Tymbark - U 10

Finał Województwo Świętokrzyskie

11.06.2013
Finał Województwo Świętokrzyskie

W poniedziałek, 10 czerwca na obiekcie Klubu Sportowego GOKSIR przy ul. Perłowej 1 w Nowinach, rywalizowali najlepsi piłkarze i piłkarki z województwa świętokrzyskiego w kategorii U-10. Łącznie o prymat w województwie i awans do gry o mistrzostwo Polski  w kategorii U-10 i słynny już Puchar Tymbarku, rywalizowały aż 33 drużyny.

 

Wśród chłopców, w finałowym meczu drużyna KKS ASPN Juventa Starachowice pokonała 2:1 Kondycję Kielce. Wygrani będą stanowić trzon reprezentacji województwa we wrześniowym finale ogólnopolskim. Tuż po końcowym gwizdku trener zwycięskiej drużyny, Dominik Zuba ocenił atmosferę i poziom rywalizacji: - Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wygraliśmy świętokrzyski finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Chłopcy włożyli we wszystkie mecze mnóstwo serca i pokazali wolę walki. Sukces ten jest efektem codziennych treningów. Moi zawodnicy uwielbiają trenować, nie opuszczają zajęć i dzisiejsze zwycięstwo jest dla nich nagrodą oraz mobilizacją do dalszej pracy.


W kategorii dziewcząt w Wielkim Finale Turnieju województwo świętokrzyskie reprezentować będzie zespół UKS „Orlęta" Bidziny, który w decydującym meczu pokonał drużynę SP Kunów stosunkiem bramek 7:1. O podsumowanie żeńskiej części rozgrywek pokusił się trener triumfatorek, Damian Jędrzejewski: - Jestem bardzo zadowolony z postawy i wyniku swojej drużyny. Pierwsze miejsce to olbrzymi sukces nie tylko dla nas, ale również dla szkoły i naszej miejscowości. Mam w swojej drużynie prawdziwe piłkarskie diamenty, które mam nadzieję, zostaną dostrzeżone i będą miały możliwość rozwijania swoich sportowych umiejętności, aby ostatecznie odnosić sukcesy na międzynarodowych arenach piłkarskich.


Reprezentację województwa utworzą zawodnicy zwycięskiej drużyny wzmocnieni o maksymalnie 6 wyróżniających się graczy z pozostałych  zespołów. Tym sposobem wyłanianie najzdolniejszych piłkarek i piłkarzy młodego pokolenia jest jeszcze bardziej skuteczne, a jest to jedna z głównych idei tego Turnieju.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych, gdzie każdy młody sportowiec jest wygrany i doceniony. Tym razem na każdego uczestnika czekał wyjątkowy medal oraz garść upominków od firmy Tymbark, sponsora głównego Turnieju oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, będącego organizatorem. Najlepsze drużyny mogły liczyć na pamiątkowe puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Jak co roku świętokrzyski finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był na wysokim poziomie sportowym. Była to również doskonała okazja do promocji sportu i aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych. Publiczność, która obserwowała zmagania dziesięciolatków była świadkiem wielu emocjonujących meczów, fanatycznych dryblingów i parad bramkarzy, a nade wszystko pasjonującej rywalizacji w duchu fair play.

 

 

Klasyfikacja końcowa – chłopcy


1. KKS ASPN Juventa Starachowice

2. Kondycja Kielce

3. Orliki Dąbrowa

4. Football Academy Jędrzejów

 


Najlepszy bramkarz – Daniel Jagiełło (KKS ASPN Juventa Starachowice)

Najlepszy zawodnik – Konrad Kaleta (Kondycja Kielce)

Król strzelców – Adam Hamera (KKS ASPN Juventa Starachowice)

 

 

Klasyfikacja końcowa - dziewczęta:


1. UKS „Orlęta” Bidziny

2. SP Kunów

3. UKS Victoria Chlewice

4. SSP Gorzków

 

 

Najlepsza bramkarka – Ewelina Banasik (SP Kunów)

Najlepsza zawodniczka – Martyna Kaczmarska (UKS „Orlęta” Bidziny)

Królowa strzelców – Martyna Kaczmarska (UKS „Orlęta” Bidziny)

OCEŃ ZDJĘCIE00