Tymbark - U 10

Finał Województwo Łódzkie

14.06.2013
Finał Województwo Łódzkie

W czwartek, 13 czerwca na Stadionie MOSiR w Uniejowie, rywalizowali najlepsi piłkarze i piłkarki z województwa łódzkiego w kategorii U-10. Łącznie o prymat w województwie i awans do gry o mistrzostwo Polski oraz  słynny Puchar Tymbarku, rywalizowały 33 drużyny.


Wśród chłopców, w finałowym meczu drużyna UKS SMS Łódź pokonała 5:1 UKS Mazowię Tomaszów Mazowiecki. Wygrani będą stanowić trzon reprezentacji województwa we wrześniowym finale ogólnopolskim. Tuż po końcowym gwizdku trener zwycięskiej drużyny, Dawid Kroczek ocenił atmosferę i poziom rywalizacji: - Słowa uznania dla moich zawodników, to jest ich wielki sukces, ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, że się dobrze przy tym bawili. Naszą siłą jest zespołowość, a na ten medal pracowali nie tylko zawodnicy i trenerzy, ale także rodzice i cała szkoła. Jesteśmy świadomi swojej wartości sportowej i liczyliśmymy się z tym, że będziemy stawiani w roli faworyta, dlatego też cieszymy się, że zwyciężyliśmy pomimo presji.


W kategorii dziewcząt w Wielkim Finale Turnieju województwo łódzkie reprezentować będzie zespół SP Regnów, który w decydującym meczu, po serii rzutów karnych, pokonał drużynę Watra Gidle. O podsumowanie żeńskiej części rozgrywek pokusił się trener triumfatorek, Mariusz Wielgus: - Dziewczynki trenują w szkole trzy razy w tygodniu i to wystarcza do osiągania wspaniałych rezultatów. Rok temu zajęliśmy drugie miejsce w finale wojewódzkim, a tym razem udało się wygrać. O sile naszej drużyny stanowią indywidualności. Na szczególną uwagę zasługuje Justyna Libera, która została królową strzelców całego finału wojewódzkiego.


Reprezentację województwa utworzą zawodnicy zwycięskiej drużyny wzmocnieni o maksymalnie 6 wyróżniających się graczy z pozostałych zespołów. Tym sposobem wyłanianie najzdolniejszych piłkarek i piłkarzy młodego pokolenia jest jeszcze bardziej skuteczne, a jest to jedna z głównych idei tego Turnieju.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych, gdzie każdy młody sportowiec jest wygrany i doceniony. Tym razem na każdego uczestnika czekał wyjątkowy medal oraz garść upominków od firmy Tymbark, sponsora głównego Turnieju oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, będącego organizatorem. Najlepsze drużyny mogły liczyć na pamiątkowe puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Jak co roku łódzki finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był na wysokim poziomie sportowym. Była to również doskonała okazja do promocji sportu i aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych. Publiczność, która obserwowała zmagania dziesięciolatków była świadkiem wielu emocjonujących meczów, fantastycznych dryblingów i parad bramkarzy, a nade wszystko pasjonującej rywalizacji w duchu fair play.

 

Klasyfikacja końcowa – chłopcy


1. UKS SMS Łódź

2. UKS Mazowia Tomaszów Mazowiecki

3. SP Drzewica

4. ZS Koluszki

 

Najlepszy bramkarz – Dawid Cłapa (UKS Mazowia Tomaszów Mazowiecki)

Najlepszy zawodnik – Szymon Chomicz (UKS SMS Łódź)

Król strzelców – Marcel Żurek (UKS SMS Łódź)

 

Klasyfikacja końcowa dziewczęta:


1. SP Reganów

2. Watra Gidle

3. SP Jakubice

4. SP Godzianów

 

Najlepsza bramkarka – Aleksandra Krzemińska (SP Regnów)

Najlepsza zawodniczka – Justyna Libera (SP Regnów)

Królowa strzelców – Justyna Libera  (SP Regnów)


OCEŃ ZDJĘCIE00