Tymbark - U 10

Finał Województwo Podlaskie

06.06.2013
Finał Województwo Podlaskie

W środę, 5 czerwca na Stadionie OSiR przy ul. Nadrzecznej 29 w Siemiatyczach, rywalizowali najlepsi piłkarze i piłkarki z województwa podlaskiego w kategorii U-10. Łącznie o prymat w województwie i awans do gry o mistrzostwo Polski  w kategorii U-10 i słynny już Puchar Tymbarku, rywalizowały aż 27 drużyny. Wśród chłopców, w finałowym meczu drużyna UKS AP Talent pokonała 5:0 MOSP Jagiellonię Białystok. Wygrani będą stanowić trzon reprezentacji województwa we wrześniowym finale ogólnopolskim.

 

Tuż po końcowym gwizdku, trener zwycięskiej drużyny, Janusz Kaczmarz ocenił atmosferę i poziom rywalizacji: - To już nasze drugie zwycięstwo z rzędu w finale wojewódzkim. Receptą na sukces są ciężkie treningi, zaangażowanie zawodników i wsparcie ze strony rodziców, którzy jeżdżą z nami na każde zawody. W tym roku będziemy jechali na Wielki Finał z o wiele większym bagażem doświadczenia i mam nadzieję, że tym razem unikniemy kilku błędów. Myślę, że jest naprawdę duża szansa, żeby powalczyć o wyjazd do Anglii. Tegoroczny finał oceniam na 5+ zarówno pod względem organizacji, jak i panującej atmosfery.


 

W kategorii dziewcząt w Wielkim Finale Turnieju, województwo podlaskie reprezentować będzie zespół SP Brańsk, który w decydującym meczu pokonał drużynę SP Niedźwiadna stosunkiem bramek 4:1. O podsumowanie żeńskiej części rozgrywek pokusiła się trenerka triumfatorek, Teresa Witkowska: - Na ten dzisiejszy sukces pracowałam razem z zespołem niemal dwa lata. Jednak największy wpływ na ten wynik miały same zawodniczki, które dzięki wspólnym treningom są bardzo zgrane. Rok temu również byliśmy całkiem wysoko, zajmując czwarte miejsce, ale tym razem pokazaliśmy się z jak najlepszej strony, wygrywając mecz finałowy z wynikiem 4:1. Na Turnieju zaprezentowało się kilka naprawdę dobrych zespołów dziewcząt, więc rywalizacja była naprawdę wyrównana.  


 

Reprezentację województwa utworzą zawodnicy zwycięskiej drużyny wzmocnieni o maksymalnie 6 wyróżniających się graczy z pozostałych  zespołów. Tym sposobem wyłanianie najzdolniejszych piłkarek i piłkarzy młodego pokolenia jest jeszcze bardziej skuteczne, a to właśnie jest jedną z głównych idei tego Turnieju.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych, gdzie każdy młody sportowiec jest wygrany i doceniony. Tym razem na każdego uczestnika czekał wyjątkowy medal oraz garść upominków od firmy Tymbark, sponsora głównego Turnieju oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, będącego organizatorem. Najlepsze drużyny mogły liczyć na pamiątkowe puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Jak co roku podlaski finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był na wysokim poziomie sportowym. Była to również doskonała okazja do promocji sportu i aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych. Publiczność, która obserwowała zmagania dziesięciolatków była świadkiem wielu emocjonujących meczów, fanatycznych dryblingów i parad bramkarzy, a nade wszystko pasjonującej rywalizacji w duchu fair play.

 

 

Klasyfikacja końcowa - chłopcy:

1. UKS AP Talent

2. UKS MOSP Jagiellonia

3. SP Siemiatycze

4. SP Michałowo

 

Najlepszy bramkarz: Szymon Siwicki (UKS MOSP Jagiellonia) SP 37 IM. KAZIMIERZA GÓRSKIEGO

Najlepszy zawodnik: Jakub Pawłowski (UKS AP Talent)

Król strzelców: Jan Żuberek (UKS AP Talent)

 

 

Klasyfikacja końcowa – dziewczęta:

1. SP Brańsk

2. SP Niedźwiadna

3. SP Mielnik

4. SP Trzcianne

 

Najlepsza bramkarka: Patrycja Kamińska (SP Brańsk)

Najlepsza zawodniczka: Gabriela Niewińska (SP Brańsk)

Królowa strzelców: Renata Gutowska (SP Niedźwiadna)

 

 

Partnerem Turnieju na finale województwa podlaskiego była firma TEDI Dystrybucja – partner handlowy firmy Tymbark, która ufundowała specjalne nagrody dla najlepszych zawodniczek i zawodników finału, a wręczył je przedstawiciel firmy Pan Dariusz Dryl.

 

OCEŃ ZDJĘCIE00