Tymbark - U 10

Finał Województwa Małopolskiego

01.04.2015
Finał Województwa Małopolskiego

Po dniu pełnym pasjonującej rywalizacji poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa małopolskiego do lat 8 i 10. W finale wojewódzkim XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły UKS Dwójka Skawina i MG AS Radłów w kategorii U-8, UKS Dwójka Skawina i UKS 1811 Tarnów w kategorii U-10. Ze względu na warunki atmosferyczne, rozgrywki piłkarek i piłkarzy do lat 12 zostały przeniesione na 20 kwietnia. Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą filarem reprezentacji województwa małopolskiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Finały województwa małopolskiego w kategorii U-8 i U-10 został rozegrany 30 marca na murawie COM COM Zone Nowa Huta, przy ul. Ptaszyckiego 6 w Nowinach. Ze względu na złą pogodę finał kategorii U-12 został przeniesiony na 20 kwietnia. Zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Łącznie w rozgrywkach wzięły udział aż 54 drużyny.

 

W żeńskim finale kategorii U-8 UKS Dwójka Skawina pokonał 8-1 LUKS Sobolik Sobolów. Bartek Świeszek, trener zwycięskiej drużyny pozytywnie ocenił występ zawodniczek i tegoroczną edycję Turnieju – Jestem bardzo zadowolony i pozytywnie zaskoczony całym Turniejem. Cała inicjatywa, żeby dzieci do lat 8 rywalizowały ze sobą to super pomysł. Dziewczynki świetnie się bawiły i mają ogromną satysfakcję z wyniku, który osiągnęły. Na boisku realizowały założenia, były kreatywne i świadome. To przyniosło sukces. 

 

Natomiast wśród chłopców zwycięstwo odnieśli podopieczni Marka Kowalika – MG AS Radłów, którzy wynikiem 2-1 wygrali z UKS Górnik Libiąż i zapewnili sobie miejsce w rozgrywkach ogólnopolskich. Najważniejsze jest to, że Turniej został dokończony. Wygrana naprawdę cieszy wszystkich, a najbardziej rodziców, którzy oddali nam pod opiekę swoje dzieci na cały dzień, bo wyjeżdżaliśmy o 6 rano i pewnie o 21 wrócimy. Zwycięstwo może być dla nich rekompensatą, w końcu nie często się zdarza, żeby wygrać Turniej. Duże brawa dla chłopców - powiedział dumny trener chłopców.

 

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepszy okazał się zespół UKS Dwójka Skawina, który pokonał wynikiem 2-0 UKS Staszkówka Jelna. Po meczu trener Krzysztof Duglik nie krył zadowolenia – Jestem bardzo zadowolony z gry dziewczyn. Dały z siebie wszystko i w pełni zasłużyły na sukces. Przed turniejem nastawialiśmy się na wielką przygodę, a teraz mamy szansę tę przygodę kontynuować już w Warszawie. O zwycięstwo będzie trudno, ale wierzę w swoje zawodniczki. Dziewczynki są w tym wieku, że najważniejsza jest dla nich zabawa, a jeżeli można to połączyć ze szkoleniem to tylko się cieszyć.


Do grona najlepszych piłkarzy województwa małopolskiego w kategorii U-10 dołączył zespół UKS 1811 Tarnów, który wygrał 4-2 z SP 1 Skawina. Słów radości nie szczędził trener Mateusz RzońcaWielka radość szczególnie, że w meczach eliminacyjnych szło nam dobrze, potem było trochę problemów, ale półfinał i finał wyszły super. Rozgrywki ogólnopolskie będą zupełnie inną bajką, na pewno będzie bardzo ciężko. Dla moich chłopaków to super zabawa, gra na Narodowym to spełnienie marzeń każdego piłkarza.


Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1.     MG AS Radłów 1.      UKS Dwójka Skawina
2.     UKS Górnik Libiąż 2.      LUKS Sobolik Sobolów
3.     ABC Futbolu 3.      SP Frydman
4.     SP Brzączowice 4.      SP Kryg
Najlepszy bramkarz Szymon Gajczewski MG AS Radłów Natalia Nalepka SP Frydman
Najlepszy zawodnik Patryk Snopek ABC Futbolu Klaudia Woszkowicz LUKS Sobolik Sobolów
Król strzelców Cyprian Gwoździak UKS Górnik Libiąż Milena Łukasik UKS Dwójka Skawina
U-10 1.     UKS 1811 Tarnów 1.     UKS Dwójka Skawina
2.     SP 1 Skawina 2.     UKS Staszkówka Jelna
3.     SP Zakopane 3.     SP 1 Miechów
4.     SP Podegrodzie 4.     Lisek Lisia Góra
Najlepszy bramkarz Bartłomiej Nedza-Chotarski SP Zakopane Kasia Kluza SP 1 Miechów
Najlepszy zawodnik Szymon Poskróbek SP 1 Skawina Martyna Mastalerz UKS Staszkówka Jelna
Król strzelców Adrian Kochniarczyk UKS 1811 Tarnów Weronika Zawada UKS Dwójka Skawina


Oficjalnym Partnerem finału województwa małopolskiego została firma Galicja oraz LOBO Kraków.


OCEŃ ZDJĘCIE00