Tymbark - U 10

Finał Województwa Świętokrzyskiego

31.03.2015
Finał Województwa Świętokrzyskiego

Finały województwa świętokrzyskiego zostały rozegrane w dniach 27-28 marca na murawie Klubu Sportowego GOKSIR Nowiny, przy ul. Rełowa 1 w Nowinach. Zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły wszystkie drużyny w kategorii U-8 i U-10, drugiego na murawę wybiegły drużyny dziewcząt i chłopców w kategorii U-12.

 

Mistrzyniami w kategorii U-8 zostały dziewczynki z drużyny UKS Victoria Chlewice. Marek Rak, trener zwycięskiej drużyny pozytywnie ocenił występ zawodniczek i tegoroczną edycję Turnieju – Mimo, że było dziś zimno, to atmosfera i emocje rozgrzały nas do czerwoności. To niesamowite przeżycie i radość, że dziewczynki, z którymi tak długo pracowałem dały z siebie 100% podczas rozgrywek. Tego nie da się opisać słowami.


Natomiast wśród chłopców zwycięstwo odnieśli podopieczni Rafała Barańskiego – AP SKS Star Starachowice, którzy wynikiem 4-1 pokonali SP Małogoszcz i zapewnili sobie miejsce w rozgrywkach ogólnopolskich. Mamy powód do zadowolenia. Cieszy nas zwycięstwo i to, że chłopcy nieźle sobie radzą. Receptą na sukces jest zachęcenie do gry w piłkę i podtrzymanie tego zainteresowania, ale więcej nie mogę zdradzić. Teraz będziemy konsekwentnie podążać wcześniej obraną drogę, zobaczymy co czas przyniesie - powiedział dumny trener chłopców.

 

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepszy okazał się zespół SP Baćkowice. Po meczu trener Krzysztof Grzyb nie krył zadowolenia – Dziewczyny są przeszczęśliwe. Trenujemy od niedawna, ale udało się! Cieszy mnie, że jest coraz większe zainteresowanie piłką wśród zawodniczek. Złapały bakcyla i teraz bardzo chętnie trenują. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Przed nami Warszawa!


W kategorii chłopców do lat 10 bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z drużyny Siódemka Skarżysko-Kamienna, którzy wynikiem 3-2 pokonali AP Końskie. Po zakończeniu spotkania trener Rafał Sokołowski ocenił występ swoich zawodników – Jestem zadowolony zarówno z postawy, jak i gry chłopców. Cóż więcej można chcieć? Zawodnicy włożyli dziś serce i pokazali prawdziwą wolę walki. Do Wielkiego Finału mamy jeszcze trochę czasu, popracujemy nad formą, spokojnie potrenujemy i postaramy się zawalczyć o pierwsze miejsce.


Drugiego dnia rozgrywek najlepszymi piłkarkami województwa świętokrzyskiego w kategorii U-12 okazały się dziewczynki z SP Kunów, które wygrały 5-1 z Orlęta Bidziny. Słów radości nie szczędził trener Norbert MyszkowskiDziś spełniły się nasze marzenia. Zwycięstwo! To ogromna frajda, a teraz jedziemy do Warszawy. To prawdziwa wisienka na torcie. Nasz plan minimum to wyjście z grupy, a czas pokaże, czy dziewczynki znów staną na wysokości zadania.


W męskim finale U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący Juventa Starachowice zwyciężając z SP Ożarów 2-0. Dominik Zuba, trener drużyny pozytywnie ocenił poziom rozgrywek i emocje im towarzyszące – Jestem bardzo zadowolony z całej drużyny. Chłopcy zostawili dziś wiele zdrowia na boisku, ale odnieśli zasłużone zwycięstwo i jedziemy do Warszawy. To nagroda dla nich za wkład we wszystkie treningi. Nie stawiamy sobie żadnych wygórowanych celów przed Wielkim Finałem, przede wszystkim dobra zabawa, a wynik może przyjdzie sam.


Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1.     AP SKS Star Starachowice 1.      UKS Victoria Chlewice
2.     SP Małogoszcz 2.      Czarodziejki Klimontów
3.     PAS Skarżysko-Kamienna 3.      UKS Kunów
4.     UKS Victoria Minów 4.      SP Pacanów
Najlepszy bramkarz Oliwier Ciura AP SKS Star Starachowice Julia Tuźnik UKS Kunów
Najlepszy zawodnik Aleksander Kosior SP Małogoszcz Amelia Kończak UKS Victoria Czarodziejki
Król strzelców Kuba Banyś PAS Skarżysko-Kamienna – 14 bramek Karolina Wojdała UKS Victoria Chlewice – 7 bramek
U-10 1.      Siódemka Skarżysko-Kamienna 1.     SP Baćkowice
2.      AP Końskie 2.     SP Chlewice
3.      Juventa Starachowice 3.     SP 7 Ostrowiec Świętokrzyski
4.      SP Włoszczowa 4.     SP Pacanów
Najlepszy bramkarz Jakub Turalski AP Końskie Ola Wiączek SP 7 Ostrowiec
Najlepszy zawodnik Wiktor Pluta Siódemka Skarżysko-Kamienna Klaudia Stańczak SP Baćkowice
Król strzelców Igor Łysakowski SP Włoszczowa – 11 bramek Patrycja Rams SP Chlewice – 5 bramek
U-12 1.      Juventa Starachowice 1.     SP Kunów
2.      SP Ożarów 2.     Orlęta Bidziny
3.      PSP 14 Ostrowiec Świętokrzyski 3.     Lider Łopuszno
4.      Kondycja Kielce 4.     UKS Victoria Chlewice
Najlepszy bramkarz Bartek Ogłaza PSP 14 Ostrowiec Świętokrzyski Aleksandra Szwagierczak Orlęta Bidziny
Najlepszy zawodnik Olaf Górski SP Ożarów Karolina Gałka SP Kunów
Król strzelców Bartłomiej Juszczyk Kondycja Kielce – 15 bramek Martyna Kaczmarska SP Kunów – 11 bramek


OCEŃ ZDJĘCIE00