Tymbark - U 10

Finał Województwa Podlaskiego

11.04.2015
Finał Województwa Podlaskiego

Po dwóch dniach pasjonującej rywalizacji poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa podlaskiego do lat 8, 10 i 12. W zakończonym finale wojewódzkim XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły Łomżyczka Łomża i UKS Talencik Białystok w kategorii U-8, Łomżyczki Łomża i SP 5 Białystok w kategorii U-10, a także UKS Pionier Brańsk i SP 37 Białystok w U-12. Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą filarem reprezentacji województwa podlaskiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Finały województwa podlaskiego zostały rozegrane w dniach 8-9 kwietnia na murawie Stadionu OSiR, przy ul. Mariańskiej 31 w Sokółce. Zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły piłkarki i piłkarze do lat 12, drugiego na murawę wybiegły wszystkie drużyny w kategorii U-8 oraz U-10.

 

Mistrzyniami w kategorii U-8 zostały dziewczynki z drużyny Łomżyczka Łomża. Henryk Pestka, trener wygranej drużyny pozytywnie ocenił występ zawodniczek i tegoroczną edycję Turnieju – Ten wynik, to efekt ciężkiej pracy, umiejętności wyszukania prawdziwych talentów, punktualności i dyscypliny w treningach. W drużynie jest świetna atmosfera, dziewczyny z każdym meczem grały co raz lepiej, łapiąc rytm gry. Największa przygoda dopiero przed nami Wielki Finał!

 

Natomiast wśród chłopców zwycięstwo odnieśli podopieczni Kamila Makowskiego – UKS Talencik Białystok, którzy wynikiem 6-3 pokonali UKS Piątka Łomża –Jest to ogromna radość, szczególnie, że to nasze pierwsze zwycięstwo w tak dużym turnieju. Receptą na sukces jest chyba pasja trenera, którą zaraża następnie zawodników. Staramy się wychowywać przez sport i to chyba istota tego sportu! - powiedział dumny trener chłopców. W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepszy okazał się zespół Łomżyczki Łomża, który pokonał wynikiem 15-0 SP Rosochate Kościelne.


Do grona najlepszych piłkarzy województwa podlaskiego w kategorii U-10 dołączył zespół SP 5 Białystok, który wygrał 4-0 z SP 1 Siemiatycze. Słów radości nie szczędził trener Bartosz JurkowskiChłopcy zdali dziś egzamin w 100%, ten sukces jeszcze bardziej zaostrzył nasze apetyty przed Wielkim Finałem, choć mamy świadomość, że w Warszawie będą grały już najlepsze zespoły i to zweryfikuje też na jakim poziomie jesteśmy. To zwycięstwo to efekt ciągłej pracy i solidnych treningów. Rok temu ze starszym rocznikiem graliśmy już na Stadionie Narodowym, w tym roku znów jedziemy do Warszawy i znów damy z siebie wszystko.


W kategorii U-12 bezkonkurencyjne okazały się dziewczynki z drużyny UKS Pionier Brańsk, które wynikiem 3-1 pokonały ZS-P w Zabłudowie. Po zakończeniu spotkania trenerka Teresa Witkowska oceniła występ swoich zawodniczek – To już będzie nasza druga wyprawa do Warszawy na finały ogólnopolskie. Dziewczynki bardzo się cieszą, że będą mogły po raz kolejny reprezentować województwo na Stadionie Narodowym. Przed finałem będę musiała dobrać kilka zawodniczek z innych drużyn, bo nas jest tylko dziesiątka. Mam nadzieję, że to zwiększy nasze szansę na końcowy sukces.


W męskim finale U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący SP 37 Białystok zwyciężając z UKS Piątka Łomża 4-0. Robert Kądzior, trener drużyny pozytywnie ocenił poziom rozgrywek i emocje im towarzyszące – Bardzo się cieszymy z wygrania finałów wojewódzkich. Przed nami kolejna szansa w Warszawie. Jednak nawet jak przegramy to i tak jesteśmy zadowoleni, bo już zaszliśmy daleko. Cel był jeden wygrana w finale wojewódzkim i to nam się udało osiągnąć. Powtarzam ciągle moim chłopcom, że nie ważne czy gramy z Barceloną czy z LZS-em, do meczu muszą podchodzić tak samo. Ciężka praca i pozytywne nastawienie chłopaków przynosi efekty.


Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1.      UKS Talencik Białystok 1.     Łomżyczka Łomża
2.      UKS Piątka Łomża 2.     Calineczki Augustów
3.      SP 1 Siemiatycze 3.     UKS Mielnik
4.      UKS Mieszko 19 Białystok 4.     SP Stare Zakrzewo
Najlepszy bramkarz Mateusz Kozakiewicz SP 1 Siemiatycze Carolin Motylińska SP Stare Zakrzewo
Najlepszy zawodnik Jakub Firmuga UKS Piątka Łomża Gabrysia Wasilewska Calineczki Augustów
Król strzelców Olaf Pankiewicz UKS Talencik Białystok – 13 bramek Anna Popkowska Łomżyczka Łomża – 11 bramek 
U-10 1.     SP 5 Białystok 1.      Łomżyczki Łomża
2.     SP 1 Siemiatycze 2.      SP Rosochate Kościelne
3.     UKS Lider Zabłudów 3.      SP Niedźwiadna
4.     SP 7 Suwałki 4.      SP Czyżew
Najlepszy bramkarz Jakub Dakowicz UKS Lider Zabłudów Martyna Truskolaska Łomżyczka Łomża
Najlepszy zawodnik Dominik Sikora SP 1 Siemiatycze Kinga Kaczyńska SP Rosochate Kościelne
Król strzelców Bartosz Sawicki SP 5 Białystok – 14 bramek Dominika Tymińska SP Czyżew – 13 bramek
U-12 1.     SP 37 Białystok 1.      UKS Pionier Brańsk
2.     UKS Piątka Łomża 2.      ZS-P w Zabłudowie
3.     SP 5 V Białystok 3.      UKS Orkan Poświętne
4.     SP 3 Augustów 4.      Łomżyczka Łomża
Najlepszy bramkarz Karol Modzelewski UKS Piątka Łomża Karolina Waluch Lider Zabłudów
Najlepszy zawodnik Jan Żuberek SP 5 V Białystok Oliwia Bałdyga Łomżyczka Łomża
Król strzelców Jan Kacprowski SP 37 Białystok – 13 bramek  Gabriela Kędzia UKS Pionier Brańsk – 15 bramek


Oficjalnym Partnerem finału województwa podlaskiego została firma TEDI.


OCEŃ ZDJĘCIE00