Tymbark - U 10

Finał Zachodniopomorski Relacja

12.04.2014
Finał Zachodniopomorski Relacja

W zakończonym finale wojewódzkim XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły Orzeł 2010 Women PZZ Wałcz i UKS Dolice w kategorii U-10 oraz UKS Olimpia Szczecin i SP 51 Szczecin w U-12. Zwycięskie zespoły będą stanowić trzon reprezentacji województwa zachodniopomorskiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Najlepsi z najlepszych wyjadą na mecz Niemcy-Polska do Hamburga.


Finały województwa zachodniopomorskiego zostały rozegrane w dniach 9-10 kwietnia na Stadionie Miejskim im. Sebastiana Karpiniuka, przy ulicy Śliwińskiego 10 w Kołobrzegu. Boiskowe zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły drużyny dziewczynek i chłopców w kategorii U-10, drugiego na murawę wybiegli o dwa lata starsi zawodnicy. Łącznie o prymat w województwie i awans do Wielkiego Finału walczyło aż 80 drużyn.

 

W żeńskim finale kategorii U-10 Orzeł 2010 Women PZZ Wałcz pokonał 2-0 UKS Viktoria SP 2 Sianów. Anna Łukaszewicz, trenerka wygranej drużyny pozytywnie oceniła atmosferę Turnieju i występ swoich podopiecznych – Udział w tegorocznym finale był zarówno dla mnie, jak również wszystkich zawodniczek, wspaniałą przygodą. Przyznam, że nie spodziewałam się, że wrócimy z rozgrywek jako mistrzowie województwa zachodniopomorskiego tym bardziej, że poziom rywalizacji był bardzo wyrównany. Z całą pewnością wzmocnimy teraz nasz zespół o kilka wyróżniających się zawodniczek z innych drużyn i na Wielki Finał pojedziemy w najmocniejszym składzie, po to by zawalczyć o mistrzowski tytuł.


Drugiego dnia zawodów do grona najlepszych piłkarek województwa zachodniopomorskiego dołączyły zwyciężczynie kategorii U-12. Dziewczynki z drużyny UKS Olimpia Szczecin pokonały Orzeł 2010 Women PZZ Wałcz 2-1. Poziom sportowej rywalizacji podsumował opiekun mistrzyń Michał JarmułowiczFinał wojewódzki oceniam, jako bardzo udany. Do domu wracamy bardzo szczęśliwi.  Wygraliśmy turniej po bardzo ciężkim boju w finale, gdzie graliśmy z zespołem z Wałcza, z którym  wielokrotnie spotykaliśmy się na murawie i od początku wiedziałem, że będzie to mecz bardzo zacięty. Nie byliśmy faworytami, ale moja drużyna pokazała, że ciężka praca na treningach przynosi efekty. Zapracowaliśmy sobie na ten sukces przez kilka lat wspólnych treningów i widać, że wszystko idzie w dobrym kierunku.


W rywalizacji chłopców do lat 10 bezkonkurencyjny okazał się zespół UKS Dolice, który wygrał wynikiem 3-1 z SP 8 Kołobrzeg. Po zakończeniu spotkania Jan Ogórek, trener zwycięzców ocenił występ swoich zawodników – Jestem bardzo dumny z dzisiejszego występu chłopaków. Mecze finałowe były niezwykle wyrównane. Wysoko postawiona poprzeczka przez przeciwników, świadczy o tym, że w meczach o najwyższą stawkę nie było przypadków. Przed wizytą w Warszawie, musimy zdecydowanie poprawić jeszcze wykonanie stałych fragmentów gry. Mam nadzieję, że w Wielkim Finale pokażemy dobry futbol, ale też będziemy świetnie się bawić w rywalizacji z najlepszymi drużynami z całej Polski.


W kategorii U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący SP 51 Szczecin pokonując UKS „Orlik” Trzcińsko Zdrój 7-1. Tomasz Bielecki następująco ocenił atmosferę finału i występ swoich podopiecznych - Wspaniała atmosfera, dużo znajomych twarzy i radość dzieci, to wszystko składa się na pozytywne wspomnienia z turnieju. Bardzo się cieszymy, że udało się nam wygrać i awansować do rozgrywek ogólnopolskich. Chłopcy stanęli na wysokości zadania, zagrali dobry mecz, a wynik mówi sam za siebie. Przed finałem w Warszawie będziemy intensywnie trenować, aby chłopcy podnosili poziom swoich umiejętności piłkarskich i mam nadzieję, że przełoży się to na wyniki.


Radość z awansu do finału ogólnopolskiego to dopiero połowa sukcesu. Trenerzy zwycięskich drużyn, aby zwiększyć szansę swoich zespołów na zdobycie Mistrzostwa Polski, mogą wzmocnić drużyny o maksymalnie 5 wyróżniających się zawodników wybranych z pozostałych uczestników finału wojewódzkiego. Dzięki temu idea wyłaniania piłkarskich talentów jest precyzyjnie i skutecznie realizowana, a najbardziej uzdolnione piłkarsko dzieci w kraju dostają szansę na zaprezentowanie i sprawdzenie swoich umiejętności na najwyższym poziomie podczas rywalizacji ogólnopolskiej.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych podczas, której spełniają się najskrytsze sportowe marzenia dzieci. Każdy z uczestników finału wojewódzkiego został nagrodzony i otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsze zespoły wywalczyły okazałe puchary oraz wyróżnienia indywidualne.

 

Tegoroczny zachodniopomorski finał XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był rywalizacją na niezwykle wysokim poziomie sportowym zarówno indywidualnym, jak również zespołowym. Liczne grono kibiców było świadkiem wielu fantastycznych zagrań, emocjonujących akcji i pięknych goli, oraz widowiskowych parad bramkarzy. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i rywalizacja w duchu fair play. Zmagania dzieci obserwowało wielu gości specjalnych m.in. posłowie: Dariusz Rosati, Andrzej Halicki i Marek Hok, a także Anna Mieczkowska (Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego) oraz Jan Bednarek (Wiceprezes PZPN).


Klasyfikacja generalna


Kategoria

Chłopcy

Dziewczynki

U-10

1. UKS DOLICE        
2. SP 8 KOŁOBRZEG    
3. ULKS BŁONIE BARWICE

4. SP 4 KOŁOBRZEG           

                                                               

1. ORZEŁ 2010 WOMEN PZZ WAŁCZ
2. UKS VIKTORIA SP 2 SIANÓW
3. UKS „ORLIK” TRZCIŃSKO ZDRÓJ

4. SP 3 STARGARD STARGARD SZCZECIŃSKI

 

Najlepszy bramkarz


Alan Nyk SP 4 Kołobrzeg

 

Justyna Maśnik UKS Viktoria SP 2 Sianów

 

Najlepszy zawodnik

Karol Ogórek UKS Dolice

Paula Guzowska Orzeł 2010 Women PZZ Wałcz


Król strzelców


 

Bartosz Kruszewski SP Pyrzyce

 

 

Dominika Kozińska UKS Viktoria SP 2 Sianów

 

U-12

1. SP 51 SZCZECIN
2. UKS „ORLIK” TRZCIŃSKO ZDRÓJ

3. UKS FOOTBALL ACADEMY SZCZECIN

4. SP 3 KOŁOBRZEG

 

1. UKS OLIMPIA SZCZECIN
2. ORZEŁ 2010 WOMEN PZZ WAŁCZ
3. SP KOŚCIERNICA

4. SP SUCHAN

 

Najlepszy bramkarz

Gracjan Lipnicki SP 51 Szczecin

Sara Kierul UKS Olimpia Szczecin


Najlepszy zawodnik

 

Filip Wieczorek SP 3 Kołobrzeg

 

Agnieszka Glinka Orzeł 2010 Women PZZ Wałcz


Król strzelców

 

Kacper Łukasiak SP 51 Szczecin

 

Amelia Bińkowska UKS Olimpia Szczecin


OCEŃ ZDJĘCIE00