Tymbark - U 10

Finał Województwo MAZOWIECKIE

04.06.2013
Finał Województwo MAZOWIECKIE

3 czerwca na obiektach Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej w Warszawie rywalizowali najlepsi piłkarze i piłkarki do lat dziesięciu z województwa mazowieckiego. Łącznie 41 drużyn konkurowało o prymat w województwie i prawo gry o mistrzostwo Polsku U-10 w ramach ogólnopolskiego finału Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.


Wśród chłopców, w finałowym meczu drużyna UKS-u Unii Warszawa pokonała 3:1 UKS Młode Orły Pułtusk. Wygrani będą stanowić trzon reprezentacji województwa we wrześniowym finale ogólnopolskim. Tuż po końcowym gwizdku, trener zwycięskiej drużyny, Marek Kowalski ocenił atmosferę i poziom rywalizacji: - Zwycięstwo cieszy nas tym bardziej, że wygraliśmy na obiekcie, na którym na co dzień trenujemy. W grupie poradziliśmy sobie dość łatwo, ale mecze półfinałowy i finałowy stały na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. W pojedynku o złoty medal bardzo szybko strzeliliśmy pierwszą bramkę i to wpłynęło na przebieg meczu, czuliśmy się komfortowo i łatwiej nam się grało. Jesteśmy zgraną drużyną, niektórzy chłopcy trenują ze sobą już po 5 lat i mamy apetyt na zwycięstwo w finale ogólnopolskim. Finał wojewódzki był doskonałą zabawą dla dzieciaków.


W kategorii dziewczynek województwo reprezentować będzie zespół UKS-u Ząbkovii Ząbki, który pokonał jedną bramką w decydującym meczu drużynę UKS Victoria Gileniów. O podsumowanie żeńskiej części rozgrywek pokusił się trener triumfatorek, Marcin Wojda: - Od meczu ćwierćfinałowego rywalizacja dziewcząt stała na wysokim poziomie. Od początku wierzyliśmy w zwycięstwo i plan został wykonany, ale najważniejsze, że na finale wojewódzkim panowała rodzinna atmosfera i wszystkie dzieciaki były uśmiechnięte. Zwycięstwo na szczeblu wojewódzkim Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest największym sukcesem naszego uczniowskiego klubu sportowego.


Reprezentację województwa utworzą zawodnicy zwycięskiej drużyny wzmocnieni o maksymalnie 6 wyróżniających się graczy z przegranych zespołów. Tym sposobem wyłanianie najzdolniejszych piłkarek i piłkarzy młodego pokolenia jest jeszcze bardziej doskonałe, a jest to jedna z głównych idei Turnieju.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych, gdzie każdy młody sportowiec jest wygrany i doceniony. Tym razem na każdego uczestnika czekał wyjątkowy medal oraz garść upominków od firmy Tymbark, sponsora głównego Turnieju oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej będącego organizatorem. Najlepsze drużyny mogły liczyć na pamiątkowe puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Jak co roku mazowiecki finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” stał na wysokim poziomie sportowym. Była to również doskonała okazja do promocji sportu i aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych. Publiczność, która obserwowała zmagania dziesięciolatków była świadkiem wielu emocjonujących meczów, fanatycznych dryblingów i parad bramkarzy, a nade wszystko pasjonującej rywalizacji w duchu fair play.

 

 

Klasyfikacja końcowa – chłopcy

1. UKS Unia Warszawa

2. UKS Młode Orły Pułtusk

3. UKS Varsovia Warszawa

4. Dziewiątka Siedlce

 

Najlepszy zawodnik: Dawid Wroniak

Najlepszy bramkarz: Jakub Grzebieliszewski

Król strzelców: Adrian Trocz

 

Klasyfikacja końcowa – dziewczęta

1. UKS Ząbkovia Ząbki

2. UKS Victoria Gielniów

3. MUKS Praga Warszawa

4. SP Grygrów

 

Najlepsza zawodniczka: Anna Kodym

Najlepsza bramkarka: Daria Sokołowska

Królowa strzelców: Oliwia Malesa

OCEŃ ZDJĘCIE00