Tymbark - U 10

Finał Województwo Lubelskie

10.06.2013
Finał Województwo Lubelskie

W czwartek, 6 czerwca na boiskach treningowych OSiR na Rotundzie przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu, rywalizowali najlepsi piłkarze i piłkarki z województwa lubelskiego w kategorii U-10. Łącznie o prymat w województwie i awans do gry o mistrzostwo Polski  w kategorii U-10 i słynny już Puchar Tymbarku, rywalizowało aż 47 drużyn.

 

Wśród chłopców, w finałowym meczu drużyna SP 43 z Lublina pokonała 3:1 MSKS „Puławiak” Puławy. Wygrani będą stanowić trzon reprezentacji województwa we wrześniowym finale ogólnopolskim. Tuż po końcowym gwizdku, trener zwycięskiej drużyny, Radosław Jasiński ocenił atmosferę i poziom rywalizacji: - Dzisiejsze rozgrywki w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” były na bardzo wysokim poziomie, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i umiejętności wszystkich piłkarzy. Tak dobre przygotowanie drużyn sprawiło, że przedarcie się do pierwszego miejsca było niezwykle trudne. Nam ta sztuka jednak się udała, z czego jesteśmy bardzo szczęśliwi i mamy jeszcze większą ochotę walczyć dalej. Mnie jako trenera najbardziej cieszy fakt, że chłopaki dobrze się bawią, poznają sport, a sukcesy przychodzą same, dając im jeszcze więcej energii i zapału do gry. 


W kategorii dziewcząt w Wielkim Finale Turnieju, województwo lubelskie reprezentować będzie zespół UKS „Polana” Siennica Nadolna, który w decydującym meczu pokonał drużynę ze Szkoły Podstawowej w Białej (powiat Janów Lubelski), stosunkiem bramek 8:1. O podsumowanie żeńskiej części rozgrywek pokusił się trener triumfatorek, Dariusz Dubaj: - W trakcie finału wojewódzkiego, moje zawodniczki zaprezentowały bardzo dobrą grę, co przełożyło się na dużą liczbę strzelonych bramek. Najtrudniejszy okazał się dla nas jednak mecz półfinałowy, który zakończyliśmy korzystnym dla nas wynikiem 3:1. Liczę na to, że ten sukces jeszcze bardziej zmobilizuje dziewczęta do trenowania i dalszej przygody z piłką. Mam nadzieję, że w przyszłym roku wrócimy tu i jako obrońcy tytułu mistrzów woj. lubelskiego, zaprezentujemy się z równie dobrej strony jak dziś.

 

Reprezentację województwa utworzą zawodnicy zwycięskiej drużyny wzmocnieni o maksymalnie 6 wyróżniających się graczy z pozostałych  zespołów. Tym sposobem wyłanianie najzdolniejszych piłkarek i piłkarzy młodego pokolenia jest jeszcze bardziej skuteczne, a to właśnie jest jedną z głównych idei tego Turnieju.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych, gdzie każdy młody sportowiec jest wygrany i doceniony. Tym razem na każdego uczestnika czekał wyjątkowy medal oraz garść upominków od firmy Tymbark, sponsora głównego Turnieju oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, będącego organizatorem. Najlepsze drużyny mogły liczyć na pamiątkowe puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Jak co roku lubelski finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był na wysokim poziomie sportowym. Była to również doskonała okazja do promocji sportu i aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych. Publiczność, która obserwowała zmagania dziesięciolatków była świadkiem wielu emocjonujących meczów, fanatycznych dryblingów i parad bramkarzy, a nade wszystko pasjonującej rywalizacji w duchu fair play. Gośćmi specjalnymi wydarzenia były piłkarki ekstraligowego klubu Górnik Łęczna (Justyna Stępniewska i Paulina Kawalec). Organizatorzy przygotowali również dla wszystkich młodych piłkarzy i piłkarek dodatkowe atrakcje w postaci pokazu karate tradycyjnego oraz występ Michała Rycaja, obecnego lidera w klasyfikacji Mistrzostw Świata w Freestyle Football.


Klasyfikacja końcowa – chłopcy:


1. Szkoła Podstawowa nr 43 w Lublinie

2. MKS „Puławiak” Puławy

3. UKS „Top 54” Biała Podlaska

4. UKS „Niedźwiadek” Chełm

 

Nagroda Fair Play – UKS „Remis” Świdnik

Najlepszy bramkarz – Mirosławski Michał (UKS „TOP 54” Biała Podlaska)

Najlepszy zawodnik – Mazurek Konrad (MSKS „Puławiak” Puławy)

Król strzelców – Brzozowski Dawid (Szkoła Podstawowa nr 43 w Lublinie)

 


Klasyfikacja końcowa dziewczęta:

 

1. UKS „Polana” Siennica Nadolna

2. Szkoła Podstawowa w Białej

3. Zespół Szkół w Wierzbicy

4. Szkoła Podstawowa w Zarzeczu

 

Nagroda Fair Play – Szkoła Podstawowa w Zarzeczu

Najlepszy bramkarz – Stanicka Dominika (Szkoła Podstawowa w Białej)

Najlepszy zawodnik – Dębińska Nikola (Szkoła Podstawowa nr 6 w Kraśniku)

Król strzelców – Nadolska Hanna (UKS „Polana” Siennica Nadolna)

 

Partnerem Turnieju na finale województwa lubelskiego była firma Lemonex – partner handlowych firmy Tymbark.

OCEŃ ZDJĘCIE00