Tymbark - U 10

Finał Województwa Wielkopolskigo

15.04.2015
Finał Województwa Wielkopolskigo

Po trzech dniach pasjonującej rywalizacji poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa wielkopolskiego do lat 8, 10 i 12. W zakończonym finale wojewódzkim XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły UKLS AGRO Kluczewo i SP 1 Międzychód w kategorii U-8, SP Krobia i SP 1 Poznań w kategorii U-10, a także SP 1 Kawnice i UKS Śrem w U-12. Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą filarem reprezentacji województwa wielkopolskiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Finały województwa wielkopolskiego zostały rozegrane w dniach 10, 11 i 13 kwietnia na obiekcie sportowym przy hotelu Rodan Groklin, ul. Sportowa 2 w Grodzisku Wielkopolskim. Zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły drużyny w kategorii U-8 oraz piłkarki do lat 12, drugiego na murawę wybiegli chłopcy w kategorii U-12, a trzeciego swoje umiejętności zaprezentowały drużyny do 10. roku życia. Łącznie w rozgrywkach wzięło udział aż 126 drużyn.


Mistrzyniami w kategorii U-8 zostały dziewczynki z drużyny UKLS AGRO Kluczewo. Natomiast wśród chłopców zwycięstwo odnieśli podopieczni Szymona Nabzdyka – SP 1 Międzychód, którzy wynikiem 3-2 pokonali SP 78 Poznań. Dzień minął nam niezwykle przyjemnie. Rozegraliśmy bardzo dobry turniej, chłopcy świetnie się bawili więc i ja jestem szczęśliwy. W dalszym ciągu będziemy trenowali takim samym składem. Chłopcy dostali dodatkowy bodziec do pracy, więc w przyszłym roku wypada przyjechać i próbować obronić tytuł mistrzowski! - powiedział dumny trener chłopców.

 

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepszy okazał się zespół SP Krobia, który pokonał wynikiem 1-0 ULKS ARGO Kluczewo. Po meczu trenerzy Sławomir Grębiak i Patrycja Kapała nie kryli zadowolenia – Mimo, że na początku pogoda nam nie dopisywała, dzień skończył się niesamowicie. Dziewczynki wygrały turniej i są niesamowicie szczęśliwe. Przed nami teraz wyjazd do Warszawy, jednak specjalnych treningów nie ma co robić, trzeba kontynuować rozpoczętą pracę i dalej grać swoje.


Do grona najlepszych piłkarzy województwa wielkopolskiego w kategorii U-10 dołączył zespół SP 1 Poznań, który po serii rzutów karnych wygrał 2-2 (3-1) z SP Lwówek. Słów radości nie szczędziła trenerka Monika MartyniukSuper samopoczucie, chłopcy stanęli na wysokości zadania i teraz nic tylko pozostaje się cieszyć. Cały turniej był na wyrównanym poziomie. Świadczy o tym fakt, że w finale zdecydowały karne. Przed turniejem specjalnie się do niego przygotowywaliśmy, więc finał w Warszawie będzie kontynuacją zaczętej już pracy.

 

W kategorii U-12 bezkonkurencyjne okazały się dziewczynki z drużyny SP Kawnice, które wynikiem 3-1 pokonały SP 45 Poznań. Po zakończeniu spotkania trener Dariusz Kuszyński ocenił występ swoich zawodniczek – Wspaniała atmosfera, przepiękna pogoda. Bałem się trochę o kondycję dziewczynek, ale moją małą tajemnicą jest tabliczka czekolady którą trzymam w torbie. Do tej pory ocieraliśmy się o podium, ale po raz pierwszy udało się wygrać, dlatego czujemy się spełnieni.


W męskim finale U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący UKS Śrem zwyciężając z SP 3 Wolsztyn 6-2. Sebastian Białobrzeski, trener drużyny pozytywnie ocenił poziom rozgrywek i emocje im towarzyszące – Dużo emocji towarzyszyło nam podczas tego turnieju, ale na końcu jest ogromne szczęście. Po meczu ćwierćfinałowym wiedziałem już, że będzie ciężko. Chłopcy walczyli z własnym organizmem i na pewno poczują ten turniej w nogach. W zeszłym roku byliśmy w Warszawie na finałach, dlatego w tym roku także podjąłem decyzję o udziale w turnieju. Jednak nie ma mowy o jakieś specjalnej taktyce. Będziemy trenowali jak do tej pory, grali swoje i myślę, że będzie dobrze.


Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1.      SP 1 Międzychód 1.     UKLS AGRO Kluczewo
2.      SP 78 Poznań
3.      UKS Football Academy Leszno
4.      SP 3 Wolsztyn
Najlepszy bramkarz Wadim Sembratowicz SP 1 Międzychód Lena Budzińska ULKS AGRO Kluczewo
Najlepszy zawodnik Karol Gendera SP 78 Poznań Monika Wieczorek ULKS AGRO Kluczewo
Król strzelców Mateusz Królikowski UKS Football Academy Leszno Dominika Klecha ULKS AGRO Kluczewo
U-10 1.     SP 1 Poznań 1.     SP Krobia
2.     SP Lwówek 2.     ULKS Agro Kluczewo
3.     UKS Pleszew 3.     SP Górka Duchowna
4.     PSP Jastrowie 4.     UKS Polon Krotoszyn
Najlepszy bramkarz Olaf Pera UKS Pleszew Zuzanna Sojka SP Krobia
Najlepszy zawodnik Ludwik Staniszewski SP 1 Poznań Natalia Drożyńska UKS Polon Krotoszyn
Król strzelców Oliwier Siuda SP Lwówek – 13 bramek Natalia Napierała SP Górka Duchowna – 9 bramek
U-12 1.     UKS Śrem 1.      SP Kawnice
2.     SP 3 Wolsztyn 2.      SP 45 Poznań 
3.     SP 1 Międzychód 3.      Kakaesiaczki Kalisz
4.     SP Cienin Zaborny 4.      UKS Biskupianka Stara Krobia
Najlepszy bramkarz Borys Boczar UKS Śrem Weronika Kortas SP 45 Poznań
Najlepszy zawodnik Dawid Wojciech SP 3 Wolsztyn Maria Lisiecka Kakaesiaczki Kalisz
Król strzelców Igor Ławrynowicz SP 1 Międzychód – 13  Katarzyna Ławniczak SP Kawnice – 17 


Oficjalnym Partnerem finału województwa wielkopolskiego zostały firmy TABO oraz PHUP Gniezno i Sklep Polski.OCEŃ ZDJĘCIE00