Tymbark - U 10

Finał Województwa Mazowieckiego

22.04.2015
Finał Województwa Mazowieckiego

Po dwóch dniach pasjonującej rywalizacji poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa mazowieckiego do lat 8, 10 i 12. W zakończonym finale wojewódzkim XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfował zespół Talent Targówek w kategorii U-8, MUKS Praga Warszawa i UKS Orły Zielonka w kategorii U-10, a także UKS Ząbkovia i MUKS Unia Warszawa w U-12. Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą filarem reprezentacji województwa mazowieckiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Finały województwa mazowieckiego zostały rozegrane w dniach 17-18 kwietnia na murawie Powiatowego Ośrodka w Miętnem, przy ul. Głównej 45. Zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły drużyny dziewcząt i chłopców w kategorii U-8 oraz U-10, drugiego na murawę wybiegły wszystkie zespoły do lat 12.

 

Wśród chłopców w kategorii U-8 zwycięstwo odnieśli podopieczni Mateusza Gontarza – Talent Targówek, którzy wynikiem 3-2 pokonali UKS Bemowska Szkoła Sportu Irzyk. Super dzień. Bardzo nam się podobał turniej zorganizowany tak, by wygrywali najlepsi. Chłopcy bawili się super, a wygrana dała im niesamowitą radość. Zwycięstwo na poziomie wojewódzkim bardzo nas cieszy! - powiedział dumny trener chłopców.

 

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepszy okazał się zespół MUKS Praga Warszawa. Po meczu trenerka Agnieszka Szybińska nie kryła zadowolenia – W poprzedniej edycji udało nam się awansować do Wielkiego Finału, w tym roku także mamy przyjemność pojechać do Warszawy. Myślę, że fakt grania jakby u siebie dodatkowo doda nam wiatru w skrzydła. Rodzice oraz przyjaciele zespołu będą gorąco nas dopingować i pomogą zdobyć nam to trofeum. Zaangażowanie rodziców jest bardzo ważne, choć czasem trzeba ich uspokajać!


Do grona najlepszych piłkarzy województwa mazowieckiego w kategorii U-10 dołączył zespół UKS Orły Zielonka, który wygrał 5-0 z SP 112 im. Przymierza Rodzin. Słów radości nie szczędził trener Łukasz MrózSamo to, że jesteśmy wśród najlepszej drużyn w Polsce, to już jest sukces. Przed finałem nastawiamy się na dobrą zabawę, jak jest dobra zabawa to wyniki same przychodzą. Oczywiście może się niedługo okazać, że za świetną zabawą pójdzie również wynik, ale to dopiero czas pokaże.


W kategorii U-12 bezkonkurencyjne okazały się dziewczynki z drużyny UKS Ząbkovia, które wynikiem 3-1 pokonały UKS Viktoria Gielniów. Po zakończeniu spotkania trener Marcin Wojda ocenił występ swoich zawodniczek – Szczęście dopisało nam w półfinale, ale to umiejętności zdecydowały o końcowym sukcesie w turnieju. Dziewczyny solidnie trenują, posiadają doświadczenie w rozgrywkach ogólnopolskich, bo to już będzie nasz trzeci finał. Pozwala mi to być dobrej myśli przed rozgrywkami na Stadionie Narodowym.


W męskim finale U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący MUKS Unia Warszawa zwyciężając z Dziewiątka Siedlce 2-1. Piotr Mosór, trener drużyny pozytywnie ocenił poziom rozgrywek i emocje im towarzyszące – Z trudem przyszło nam to zwycięstwo, ale jestem dumny z chłopaków. Dużo niewykorzystanych sytuacji w końcówce się na nas zemściło, na szczęście chłopcy wykrzesali z siebie wszystko co najlepsze i odnieśliśmy sukces. Jak jechaliśmy dwa lata temu na finał, to stawialiśmy sobie za cel być w pierwszej trójce i byliśmy trzeci. W tym roku podchodzimy do tego spokojnie, co będzie to będzie. Chciałbym, żeby chłopcy bawili się grą i by w przyszłości któryś z tych chłopaków odniósł sukces w piłce. Turniej Tymbarku wypromował już wielu piłkarzy, którzy grają teraz w reprezentacji, w lidze polskiej i w innych świetnych drużynach w całej Europie. Dlatego takich turniejów powinno być coraz więcej. Moim celem jest wychowanie przyszłych zawodników. Sukcesem będzie dla mnie, jeżeli za pięć, siedem lat będę mógł powiedzieć to jest mój zawodnik, to ja go wychowałem i to będzie najpiękniejsze.


Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1.      Talent Targówek  
2.      UKS Bemowska Szkoła Sportu Irzyk
3.      Cyklon Wołomin
4.      Football Dream Academy
Najlepszy bramkarz Marcel Perna Cyklon Wołomin  
Najlepszy zawodnik Mateusz Cichocki UKS Bemowska Szkoła Sportu Irzyk  
Król strzelców Jonasz Potyra Talent Targówek  
U-10 1.     UKS Orły Zielonka 1.     MUKS Praga Warszawa
2.     SP 112 im. Przymierza Rodzin 2.     UKS Ząbkovia 1
3.     PSP 63 3.     UKS Ząbkovia 2
4.     ZSP Lesznowola 4.     PSP 6 
Najlepszy bramkarz Franciszek Matyszkiewicz PSP 63 Gabriela Czerniawska UKS Ząbkovia 2
Najlepszy zawodnik Maksymilian Białek SP 112 im. Przymierza Rodzin Oliwia Piotrowska UKS Ząbkovia 1
Król strzelców Kacper Kalisz UKS Orły Zielonka Nikola Czechowska MUKS Praga Warszawa
U-12 1.     MUKS Unia Warszawa 1.     UKS Ząbkovia Ząbki
2.     Dziewiątka Siedlce 2.     UKS Viktoria Gielniów
3.     UKS Młodzik Radom 3.     Sportowa Czwórka Radom
4.     Varsovia 2003 4.     SP 5 Płock
Najlepszy bramkarz Wojciech Janik UKS Młodzik Radom  Klaudia Piszczek Sportowa Czwórka Radom
Najlepszy zawodnik Dawid Fajkowski MUKS Unia Warszawa Anna Kodym UKS Ząbkovia Ząbki
Król strzelców Bartosz Wicenciak Dziewiątka Siedlce Katarzyna Szcześniak UKS Viktoria Gielniów


OCEŃ ZDJĘCIE00