Tymbark - U 10

Finał Województwa Opolskiego

22.04.2015
Finał Województwa Opolskiego

Po dwóch dniach pasjonującej rywalizacji poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa opolskiego do lat 8, 10 i 12. W zakończonym finale wojewódzkim XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły PSP 2 Olesno i UKS AP Olesno w kategorii U-8, UKS Biała Nyska i Piąteczka Krapkowice w kategorii U-10, a także UKS Biała Nyska i UKS Rodło Opole w U-12. Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą filarem reprezentacji województwa opolskiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Finały województwa opolskiego zostały rozegrane w dniach 17-18 kwietnia na murawie Stadionu Miejskiego, przy ul. Sportowej 1 w Brzegu. Zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły drużyny dziewcząt i chłopców w kategorii U-8 oraz piłkarze do lat 10, drugiego na murawę wybiegły zespoły dziewcząt w kategorii U-10 oraz wszystkie drużyny do lat 12.

 

W żeńskim finale kategorii U-8 PSP 2 Olesno pokonał 2-1 Cerekwianki. Natomiast wśród chłopców zwycięstwo odnieśli UKS AP Olesno, którzy wynikiem 2-0 pokonali UKS Rodło Opole. Zbigniew Bienias, trener zwycięskiej drużyny dziewcząt i chłopców nie krył zadowolenia - Super zabawa podczas turniej. Myślę, że dzieci są bardzo zadowolone. Dla dziewczynek to był pierwszy turniej w życiu i trochę je zjadła trema. Chłopcy mecz ćwierćfinałowy i półfinałowy zagrali bardzo słabo, ale już w finale było wszystko dobrze. Teraz czas na rozgrywki w Warszawie.

 

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepszy okazał się zespół UKS Biała Nyska, który pokonał wynikiem 3-1 PSP 9 Kędzierzyn-Koźle. Po meczu trener Mirosław Tulik nie krył zadowolenia – Ciężki dzień, mnóstwo emocji. Dziś nie chodziło w ogóle o wyniki, tylko o zabawę. Zaczęliśmy bardzo źle. Nie wierzyliśmy, że to nasz drużyna, ale rozkręcaliśmy się z meczu na mecz i z każdym spotkaniem było coraz lepiej. Już po raz siódmy jedziemy na finały ogólnopolskie, więc nie mamy specjalnych planów, tylko radość dzieciaków się dla nas liczy.


Do grona najlepszych piłkarzy województwa opolskiego w kategorii U-10 dołączył zespół Piąteczka Krapkowice, który wygrał 5-0 z Top Player 1 Grodków. Słów radości nie szczędził trener Adam CzyżBardzo dużo nam dzisiaj towarzyszyło emocji. Wyjście z grupy to był nasz plan minimum, a potem tak się potoczyło, że wygraliśmy finał. Najtrudniejszy był dla nas mecz półfinałowy. Jednak w finalne udało nam się wygrać i pierwszy raz jedziemy na finały ogólnopolskie. Musimy teraz na treningach doskonalić to, co do tej pory robiliśmy, wyeliminować błędy i postaramy się zaprezentować dobrze nasze województwo.


W kategorii U-12 bezkonkurencyjne okazały się dziewczynki z drużyny UKS Biała Nyska, które wynikiem 3-0 pokonały LUKS Dalia Popielów. Po zakończeniu spotkania trener Grzegorz Chmura ocenił występ swoich zawodniczek – Mimo że było dzisiaj chłodno, to w spotkaniach dziewczyn było bardzo gorąco. Najtrudniejszy był dla nas mecz finałowy gdzie przeciwnik nam się postawił i jestem dumny z dziewczyn, że pomimo tych drobnych niedogodności udało nam się wygrać . Cieszymy się, że po raz kolejny udało nam się wygrać i po raz kolejny jedziemy na finał ogólnopolski do Warszawy.


W męskim finale U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący UKS Rodło Opole zwyciężając z PSP nr 5 Kluczbork 6-1. Tomasz Glinka, drugi trener drużyny pozytywnie ocenił poziom rozgrywek i emocje im towarzyszące – Cieszymy się bardzo z celu zrealizowanego w stu procentach. Od samego początku chłopcy grali bardzo dobrze. Wygrali wszystkie mecze i dążymy do tego by dalej wygrywać. Dla nas wszystkich, chłopaków, rodziców to był super dzień. Pierwszy raz awansowaliśmy do finałów, ale nie będzie specjalnych treningów. Dalej idziemy tym samym cyklem.


Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1.     UKS AP Olesno 1.      PSP 2 Olesno
2.     UKS Rodło Opole 2.      Cerekwianki
3.     UKS Orlik Prudnik 3.      PSP Łubniany
4.     UKS AS Eurotalent 2010 4.      UKS Biała Nyska
Najlepszy bramkarz Patryk Pielot UKS AP Olesno Blanka Kołodziej PSP Łubniany
Najlepszy zawodnik Tymon Racławicki UKS Rodło Opole Maja Jeziorek PSP 2 Olesno
Król strzelców Oliwier Pawlik UKS Orlik Prudnik – 11 bramek Nina Szewior Cerekwianki – 14 bramek
U-10 1.     Piąteczka Krapkowice 1.     UKS Biała Nyska
2.     Top Player 1 Grodków 2.     PSP 9 Kędzierzyn-Koźle
3.     UKS Rodło Opole 3.     PSP Jełowa
4.     PSP 7 Strzelce Opolskie 4.     Kosmos Jemielnica
Najlepszy bramkarz Krzysztof Migoń Top Player Grodków Wiktoria Raczek PSP Jełowa
Najlepszy zawodnik Adam Fąferko UKS Rodło Opole Roksana Loskowska UKS Biała Nyska
Król strzelców Fabian Przybyła Piąteczka Krapkowice Wiktoria Kielbassa PSP 9 Kędzierzyn-Koźle
U-12 1.     UKS Rodło Opole 1.      UKS Biała Nyska
2.     PSP 5 Kluczbork 2.      LUKS Dalia Popielów
3.     UKS Orlik Prudnik 3.      ZS 1 z O.S. w Brzegu
4.     UKS Hattrick Głuchołazy 4.      PSP 9 Kędzierzyn-Koźle
Najlepszy bramkarz Wiktor Strzelecki UKS Orlik Prudnik Emilia Zawadzka UKS Biała Nyska
Najlepszy zawodnik Fabian Mrozek PSP 5 Kluczbork Maja Chruściel UKS Biała Nyska
Król strzelców Paweł Kruszelnicki UKS Rodło Opole – 14 bramek Alicja Czarnecka ZS 1 z O.S. w Brzegu – 17 bramek


OCEŃ ZDJĘCIE00