Tymbark - U 10

Finał Województwo Dolnośląskie

18.06.2013
Finał Województwo Dolnośląskie

W poniedziałek, 17 czerwca na Stadionie OSiR przy ul. Śląskiej 35 w Świdnicy, rywalizowali najlepsi piłkarze i piłkarki z województwa dolnośląskiego w kategorii U-10. Łącznie o prymat w województwie i awans do gry o Mistrzostwo Polski oraz  słynny Puchar Tymbarku, rywalizowało 40 drużyn.


Wśród chłopców, w finałowym meczu drużyna UKS Gryf Świdnica pokonała 2:1 Javoria Jawor. Wygrani będą stanowić trzon reprezentacji województwa we wrześniowym finale ogólnopolskim. Tuż po końcowym gwizdku trener zwycięskiej drużyny chłopców, Mariusz Krupczak, ocenił atmosferę i poziom rywalizacji: - Od początku  czuliśmy, że przyjeżdżamy na Turniej w roli faworytów.  Znamy  występujące tu drużyny, ponieważ ze sobą stale rywalizujemy. Chłopcy podołali wyzwaniu, które przed nimi stało w trakcie dzisiejszego finału i awansowaliśmy do kolejnego etapu rozgrywek. Z całą pewnością nie zabrakło dziś emocji, fantastycznej atmosfery i zaciętej, sportowej rywalizacji. Teraz przed nami starcie z najlepszymi drużynami z całej Polski. Mam nadzieję, że chłopaki spełnią swoje wielkie marzenie i wyjadą na Wembley.


W kategorii dziewcząt w Wielkim Finale Turnieju województwo dolnośląskie reprezentować będzie zespół PSP 21 Olimpijki Wałbrzych, który w decydującym meczu, po serii rzutów karnych, pokonał drużynę SP AZS Wrocław. O podsumowanie żeńskiej części rozgrywek pokusiła się trenerka triumfatorek, Aneta Siodłaka: - Mamy swoją złotą zasadę – jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Dzięki temu w zespole panuje fantastyczna atmosfera, co pozwala nam odnosić sukcesy, takie jak ten dziś. Zwycięstwo to smakuje tym bardziej, ponieważ był to nasz debiut w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Jesteśmy miło zaskoczeni świetną organizacją oraz oprawą imprezy. Mam nadzieję, że w Wielkim Finale zaprezentujemy się w równie dobrym stylu i ponownie staniemy na najwyższym stopniu podium.

 

Reprezentację województwa utworzą zawodnicy zwycięskiej drużyny wzmocnieni o maksymalnie 6 wyróżniających się graczy z pozostałych  zespołów. Tym sposobem wyłanianie najzdolniejszych piłkarek i piłkarzy młodego pokolenia jest jeszcze bardziej skuteczne, a jest to jedna z głównych idei Turnieju.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych, gdzie każdy młody sportowiec jest wygrany i doceniony. Tym razem na każdego uczestnika czekał wyjątkowy medal oraz garść upominków od firmy Tymbark, sponsora głównego Turnieju oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, będącego organizatorem. Najlepsze drużyny mogły liczyć na pamiątkowe puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Gościem specjalnym dolnośląskiego finału był reprezentant Polski w piłce nożnej Arkadiusz Piech, który z perspektywy zawodowego piłkarza następująco ocenił poziom rozgrywek: - Taki turniej jak ten jest niezwykle potrzebny. Fantastyczna atmosfera, sportowa rywalizacja i możliwość rozwijania piłkarskich umiejętności, czyli to co dla tych młodych sportowców jest teraz najważniejsze. Jako junior również starałem się brać udział w podobnych rozgrywkach, jednak nie było wówczas jeszcze tak znakomitych imprez jak Turniej „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.  Gdybym tylko miał teraz 10 lat, z pewnością biegałbym tu dziś po boisku z pozostałymi zawodnikami. 


Jak co roku dolnośląski finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był na wysokim poziomie sportowym. Była to również doskonała okazja do promocji sportu i aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych. Publiczność, która obserwowała zmagania dziesięciolatków była świadkiem wielu emocjonujących meczów, fanatycznych dryblingów i parad bramkarzy, a nade wszystko pasjonującej rywalizacji w duchu fair play.

 

 

Klasyfikacja końcowa – chłopcy:


1. UKS Gryf Świdnica

2. Javoria Jawor

3. UKS Śląsk Milicz

4. AP Oleśnica

 


Najlepszy bramkarz – Kamil Kulik (UKS Javoria Jawor)

Najlepszy zawodnik – Patryk Kusztal (UKS Javoria Jawor)

Król strzelców – Bartosz Karbowiak (UKS Javoria Jawor)

 

Klasyfikacja końcowa – dziewczęta:


1. PSP 21 Olimpijki Wałbrzych

2. SP AZS Wrocław

3. SP Pęgów

4. SP Prochowice

 

 

Najlepsza bramkarka – Sandra Nowak (PSP 21 Olimpijki Wałbrzych)

Najlepsza zawodniczka – Dominika Iskrzyńska (UKS Wołów)

Królowa strzelców – Małgorzata Lichwa (SP Pęgów)

OCEŃ ZDJĘCIE00