Tymbark - U 10

Finał Województwo Śląskie

13.06.2013
Finał Województwo        Śląskie

W środę, 12 czerwca na Stadionie LKS Pasjonat, przy ul. Sportowej 1 w Dankowicach, rywalizowali najlepsi piłkarze i piłkarki z województwa śląskiego w kategorii U-10. Łącznie o prymat w województwie i awans do gry o mistrzostwo Polski oraz  słynny Puchar Tymbarku, rywalizowały 24 drużyny.


Wśród chłopców, w finałowym meczu drużyna ZS Raków Częstochowa pokonała 7:3 SP 3 Lubliniec. Wygrani będą stanowić trzon reprezentacji województwa we wrześniowym finale ogólnopolskim. Tuż po końcowym gwizdku trener zwycięskiej drużyny, Tomasz Sobczak ocenił atmosferę i poziom rywalizacji: - Po dzisiejszym finale cieszy nas nie tylko zwycięstwo, ale również fakt, że zaprezentowaliśmy skuteczny i ładny dla oka futbol. Chłopcy w pełni zasłużyli na złote medale. Przyjechaliśmy tu z nastawieniem na zwycięstwo i ze świadomością o co gramy. Podobnie podejdziemy do finału ogólnopolskiego. W mojej ekipie na szczególne wyróżnienie zasługują Mateusz Musiałowski, Dawid Jargosz i Oliwier Sukiennicki, ale wygraliśmy dzięki zaangażowaniu i pracy całego zespołu. Pracuję z tym zespołem blisko rok. W województwie śląskim zawsze jest wysoki poziom, zarówno gry jak i szkolenia bo mamy tu długoletnie tradycje piłkarskie.


W kategorii dziewcząt w Wielkim Finale Turnieju województwo śląskie reprezentować będzie zespół UKS Tygryski Świętochłowice, który w decydującym meczu, po serii rzutów karnych pokonał drużynę Herkules Kochanowice. O podsumowanie żeńskiej części rozgrywek pokusił się trener triumfatorek, Adrian Masoń: - O naszym sukcesie zadecydowała gra zespołowa. Zawsze to powtarzam dziewczynom, że siła tkwi w drużynie. Nasz finałowy przeciwnik miał w swoim zespole królową strzelców, ale to jednak nam udało się zdobyć złoty medal. Nie graliśmy dziś najmocniejszym składem, a mimo to dzięki zespołowej pracy udało się odnieść sukces. Mamy w swoim zespole prawdziwą piłkarską perełkę – Julię Raczyńską, ma zaledwie 8 lat, ale już widać u niej pasję i talent piłkarski. Połowa naszej wyjściowej szóstki to dziewczynki z rocznika 2005. Razem pracujemy od roku. Poziom półfinałów był niesamowicie wyrównany, udało się wygrać, mimo braku kilku dziewczynek, dlatego zwycięstwo jest tym bardziej cenne. Na finał ogólnopolski na pewno przygotujemy silną reprezentację województwa śląskiego, która zawsze dobrze się prezentowała piłkarsko i chcemy tą tradycję podtrzymać.


Reprezentację województwa utworzą zawodnicy zwycięskiej drużyny wzmocnieni o maksymalnie 6 wyróżniających się graczy z pozostałych  zespołów. Tym sposobem wyłanianie najzdolniejszych piłkarek i piłkarzy młodego pokolenia jest jeszcze bardziej skuteczne, a jest to jedna z głównych idei tego Turnieju.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych, gdzie każdy młody sportowiec jest wygrany i doceniony. Tym razem na każdego uczestnika czekał wyjątkowy medal oraz garść upominków od firmy Tymbark, sponsora głównego Turnieju oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, będącego organizatorem. Najlepsze drużyny mogły liczyć na pamiątkowe puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Jak co roku śląski finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był na wysokim poziomie sportowym. Była to również doskonała okazja do promocji sportu i aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych. Publiczność, która obserwowała zmagania dziesięciolatków była świadkiem wielu emocjonujących meczów, fanatycznych dryblingów i parad bramkarzy, a nade wszystko pasjonującej rywalizacji w duchu fair play.

 

 

Klasyfikacja końcowa – chłopcy:


1. ZS Raków Częstochowa

2. SP 3 Lubliniec

3. UKS Sprint Katowice

4. SP 17 Żory

 


Najlepszy bramkarz – Dawid Swoboda (SP 3 Lubliniec)

Najlepszy zawodnik – Dawid Jargosz  (ZS Raków Częstochowa)

Król strzelców – Mateusz Musiałowski (ZS Raków Częstochowa)

 


Klasyfikacja końcowa – dziewczęta:


1. UKS Tygryski

2. Herkules Kochanowice

3. Kotulin

4. Pawłów

 

Najlepsza bramkarka – Barbara Postek (UKS Tygryski Świętochłowice)

Najlepsza zawodniczka – Julia Raczyńska (UKS Tygryski Świętochłowice)

Królowa strzelców – Julia Zgorzały (Herkules Kochanowice)

 

Partnerem Turnieju na finale województwa śląskiego była firma Mirex – partner handlowy firmy Tymbark, która ufundowała specjalne nagrody dla najlepszych zawodniczek i zawodników finału.

OCEŃ ZDJĘCIE00