubuskiego

12.04.2015
Finał Województwa Lubuskiego

Po dwóch dniach pasjonującej rywalizacji poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa lubuskiego do lat 8, 10 i 12. W zakończonym finale wojewódzkim XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły MUKS Stilon Gorzów i SP 4 Kostrzyn nad Odrą w kategorii U-8, MUKS Stilon Gorzów i UKS "Czwórka" Kostrzyn nad Odrą w kategorii U-10, a także MUKS Stilon Gorzów i SP Sława w U-12. Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą filarem reprezentacji województwa lubuskiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Finały województwa lubuskiego zostały rozegrane w dniach 8-9 kwietnia na murawie MOSiR, ul. Niepodległości 11, Kostrzyn nad Odrą. Zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły dziewczynki i chłopcy w kategorii U-8 oraz U-10, drugiego na murawę wybiegły wszystkie drużyny do lat 12.

 

W żeńskim finale kategorii U-8 zwyciężył MUKS Stilon Gorzów, który w swoim ostatnim meczu zremisował 1-1 z MUKS 11 Zielona Góra, co zapewniło mu zajęcie pierwszego miejsca w grupie, a także zdobycie tytułu mistrzowskiego województwa lubuskiego. Zbigniew Wróbel, trener wygranej drużyny pozytywnie ocenił występ zawodniczek i tegoroczną edycję Turnieju – Powiem szczerze, bardzo jesteśmy zadowoleni. Szczególnie, że ta drużyna powstała na potrzeby turnieju. W tej kategorii jest wiele przypadkowości. Jeżeli ma się dwie lub trzy zawodniczki, które potrafią grać, to można już powalczyć o wynik. Nie ma tutaj żadnej kalkulacji, trzeba dawać z siebie całe serce. Dziewczynki ile mogły biegać, tyle biegały. Jestem więc dumny z tego wyniku.


Natomiast wśród chłopców zwycięstwo odnieśli podopieczni Adama Bogdańskiego – SP 4 Kostrzyn nad Odrą, którzy wynikiem 8-1 pokonali UKS Chemik Gorzów. Wszyscy są zadowoleni z takiego turnieju, są to naprawdę fajne rozgrywki. Najcięższy dla nas był mecz półfinałowy, jednak chłopcy wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i wygrali. Potem już było z górki. Chłopcy byli tak zmobilizowani, że nie mogli przegrać w finale. Takiego turnieju, o takiej randze w naszym mieście jeszcze nie było. Tym bardziej cieszy triumf na własnej ziemi. Super sprawa! - powiedział dumny trener chłopców.

 

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepszy okazał się zespół MUKS Stilon Gorzów, który pokonał wynikiem 5-1 MUKS 11 Zielona Góra. Po meczu trener Janusz Kałuziński nie krył zadowolenia – W tym roku nie było lekko. Inne drużyny postawiły wysokie wymagania, ale dziewczynki walczyły do upadłego i udało się. Jestem niezwykle zadowolony z ich postawy i już wiem, że z tych dziewczynek będziemy mieli pożytek za kilka lat. Z tą drużyną byliśmy już w Barcelonie i Madrycie, także to nie pierwsza nasza wygrana. Nie jest to przypadek, ale systematyczna i ciężka praca. Przed finałem w Warszawie zrobimy krótkie zgrupowania. Wyjedziemy gdzieś na weekend i dopiero tam ustalimy szczegóły i dopracujemy taktykę.


Do grona najlepszych piłkarzy województwa lubuskiego w kategorii U-10 dołączył zespół UKS "Czwórka" Kostrzyn nad Odrą, który wygrał 1-0 z UKS Polonia Słubice. Słów radości nie szczędził trener Radosław BułgajewskiDzień zakończył się wyjątkowo przyjemnie. Chłopaki wygrali, a nasze marzenie się spełniło. Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi tym bardziej, że w tamtym roku nie udało się wygrać. Przegraliśmy w finale, ale na szczęście teraz się udało. Nie ma mowy o żadnej specjalnej taktyce na finał. Robimy to co robiliśmy do tej pory. Będziemy grać i bawić się, także bez zmian. Gramy swoje.


Drugiego dnia rozgrywek, w kategorii U-12 bezkonkurencyjne okazały się dziewczynki z drużyny MUKS Stilonn Gorzów, które wynikiem 5-2 pokonały MUKS 11 Zielona Góra. Po zakończeniu spotkania trener Zbigniew Wróbel ocenił występ swoich zawodniczek – Nie ukrywam, że po cichu liczyliśmy na zwycięstwo w tej kategorii. Ten zespół odnosił już wcześniej sukcesy. Dziś dziewczyny zagrały świetnie, pierwsze spotkanie było trochę takie na przełamanie się, ale po strzeleniu pierwszej bramki było już znacznie łatwiej. Przed wyjazdem do Warszawy czekają nas jeszcze dwa obozy szkoleniowe, mamy więc nadzieję, że uda nam się jeszcze podciągnąć formę przed Wielkim Finałem.


W męskim finale U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący SP Sława zwyciężając z UKS AP Falubaz 1-0. Marek Szafer, trener drużyny pozytywnie ocenił poziom rozgrywek i emocje im towarzyszące – To był pełen radości dzień z prawdziwym happy endem. Chłopcy zaskoczyli mnie swoją postawą, choć już dwa lata temu udało nam się awansować do Wielkiego Finału. Dziś najtrudniejsze okazały się dla nas mecz półfinałowy i finałowy. Tam już tylko jedna akcja decydowała o ostatecznym wyników. Teraz będziemy trenować swoim rytmem, być może uzupełnimy skład o dodatkowych zawodników z województwa i zawalczymy jeszcze w Warszawie.


Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1.      SP 4 Kostrzyn nad Odrą 1.     MUKS Stilon Gorzów
2.      UKS Chemik Gorzów 2.     MUKS 11 Zielona Góra
3.      UKP Zielona Góra 3.     PSP Ołobok
4.      UKS Czarni Żagań 4.     SP Stare Strącze
  5.     SP Kaława
Najlepszy bramkarz Adam Markowski UKS Chemik Gorzów Zuzanna Zalisz PSP Ołobok
Najlepszy zawodnik Igor Maliszewski UKP Zielona Góra Amelia Kruglińska MUKS 11 Zielona Góra
Król strzelców Alan Krysiński SP 4 Kostrzyn nad Odrą – 17 bramek Maja Gnietko MUKS Stilon Gorzów – 9 bramek
U-10 1.     UKS „Czwórka” Kostrzyn nad Odrą 1.      MUKS Stilon Gorzów
2.     UKS Polonia Słubice 2.      MUKS 11 Zielona Góra
3.     UKS Victoria Jasień 3.      PSP Bobrówko
4.     UKS Promień Żary 4.      PSP Ołobok
Najlepszy bramkarz Eryk Ostojicz UKS Victoria Jasień Oliwia Jabłońska MUKS Stilon Gorzów
Najlepszy zawodnik Oskar Krysiński UKS „Czwórka” Kostrzyn nad Odrą Kaja Steciąg MUKS 11 Zielona Góra
Król strzelców Dawid Klukiewicz-Okpala UKS Polonia Słubice – 10 bramek Jagoda Tyszenka PSP Bobrówko – 21 bramek
U-12 1.      SP Sława 1.     MUKS Stilon Gorzów
2.      UKS AP Falubaz 2.     MUKS 11 Zielona Góra
3.      PSP Strzelce Krajeńskie 3.     SP 2 Żary
4.      AMO Międzyrzecz 4.     UKS Międzylesie
Najlepszy bramkarz Bartek Szafer SP Sława Natalia Leśniewska MUKS Stilon Gorzów
Najlepszy zawodnik Adam Walaszek UKS AP Falubaz Natalia Kędzierska SP 2 Żary
Król strzelców Mateusz Walczak PSP Strzelce Krajeńskie – 9 bramek Patrycja Zięba MUKS 11 Zielona Góra – 10 bramek


OCEŃ ZDJĘCIE00