Tymbark - U 10

Finał województwa podkarpackiego

17.04.2015
Finał województwa podkarpackiego

Po dwóch dniach pasjonującej rywalizacji poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa podkarpackiego do lat 8, 10 i 12. W zakończonym finale wojewódzkim XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły SP 8 Krosno i AP Piłkarskie Nadzieje Mielec w kategorii U-8, SP Łowisko i MOSiR Orlik Nowa Dęba w kategorii U-10, a także UKS Stalowa Wola i SMS Mielec w U-12. Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą filarem reprezentacji województwa podkarpackiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Finały województwa podkarpackiego zostały rozegrane w dniach 14-15 kwietnia na murawie MOSiR Stalowa Wola, przy ul. Hutniczej 15 w Stalowej Woli. Zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły drużyny dziewcząt i chłopców w kategorii U-8 oraz U-10, drugiego na murawę wybiegły wszystkie drużyny do lat 12.

 

W żeńskim finale kategorii U-8 SP 8 Krosno pokonał 5-0 UKS Orlęta Pysznica. Maciej Maculski, trener wygranej drużyny pozytywnie ocenił występ zawodniczek i tegoroczną edycję Turnieju – Emocje sięgnęły dziś zenitu, gramy w tym turnieju, ale po raz pierwszy w tej kategorii wiekowej. Dziewczynki świetnie się dziś bawiły i udowodniły, że połączenie pracy, pasji i zabawy przynosi efekty. Szkoda tylko, że turniej dla nas kończy się na tym etapie, bo jestem ciekawy jak poradzilibyśmy sobie na tle drużyn z całej Polski.


Natomiast wśród chłopców zwycięstwo odnieśli podopieczni Darka Szady – AP Piłkarskie Nadzieje Mielec, którzy wynikiem 6-2 pokonali UKS 6 Jasło. Nie było łatwo wygrać finał, wszystkie pojedynki były bardzo ciężkie. Stąd ta wielka radość. Staramy się uczestniczyć w turniejach, może nie wszystkich, ale chłopcy przyzwyczajeni są do gry pucharowej - powiedział dumny trener chłopców.

 

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepszy okazał się zespół SP Łowisko, który pokonał wynikiem 2-0 UKS 1 Kolbuszowa. Po meczu trenerka Krystyna Partyka nie kryła zadowolenia – Emocje były niesamowite. Dziewczynki miały trochę pretensji do mnie, bo powiedziałam, że jedziemy się zabawić, a nie mamy żadnych szans na wygraną. Jak się okazało, bardzo się myliłam i sprawiliśmy sobie wielką niespodziankę. W Warszawie będziemy się tak starać jak tutaj, a jak wyjdzie to zobaczymy.


Do grona najlepszych piłkarzy województwa podkarpackiego w kategorii U-10 dołączył zespół MOSiR Orlik Nowa Dęba, który wygrał 4-2 z UKS Stalowa Wola. Słów radości nie szczędził trener Wojciech KrzeszewskiNie dociera do nas jeszcze, że wygraliśmy. Bardzo się cieszymy, bo byliśmy takim czarnym koniem turnieju. Marzeniem był półfinał, ale jak już udało się tam zagrać, to pomyślałem o finale i udało się wygrać.


W kategorii U-12 bezkonkurencyjne okazały się dziewczynki z drużyny UKS Stalowa Wola, które wynikiem 5-0 pokonały SP 9 Dębica. Po zakończeniu spotkania trener Michał Czubat ocenił występ swoich zawodniczek – Droga do finału zdecydowanie nie była usłana różami, rzutem na taśmę udało nam się wygrać ten turniej. Szczęście nam dopisało i walczyliśmy do końca. Bardzo się cieszymy z wygranej i możliwości zaprezentowanie swoich umiejętności na boiskach w Warszawie.


W męskim finale U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący SMS Mielec zwyciężając z SP 9 Dębica 9-0. Maciej Karasiński, trener drużyny pozytywnie ocenił poziom rozgrywek i emocje im towarzyszące – Chcieliśmy zagrać dzisiaj dobrą piłkę i z meczu na mecz się rozkręcaliśmy, a w finale była eksplozja umiejętności chłopaków. Wierzę, że w Warszawie chłopcy zaprezentują godnie całe województwo oraz Mielec i powalczymy o sukces. Liczę, że zobaczymy kawałek dobrej piłki nie tylko ze strony moich zawodnik, ale także innych drużyn.


Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1.      AP Piłkarskie Nadzieje Mielec 1.      SP 8 Krosno
2.      UKS 6 Jasło 2.      UKS Orlęta Pysznica
3.      UKS Stalowa Wola 3.      SP Grodzisko Dolne
4.      Akademia Młodych Orłów Rzeszów 4.      SP Albatros Wadowice Górne
Najlepszy bramkarz Wiktor Ludian UKS Stalowa Wola Klaudia Szozela SP Grodzisko Dolne
Najlepszy zawodnik Wiktor Mamroł UKS 6 Jasło Kinga Klimczak SP 8 Krosno
Król strzelców Oliwier Krakowski AP Piłkarskie Nadzieje Mielec – 15 bramek Anna Skrzypczyk SP 8 Krosno – 14 bramek
U-10 1.      MOSiR Orlik Nowa Dęba 1.     SP Łowisko
2.      UKS Stalowa Wola 2.     UKS 1 Kolbuszowa
3.      SP 9 Dębica 3.     SP Pobiedno
4.      Akademia Młodych Orłów Rzeszów 4.     SP Jamy
Najlepszy bramkarz Karol Wadas SP 9 Dębica Julia Piędel SP Łowisko
Najlepszy zawodnik Ernest Trela MOSiR Orlik Nowa Dęba Anna Puzio UKS 1 Kolbuszowa
Król strzelców Konrad Siwiec UKS Stalowa Wola – 9 bramek  Klaudia Maciejko SP Pobiedno – 17 bramek
U-12 1.      SMS Mielec 1.     UKS Stalowa Wola
2.      SP 9 Dębica 2.     SP 9 Dębica
3.      Trójka Stalowa Wola 3.     UKS Orlik Przemyśl
4.      Dwójka Leżajsk 4.     UKS Łowisko
Najlepszy bramkarz Maciej Wylaź Dwójka Leżajsk Karolina Zajączkowska UKS Orlik Przemyśl
Najlepszy zawodnik Przemysław Maj SMS Mielec Patrycja Jednacz UKS Stalowa Wola
Król strzelców Igor Fedejko Trójka Stalowa Wola – 10 bramek Alicja Dańko UKS Stalowa Wola – 8 bramek


Oficjalnym Partnerem finału województwa podkarpackiego została firma Specjał.


OCEŃ ZDJĘCIE00