Tymbark - U 10

Finał Województwo Podkarpackie

10.06.2013
Finał Województwo Podkarpackie

W piątek, 7 czerwca w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Hutniczej 15 w Stalowej Woli rywalizowali najlepsi piłkarze i piłkarki z województwa podkarpackiego w kategorii U-10. Łącznie o prymat w województwie i awans do gry o mistrzostwo Polski  w kategorii U-10 i słynny już Puchar Tymbarku, rywalizowało aż 37 drużyn.

 

Wśród chłopców, w finałowym meczu drużyna Orlik Przemyśl pokonała po serii rzutów karnych zespół SP 10 Rzeszów stosunkiem bramek 4:3. Wygrani będą stanowić trzon reprezentacji województwa we wrześniowym finale ogólnopolskim. Tuż po końcowym gwizdku, trener zwycięskiej drużyny, Jakub Pakosz ocenił atmosferę i poziom rywalizacji: - Bardzo się cieszymy z dzisiejszego zwycięskiego meczu. Jest to efekt trzech lat ciężkiej pracy całego zespołu, podczas których zawodnicy szlifowali swoje umiejętności i podnosili sprawność. O rezultacie finałowego meczu w Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” zadecydowało 9 serii rzutów karnych.  Dzisiejsze rozgrywki były na bardzo wysokim poziomie, a przez cały czas panowała fantastyczna atmosfera w duchu fair play.


W kategorii dziewcząt w Wielkim Finale Turnieju, województwo podkarpackie reprezentować będzie zespół AP Stalowa Wola, który w decydującym meczu pokonał drużynę SP Łowisko stosunkiem bramek 1:0. O podsumowanie żeńskiej części rozgrywek pokusił się trener triumfatorek, Michał Czubat: - Do zwycięstwa naszej drużyny przyczyniło się nie tylko dobre przygotowanie i umiejętności, lecz również wspaniała atmosfera współpracy panująca wśród dziewcząt. Rozgrywki były na wyrównanym poziomie, podobnie mecz finałowy, o czym świadczy jego wynik 1:0. Dziewczyny wywalczyły to zwycięstwo ciężką pracą, lecz było warto, gdyż smak zwycięstwa  jest bezcenny. 

 

Reprezentację województwa utworzą zawodnicy zwycięskiej drużyny wzmocnieni o maksymalnie 6 wyróżniających się graczy z pozostałych  zespołów. Tym sposobem wyłanianie najzdolniejszych piłkarek i piłkarzy młodego pokolenia jest jeszcze bardziej skuteczne, a to właśnie jest jedną z głównych idei tego Turnieju.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych, gdzie każdy młody sportowiec jest wygrany i doceniony. Tym razem na każdego uczestnika czekał wyjątkowy medal oraz garść upominków od firmy Tymbark, sponsora głównego Turnieju oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, będącego organizatorem. Najlepsze drużyny mogły liczyć na pamiątkowe puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Jak co roku podkarpacki finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był na wysokim poziomie sportowym. Była to również doskonała okazja do promocji sportu i aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych. Publiczność, która obserwowała zmagania dziesięciolatków była świadkiem wielu emocjonujących meczów, fanatycznych dryblingów i parad bramkarzy, a nade wszystko pasjonującej rywalizacji
w duchu fair play.

 

Klasyfikacja końcowa – chłopcy


1. Orlik Przemyśl

2. SP 10 Rzeszów

3. Orlik Ułanów

4. SP 2 Dębica

 

 

Najlepszy bramkarz – Dawid Baran (SP 10 Rzeszów)

Najlepszy zawodnik – Jakub Nikolas (Orlik Ułanów)

Król strzelców – Kacper Biały (Orlik Przemyśl)

 


Klasyfikacja końcowa dziewczęta:


1. AP Stalowa Wola

2. SP Łowisko

3. Orlik Harasiuki

4. SP Zmiennica

 

 

Najlepsza bramkarka – Weronika Jabłońska (AP Stalowa Wola)

Najlepsza zawodniczka – Aleksandra Czubat (AP Stalowa Wola)

Królowa strzelców – Patrycja Jednacz (Orlik Harasiuki)

 

Partnerem Turnieju na finale województwa podkarpackiego była firma Speciał – partner handlowy firmy Tymbark.

OCEŃ ZDJĘCIE00