Tymbark - U 10

Finał Województwo Opolskie

17.06.2013
Finał Województwo Opolskie

W piątek, 14 czerwca na Stadionie Centrum Sportu, przy ul. Wandy Rutkiewicz 10 w Opolu, rywalizowali najlepsi piłkarze i piłkarki z województwa opolskiego w kategorii U-10. Łącznie o prymat w województwie i awans do gry o mistrzostwo Polski oraz  słynny Puchar Tymbarku, rywalizowały 24 drużyny.


Wśród chłopców, w finałowym meczu drużyna ZSP2 Prudnik pokonała 6:1 PSP2 Opole. Wygrani będą stanowić trzon reprezentacji województwa we wrześniowym finale ogólnopolskim. Tuż po końcowym gwizdku trener zwycięskiej drużyny, Arkadiusz Zaczyński ocenił atmosferę i poziom rywalizacji: - Niemal wszyscy zawodnicy z mojej drużyny są uczniami z jednej klasy o profilu sportowym. Do piłki podchodzimy więc bardzo poważnie, mamy wsparcie kilku trenerów, którzy są odpowiedzialni za szkolenie tych młodych sportowców. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dzisiejszego sukcesu, oznacza to dla nas możliwość dalszego rozwoju chłopaków, ale też kontynuację wielkiej przygody z tym Turniejem. Świetną atmosferę w zespole zawdzięczamy połączeniu ciężkiej pracy, nauki oraz wyśmienitej zabawie, to był nasz przepis na sukces. Mam nadzieję, że równie ambitnie walczyć będziemy o jak najlepszy wynik w Wielkim Finale Turnieju.


W kategorii dziewcząt w Wielkim Finale Turnieju województwo opolskie reprezentować będzie zespół UKS Biała Nyska, który w decydującym meczu, pokonał drużynę PSP2 Opole stosunkiem bramek 2:1. O podsumowanie żeńskiej części rozgrywek pokusił się trener triumfatorek, Grzegorz Mura: - Eliminacje w fazie powiatowej przeszliśmy bez straconego gola. Trochę trudności sprawiły nam dopiero mecze grupowe w dzisiejszym finale,  ale to dodatkowo nas zmobilizowało i pozostałe spotkania przebiegły już po naszej myśli. Ostatecznie, kolejny raz udało nam się osiągnąć świetny wynik w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Dzisiejszy sukces zawdzięczamy pasji tych młodych zawodniczek do piłki nożnej. Dziewczynki z naszej szkoły grają w piłkę już od kilku lat i są w tym naprawdę świetne, często wygrywają nawet z chłopakami. W trakcie tegorocznego finału opolskiego, towarzyszyły nam wielkie emocje, na początku przeszliśmy przez piekło, ale odnosząc zwycięstwo trafiliśmy do nieba!

 


Reprezentację województwa utworzą zawodnicy zwycięskiej drużyny wzmocnieni o maksymalnie 6 wyróżniających się graczy z pozostałych  zespołów. Tym sposobem wyłanianie najzdolniejszych piłkarek i piłkarzy młodego pokolenia jest jeszcze bardziej skuteczne, a jest to jedna z głównych idei Turnieju.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych, gdzie każdy młody sportowiec jest wygrany i doceniony. Tym razem na każdego uczestnika czekał wyjątkowy medal oraz garść upominków od firmy Tymbark, sponsora głównego Turnieju oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, będącego organizatorem. Najlepsze drużyny mogły liczyć na pamiątkowe puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Jak co roku opolski finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był na wysokim poziomie sportowym. Była to również doskonała okazja do promocji sportu i aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych. Publiczność, która obserwowała zmagania dziesięciolatków była świadkiem wielu emocjonujących meczów, fanatycznych dryblingów i parad bramkarzy, a nade wszystko pasjonującej rywalizacji w duchu fair play.

 

 

Klasyfikacja końcowa – chłopcy:


1. ZSP2 Prudnik

2. PSP2 Opole

3. SP5 Kluczbork

4. PSP4 Praszka

 


Najlepszy bramkarz – Fabian Mrożek (SP5 Kluczbork)

Najlepszy zawodnik – Paweł Kruszelnicki (ZSP2 Prudnik)

Król strzelców – Szymon Witek (SP5 Kluczbork)

 

Klasyfikacja końcowa – dziewczęta:


1. UKS Biała Nyska

2. PSP2 Opole

3. ZSP2 Prudnik

4. PSP3 Gogolin

 

 

Najlepsza bramkarka – Emilia Zawadzka (UKS Biała Nyska)

Najlepsza zawodniczka – Aleksandra Sobkowicz (ZSP2 Prudnik)

Królowa strzelców – Anastazia Nowaczek (PSP2 Opole)

OCEŃ ZDJĘCIE00