Tymbark - U 10

Finał Województwa Zachodniopomorskiego

27.04.2015
Finał Województwa Zachodniopomorskiego

Po dwóch dniach pasjonującej rywalizacji poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa zachodniopomorskiego do lat 8, 10 i 12. W zakończonym finale wojewódzkim XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły UKS Victoria SP 2 Sianów i SP 7 Koszalin w kategorii U-8, UKS Orzeł 2010 Wałcz i Football Academy Szczecin w kategorii U-10, a także UKS SP Orzeł 2010 Wałcz i SP 51 Szczecin w U-12. Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą filarem reprezentacji województwa zachodniopomorskiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Finały województwa zachodniopomorskiego planowane były na 31 marca i 1 kwietnia, jednak ze względu na złe warunki atmosferyczne zostały przerwane, a wyniki odbytych meczów anulowane. Ostatecznie rozgrywki o mistrzowskie tytuły województwa w kategoriach U-8, U-10 i U-12 odbyły się w dniach 20-21 kwietnia na murawie Stadionu Miejskiego, przy ul. Suchowskiej 10 w Kaliszu Pomorskim. Zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły drużyny dziewcząt i chłopców w kategorii U-12 oraz piłkarki do lat 10, drugiego na murawę wybiegły zespoły chłopców w kategorii U-10 oraz zawodnicy do lat 8.

 

W żeńskim finale kategorii U-8 zwyciężył zespół UKS Victoria SP 2 Sianów. Klaudia Saganowska, trenerka wygranej drużyny pozytywnie oceniła występ zawodniczek i tegoroczną edycję Turnieju – Ogromna przyjemność wygrać taki turniej. Dziewczynki trenują dopiero od roku, więc tym bardziej nas to cieszy. Zajęcia z dziećmi prowadzimy w ramach gier i zabaw, ale staramy się wprowadzać trochę elementów taktyki i piłkarskiego rzemiosła. Na początku sezonu dziewczynki miały możliwość wyprowadzenia reprezentacji U-17, dało im to niesamowitą chęć do gry i mam nadzieję, że co najmniej kilka z nich będzie grało zawodowo w przyszłości.


Natomiast wśród chłopców zwycięstwo odnieśli podopieczni Mirosława Wiśniewskiego – SP 7 Koszalin, którzy wynikiem 9-3 pokonali MUKS Orzeł 2010 Wałcz. Chłopcy trenują trzy razy w tygodniu, gramy różne turnieje i to przynosi efekty. Trochę zestresowani byli na początku, ale potem stres minął i możemy się cieszyć z końcowego sukcesu. Dzisiaj wynik był drugorzędną sprawą, a najważniejszą była zabawa i żeby w tym wieku cały czas się bawili piłką. - powiedział dumna trener chłopców.

 

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepszy okazał się zespół UKS Orzeł 2010 Wałcz, który pokonał wynikiem 2-0 SP Karlino. Po meczu trener Paweł Gepert nie krył zadowolenia – Niesamowita radość i powiem szczerze zaskoczenie. Poziom piłki kobiecej z roku na rok idzie w górę, tym bardziej cieszy nas osiągnięcie takiego sukcesu. Chciałbym przypomnieć, że Wałcz rok temu wygrał finał ogólnopolski Tymbarka w kategorii U-10 i U-12. Kluczem do zwycięstwa jest odpowiednie podejście do tych dziewczynek. Wszyscy wiedzą, że dziewczyny kochają piłkę i to widać w ich grze.


Do grona najlepszych piłkarzy województwa zachodniopomorskiego w kategorii U-10 dołączył zespół Football Academy Szczecin, który po serii rzutów karnych wygrał 2-2 (2-1) z SP 2 Pyrzyce. Słów radości nie szczędził trener Sławomir KłosUdało się dzisiaj nam zwyciężyć i czujemy ogromną radość. Od pierwszej do trzeciej klasy prowadzimy nabory do szkoły, prowadzimy treningi w formie zabaw z piłką i to przynosi efekty. Oczywiście im większe umiejętności chłopców, tym więcej możemy wprowadzić dziecięcej taktyki do zajęć, ale i tak liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Wszyscy chłopcu u mnie w zespole marzą by być piłkarzami. Jeżeli któryś z nich zagra w kadrze, a mam nadzieję że będzie ich wielu, to będę się niezmiernie cieszył.


W kategorii U-12 bezkonkurencyjne okazały się dziewczynki z drużyny UKS SP Orzeł 2010 Wałcz, które wynikiem 6-0 pokonały UKS Victoria SP 2 Sianów. Po zakończeniu spotkania trenerka Anna Łukaszewicz oceniła występ swoich zawodniczek – Dzisiejsze zwycięstwo bardzo cieszy. Dziewczynki walczyły zawzięcie w każdym spotkaniu. Dzięki temu możemy się teraz cieszyć z wyjazdu do Warszawy. Nie mamy żadnej recepty na wygrywanie, liczy się odpowiednie podejście do zawodniczek. Mam nadzieję, że wśród moich dziewczyn znajdzie się jakaś perełka, która będzie grała w Reprezentacji Polski i będzie mogła powiedzieć, że dzięki Tymbarkowi oraz swojej szkole zaszła tak daleko.


W męskim finale U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący SP 51 Szczecin zwyciężając z SP 7 Koszalin 4-0. Tomasz Bielecki, trener drużyny pozytywnie ocenił poziom rozgrywek i emocje im towarzyszące – Nie było nam łatwo. Finały rządzą się swoimi prawami. Chłopcy byli skoncentrowani i to nad czym pracowaliśmy na treningach dzisiaj przyniosło efekt i pozwoliło nam się cieszyć z ostatecznej wygranej. Myślę, że chłopaków nakręca możliwość trafienia w przyszłości do szczecińskiej Pogoni. Jest to dodatkowy bodziec do ciężkiej pracy na treningach. Jadąc do Warszawy nie mamy celów sportowych, a treningowe. Pojedziemy w dobrych nastrojach i zobaczymy co się uda osiągnąć.


Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1.      SP 7 Koszalin 1.      UKS Victoria SP 2 Sianów
2.      MUKS Orzeł 2010 Wałcz 2.      UKS Orzeł 2010 Wałcz
3.      SP Drawsko Pomorskie 3.      SP 3 Stargard
4.      SP w Chrapowie 4.      SP 1 w Choszcznie
Najlepszy bramkarz Alex Piłat SP Drawsko Pomorskie Amelia Rosińska UKS Orzeł 2010 Wałcz
Najlepszy zawodnik Michał Kosiński SP w Chrapowie Aleksandra Małolepszy UKS Victoria SP 2 Sianów
Król strzelców Miłosz Stępnik SP 7 Koszalin – 15 bramek Weronika Pilarska UKS Victoria SP 2 Sianów – 9 bramek
U-10 1.      Football Academy Szczecin 1.      UKS Orzeł 2010 Wałcz
2.      SP 2 Pyrzyce 2.      SP Karlino
3.      ZSS Rewal 3.      UKS Victoria SP 2 Sianów
4.      SP 65 Szczecin 4.      UKS Zawisza Grzmuąca
Najlepszy bramkarz Adam Toboła SP 2 Pyrzyce Nikola Król UKS Victoria SP 2 Sianów
Najlepszy zawodnik Paweł Wojtasik Football Academy Szczecin Julianna Gryńczyk UKS Orzeł 2010 Wałcz
Król strzelców Bartosz Kruszewski SP 2 Pyrzyce – 13 bramek Roksana Matczak SP Karlino – 9 bramek
U-12 1.      SP 51 Szczecin 1.      UKS SP Orzeł 2010 Wałcz
2.      SP 7 Koszalin 2.      UKS Victoria SP 2 Sianów
3.      MUKS Orzeł 2010 Wałcz 3.      UKS Olimpia Szczecin
4.      SP Dobropole 4.      SP Czernin
Najlepszy bramkarz Kacper Orzechowski SP 7 Koszalin Oliwia Żywanowska UKS Victoria SP 2 Sianów
Najlepszy zawodnik Filip Balcewicz SP 51 Szczecin Martyna Odolczyk UKS Orzeł 2010 Wałcz
Król strzelców Hubert Turski SP Dobropole – 21 bramek Andżelika Zalewska SP Czernin – 16 bramek


OCEŃ ZDJĘCIE00