Tymbark - U 10

Finał Województwo Wielkopolskie

22.06.2013
Finał Województwo Wielkopolskie

We wtorek, 18 czerwca na obiekcie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Błażejkowo rywalizowali najlepsi piłkarze i piłkarki z województwa wielkopolskiego w kategorii U-10. Łącznie o prymat w województwie i awans do gry o Mistrzostwo Polski oraz  słynny Puchar Tymbarku, rywalizowały aż 54 drużyny.


Wśród chłopców, w finałowym meczu drużyna SP 13 Poznań pokonała 8:0 SP 9 Ostrów Wielkopolski. Wygrani będą stanowić trzon reprezentacji województwa we wrześniowym finale ogólnopolskim. Tuż po końcowym gwizdku trener zwycięskiej drużyny chłopców, Maciej Rybicki, ocenił atmosferę i poziom rywalizacji: - Przede wszystkim jestem zadowolony, że chłopcy pokazali dziś bardzo fajną piłkę, wynik jest również fantastyczny, ale jest to dla mnie kwestia drugorzędna. Najważniejszy jest dla mnie fakt, że chłopaki czerpią radość z gry w piłkę, a przy okazji odnoszą zwycięstwa. Jest w mojej drużynie kilku zawodników, którzy bardzo fajnie rokują na przyszłość, co prawda jest jeszcze zbyt wcześnie by mówić, że zostaną oni wielkimi piłkarzami, mam jednak nadzieję, że ich talent zostanie dostrzeżony i doceniony.


W kategorii dziewcząt w Wielkim Finale Turnieju województwo wielkopolskie reprezentować będzie zespół UKS Polon Krotoszyn, który w decydującym meczu, pokonał drużynę SP 12 Konin, stosunkiem bramek 6:1. O podsumowanie żeńskiej części rozgrywek pokusiła się trenerka triumfatorek, Magdalena Kalupa: - Przyznam, że przyjechałyśmy tu wszystkie z nastawieniem żeby wygrać, mimo to zwycięstwo jest dla nas niesamowitym zaskoczeniem. Awans do Wielkiego Finału jest również dla mnie największym sukcesem, w całej mojej dotychczasowej karierze trenerskiej. Mam wrażenie, że jeszcze nie do końca dociera do nas, co dziś udało nam się osiągnąć. Myślę, że ten Turniej będzie początkiem wspaniałej przygody ze sportem, której nie zapomną do końca życia, a przed nami jeszcze wielkie emocje związane z ogólnopolskim finałem. Przyznam, że poziom dzisiejszego finału był na wyjątkowo wyrównanym poziomie, gdyż pozostałe zespoły były niezwykle wymagające, zawieszając wysoko poprzeczkę.

 

Reprezentację województwa utworzą zawodnicy zwycięskiej drużyny wzmocnieni o maksymalnie 6 wyróżniających się graczy z pozostałych  zespołów. Tym sposobem wyłanianie najzdolniejszych piłkarek i piłkarzy młodego pokolenia jest jeszcze bardziej skuteczne, a jest to jedna z głównych idei Turnieju.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych, gdzie każdy młody sportowiec jest wygrany i doceniony. Tym razem na każdego uczestnika czekał wyjątkowy medal oraz garść upominków od firmy Tymbark, sponsora głównego Turnieju oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, będącego organizatorem. Najlepsze drużyny mogły liczyć na pamiątkowe puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Gościem specjalnym wielkopolskiego finału był trener polskiej, młodzieżowej reprezentacji olimpijskiej w piłce nożnej Marcin Dorna, który z perspektywy zawodowego selekcjonera następująco ocenił poziom rozgrywek: - Muszę przyznać, że Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”  kojarzy mi się przede wszystkim z pasją młodych ludzi, którzy z wielkim zaangażowaniem podchodzą do gry w piłkę. Fantastycznie jest widzieć tych małych zawodników, którzy szukają choćby kawałka wolnej przestrzeni, aby móc pobawić się piłką, szlifując przy tym swoje piłkarskie umiejętności. To właśnie jest sport w czystej postaci. Jestem również przekonany, że za sprawę tego Turnieju rodzić się będą prawdziwe talenty. Najlepszym tego przykładem są trzej chłopcy, którzy również przeżyli swoją przygodę w walce o Puchar Tymbarku, a w ubiegłym roku wystąpili w reprezentacji U-17 zdobywając brązowy medal Mistrzostw Europy. Jestem więc wielkim fanem tego Turnieju. To wspaniałe przedsięwzięcie, w którym udział bierze już co drugi dziesięciolatek w Polsce.


Jak co roku wielkopolski finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był na wysokim poziomie sportowym. Była to również doskonała okazja do promocji sportu i aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych. Publiczność, która obserwowała zmagania dziesięciolatków była świadkiem wielu emocjonujących meczów, fanatycznych dryblingów i parad bramkarzy, a nade wszystko pasjonującej rywalizacji w duchu fair play.

 

 

Klasyfikacja końcowa – chłopcy:

1. SP 13 Poznań

2. SP 9 Ostrów Wielkopolski

3. UKS Szóstka Śrem

4. UKS Głuchów

 

Najlepszy bramkarz – Borys Boczar (UKS Śrem)

Najlepszy zawodnik – Karol Fietz (SP 13 Poznań)

Król strzelców – Denis Andrzejewski (SP 2 Oborniki)

 

Klasyfikacja końcowa – dziewczęta:

1. UKS Polon Krotoszyn

2. SP 12 Konin

3. SP Iwno

4. SP Lipice

 

Najlepsza bramkarka – Kornelia Krawczyńska (SP Iwno)

Najlepsza zawodniczka – Daria Frąckowiak (UKS Polon Krotoszyn)

Królowa strzelców – Jagoda Kafanka (SP Kobyla Góra)

 

Partnerem finału województwa wielkopolskiego była firma Tabo – partner handlowych firmy Tymbark, który ufundował nagrody indywidualne, wręczone przez Dyrektora Naczelnego firmy, Pana Mariusza Apicionka.

OCEŃ ZDJĘCIE00