Tymbark - U 10

Finał Województwo Lubuskie

22.06.2013
Finał Województwo Lubuskie

W środę, 19 czerwca, na Stadionie MOSiR przy ul. Sulechowskiej 41 w Zielonej Górze, rywalizowali najlepsi piłkarze i piłkarki z województwa lubuskiego w kategorii U-10. Łącznie o prymat w województwie i awans do gry o Mistrzostwo Polski oraz  słynny Puchar Tymbarku, rywalizowało 26 drużyn.


Wśród chłopców, w finałowym meczu drużyna SP Sława pokonała 2:1 UKS 4 Kostrzyn. Wygrani będą stanowić trzon reprezentacji województwa we wrześniowym finale ogólnopolskim. Tuż po końcowym gwizdku trener zwycięskiej drużyny chłopców, Marek Szafer, ocenił atmosferę i poziom rywalizacji: - Chłopcy podczas dzisiejszego finału pokazali charakter i zapał do gry. Z każdym kolejnym meczem rozkręcali się coraz bardziej i ta rozpędzona lokomotywa dojechała aż do samego finału. W ubiegłym roku zajęliśmy tu czwarte miejsce i to był już dla nas ogromny sukces. Jednak najwyższy stopień podium w tej edycji przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. To ogromne osiągnięcie i niesamowita radość, jednak największe wyzwanie dopiero przed nami!


W kategorii dziewcząt w Wielkim Finale Turnieju województwo lubuskie reprezentować będzie zespół MUKS Stilon Gorzów, który w decydującym meczu pokonał drużynę SP Szprotawa, stosunkiem bramek 8:0. O podsumowanie żeńskiej części rozgrywek pokusił się trener triumfatorek, Janusz Kałuziński: - Tegoroczna edycja Turnieju, to już nasz kolejny z rzędu występ na tej imprezie. Nasze zespoły już dwukrotnie wygrywały Wielki Finał, dzięki czemu mieliśmy okazję wziąć udział w niezwykłych wyjazdach do Madrytu i Barcelony. Dzisiejszy wynik bardzo więc cieszy, ale mamy świadomość, że przed nami jeszcze dużo pracy. We wrześniowym finale, zagrają bowiem najlepsze drużyny z całej Polski, więc poprzeczka będzie postawiona bardzo wysoko. Mam nadzieję, że na Wielkim Finale zaprezentujemy się równie dobrze jak dziś. Mnie jako trenera, bardzo cieszą inicjatywy takie jak Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, ponieważ dzięki temu mamy przegląd najbardziej uzdolnionych młodych sportowców, którzy mają później okazję rozwijać swoje piłkarskie talenty. 

 

Reprezentację województwa utworzą zawodnicy zwycięskiej drużyny wzmocnieni o maksymalnie 6 wyróżniających się graczy z pozostałych  zespołów. Tym sposobem wyłanianie najzdolniejszych piłkarek i piłkarzy młodego pokolenia jest jeszcze bardziej skuteczne, a jest to jedna z głównych idei Turnieju.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych, gdzie każdy młody sportowiec jest wygrany i doceniony. Tym razem na każdego uczestnika czekał wyjątkowy medal oraz garść upominków od firmy Tymbark, sponsora głównego Turnieju oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, będącego organizatorem. Najlepsze drużyny mogły liczyć na pamiątkowe puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Jak co roku lubuski finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był na wysokim poziomie sportowym. Była to również doskonała okazja do promocji sportu i aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych. Publiczność, która obserwowała zmagania dziesięciolatków była świadkiem wielu emocjonujących meczów, fanatycznych dryblingów i parad bramkarzy, a nade wszystko pasjonującej rywalizacji w duchu fair play. Gościem specjalnym lubuskiego finału był Tomasz Kędziora, piłkarz Lecha Poznań.

 

Klasyfikacja końcowa – chłopcy:


  1. SP Sława
  2. UKS 4 Kostrzyn
  3. UKP 2003
  4. SP 1 Szprotawa

 

Najlepszy bramkarz – Filip Jurkiewicz (SP Sława)

Najlepszy zawodnik – Maciej Smyktalski (UKS 4 Kostrzyn)

Król strzelców – Bartek Matysiak (SP Sława)

 

Klasyfikacja końcowa – dziewczęta:


  1. MUKS Stilon Gorzów
  2. SP Szprotawa
  3. SP Ciosaniec
  4. UKS Międzylesie

 

Najlepsza bramkarka – Wiktora Jarowicz (SP Szprotawa)

Najlepsza zawodniczka – Maja Szydełko (MUKS Stilon Gorzów)

Królowa strzelców – Agata Jóźwik (MUKS Stilon Gorzów)

OCEŃ ZDJĘCIE00