Tymbark - U 10

Finał Województwo Warmińsko-Mazurskie

05.06.2013
Finał Województwo Warmińsko-Mazurskie

We wtorek, 4 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Sienkiewicza 1 w Iławie rywalizowali najlepsi piłkarze i piłkarki z województwa warmińsko-mazurskiego w kategorii U-10. Łącznie o prymat w województwie i awans do gry o mistrzostwo Polski  w kategorii U-10 i słynny już Puchar Tymbarku, rywalizowało aż 36 drużyn.

 

Wśród chłopców, w finałowym meczu drużyna UKS Rona 03 Ełk pokonała 2:1 Don Bosco Ostródę. Wygrani będą stanowić trzon reprezentacji województwa we wrześniowym finale ogólnopolskim.

 

Tuż po końcowym gwizdku, trener zwycięskiej drużyny, Dariusz Ryszkiewicz ocenił atmosferę i poziom rywalizacji: - Dzisiejszy finał zakończył się dla nas bardzo szczęśliwie. Potrafiliśmy zagrać z charakterem, ponieważ chłopaki włożyli dużo serca w dzisiejszy występ i dzięki temu udało nam się zająć pierwsze miejsce. Teraz z perspektywy trenera zwycięskiej drużyny mogę powiedzieć, że receptą na sukces jest dobre przygotowanie treningowe oraz konsekwentne dążenie do celu. Moi zawodnicy trenują razem prawie pięć lat i to właśnie daje dziś takie efekty, jak zwycięstwo w wojewódzkim finale Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Na koniec chciałbym podkreślić, że dzisiejsze rozgrywki były na bardzo wysokim poziomie, a przez cały czas panowała fantastyczna atmosfera w duchu rywalizacji fair play.

 

W kategorii dziewcząt w Wielkim Finale Turnieju, województwo warmińsko-mazurskie reprezentować będzie zespół LUKS Kormoran Brzydowo, który w decydującym meczu pokonał drużynę SP 18 Olsztyn stosunkiem bramek 8:1. O podsumowanie żeńskiej części rozgrywek pokusił się trener triumfatorek, Jacek Lorenc: - Przede wszystkim jestem zaskoczony dużą ilością drużyn, które wzięły udział w tegorocznym finale wojewódzkim. Przełożyło się to na bardzo wysoki poziom zawodów, ale również dużą liczbę strzelonych bramek. Nieskromnie przyznam, że liczyłem po cichu na kolejne zwycięstwo w tych rozgrywkach. Od początku wiedziałem, że nie będzie to łatwe, jednak wierzyłem, że dziewczyny staną na wysokości zadania. Teraz przed nami długa praca przed kolejnym etapem Turnieju, ponieważ chcielibyśmy powalczyć jeszcze o miejsce na podium w Wielkim Finale.

 

Reprezentację województwa utworzą zawodnicy zwycięskiej drużyny wzmocnieni o maksymalnie 6 wyróżniających się graczy z pozostałych  zespołów. Tym sposobem wyłanianie najzdolniejszych piłkarek i piłkarzy młodego pokolenia jest jeszcze bardziej skuteczne, a to właśnie jest jedną z głównych idei tego Turnieju.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych, gdzie każdy młody sportowiec jest wygrany i doceniony. Tym razem na każdego uczestnika czekał wyjątkowy medal oraz garść upominków od firmy Tymbark, sponsora głównego Turnieju oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, będącego organizatorem. Najlepsze drużyny mogły liczyć na pamiątkowe puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Jak co roku warmińsko-mazurski finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był na wysokim poziomie sportowym. Była to również doskonała okazja do promocji sportu i aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych. Publiczność, która obserwowała zmagania dziesięciolatków była świadkiem wielu emocjonujących meczów, fanatycznych dryblingów i parad bramkarzy, a nade wszystko pasjonującej rywalizacji w duchu fair play.

 

Klasyfikacja końcowa – chłopcy

1. UKS Rona 03 EŁk

2. Don Bosco Ostróda

3. SP Gietrzwałd

4. SP 22 Olsztyn

 

Najlepszy bramkarz – Cyprian Kowalczyk

Najlepszy zawodnik – Kacper Sezonionko

Król strzelców – Krzysztof Potoczny

 

 

Klasyfikacja końcowa dziewczęta:

1. LUKS Kormoran Brzydowo

2. SP 18 Olsztyn

3. SP Gietrzwałd

4. UKS Sokół Biała Piska

 

Najlepsza bramkarka – Patrycja Kowalczyk

Najlepsza zawodniczka – Sandra Chudzia

Królowa strzelców – Aleksandra Studzińska

 

Partnerem Turnieju na finale województwa warmińsko-mazurskiego była firma MAG Olsztyn – partner handlowych firmy Tymbark.

OCEŃ ZDJĘCIE00