Tymbark - U 10

Finał Województwo Zachodniopomorskie

22.06.2013
Finał Województwo Zachodniopomorskie

W czwartek, 20 czerwca, na Stadionie OSiR przy ul. Piłsudskiego 3 w Szczecinku, rywalizowali najlepsi piłkarze i piłkarki z województwa zachodniopomorskiego w kategorii U-10. Łącznie o prymat w województwie i awans do gry o Mistrzostwo Polski oraz słynny Puchar Tymbarku, rywalizowało aż 40 drużyn.


Wśród chłopców, w finałowym meczu drużyna SP Szczecin I pokonała 8:2 SP Drawsko. Wygrani będą stanowić trzon reprezentacji województwa we wrześniowym finale ogólnopolskim. Tuż po końcowym gwizdku trener zwycięskiej drużyny chłopców, Leszek Rorat, ocenił grę swojej drużyny i poziom rywalizacji: - Sukces jest przepiękny, a złożyło się na to wiele czynników, lecz przede wszystkim najistotniejsza była wytrwała, cierpliwa i systematyczna praca. Chłopcy od pierwszego meczu w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” postanowili zagrać dla siebie, dla klubu i dla trenerów. Świetnie się tu bawili, a teraz liczą na to, że w finale ogólnopolskim będą mogli potwierdzić klasę i spróbować podjąć rywalizację o zwycięstwo.


W kategorii dziewcząt w Wielkim Finale Turnieju województwo zachodniopomorskie reprezentować będzie zespół SP Orzeł Wałcz, który w decydującym meczu, po serii rzutów karnych pokonał drużynę SP Stargardu Szczecińskiego. O podsumowanie żeńskiej części rozgrywek pokusił się trener triumfatorek, Adam Łukaszewicz: - Piłka dziecięca charakteryzuje się tym, że trudno wywiązać się z roli faworyta, nam się jednak udało. Ta niesamowita przygoda, którą rozpoczęliśmy z Tymbarkiem 4 lata temu trwa cały czas i z tego jesteśmy najbardziej zadowoleni. Dziewczynki z naszego klubu bardzo emocjonowały się zeszłorocznym występem, który skończył się zwycięstwem i wyjazdem do Madrytu. Mam nadzieję, że dzisiejszy sukces zdopinguje nas do tego, żeby spróbować wygrać finał ogólnopolski. Z drugiej strony pamiętamy, że Turniej Tymbarku traktujemy jako zabawę i szansę na spełnianie piłkarskich marzeń.


Reprezentację województwa utworzą zawodnicy zwycięskiej drużyny wzmocnieni o maksymalnie 6 wyróżniających się graczy z pozostałych  zespołów. Tym sposobem wyłanianie najzdolniejszych piłkarek i piłkarzy młodego pokolenia jest jeszcze bardziej skuteczne, a jest to jedna z głównych idei Turnieju.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych, gdzie każdy młody sportowiec jest wygrany i doceniony. Tym razem na każdego uczestnika czekał wyjątkowy medal oraz garść upominków od firmy Tymbark, sponsora głównego Turnieju oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, będącego organizatorem. Najlepsze drużyny mogły liczyć na pamiątkowe puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Jak co roku zachodniopomorski finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” stał na wysokim poziomie sportowym. Była to również doskonała okazja do promocji sportu i aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych. Publiczność, która obserwowała zmagania dziesięciolatków była świadkiem wielu emocjonujących meczów, fanatycznych dryblingów i parad bramkarzy, a nade wszystko pasjonującej rywalizacji w duchu fair play.

 

Klasyfikacja końcowa – chłopcy:

1. SP Szczecin I

2. SP Wałcz

3. SP Szczecinek

4. SP Kołobrzeg

 

Król strzelców – Kacper Żmudź (SP Kołobrzeg)

Najlepszy Bramkarz – Gracjan Lipnicki (SP Szczecin I)

Najlepszy zawodnik – Hubert Turski (SP Stargard)

 

Klasyfikacja końcowa – dziewczęta:

1. SP Orzeł Wałcz

2. SP Stargard

3. SP Sławno

4. SP Kołobrzeg

 

Najlepsza bramkarka – Zuzanna Skalska (SP Stargard)

Najlepsza zawodniczka – Zuzanna Zabel (SP Wałcz)

Królowa strzelczyń  – Wiktoria Kaszyńska (SP Sławno)

OCEŃ ZDJĘCIE00