Tymbark - U 10

Finały wojewódzkie - zapowiedź

31.05.2013
Finały wojewódzkie - zapowiedź

Piłkarski piknik w każdym województwie


Od 3 do 24 czerwca zostanie rozegranych 16 finałów wojewódzkich Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Każdy finał to jednodniowe piłkarskie święto wypełnione szeregiem atrakcji, z których najważniejszą są niezwykle emocjonujące i widowiskowe mecze najlepszych młodych piłkarek oraz piłkarzy w danym regionie. Blisko 8 tysięcy dzieciaków zagra we wszystkich województwach o awans do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się we wrześniu.

 

Przy profesjonalnej oprawie i w iście piłkarskiej atmosferze dziesięciolatki sprawdzą swoje sportowe umiejętności. Co roku każdy finał wojewódzki wypełnia rodzinny klimat, dlatego jest to doskonała okazja dla rodziców pragnących spędzić ze swoimi dzieciakami przyjemne popołudnie i zaszczepić w nich miłość do sportu. Organizatorzy gorąco zapraszają wszystkich sympatyków sportu i aktywnego wypoczynku do udziału w finale wojewódzkim i kibicowania drużynom ze swoich miast.

 

- Co roku dokładamy wszelkich starań, by finały wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” były prawdziwym piłkarskim świętem nie tylko dla zawodników, ale całej społeczności województwa. Sukcesy piłkarzy, którzy rozpoczynali  przygodę z piłką nożną w naszym Turnieju pokazują, że w każdym regionie kraju jest wiele utalentowanych dzieciaków. Najważniejsze to stworzyć im szansę zaprezentowania i rozwoju swoich piłkarskich talentów. Dlatego Tymbark już od 7 lat jest głównym sponsorem rozgrywek „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Spełniając piłkarskie marzenia dzieci, spełniamy marzenia kibiców czekających na silną reprezentację Polski – wyznał Dariusz Czech, prezes firmy Tymbark.

 

- Teraz, w finałach wojewódzkich, zaczyna się zabawa na całego. To zaszczyt, nobilitacja i… powód do zazdrości. Tak, tak. Nie wszyscy mogą zagrać na tym etapie rozgrywek i powalczyć o tytuł najlepszej drużyny turnieju, a także o fantastyczną nagrodę, jaką jest wyjazd do Londynu na mecz eliminacji mistrzostw świata 2014 Anglia – Polska. Ja grałem na wielu stadionach, byłem w wielu miejscach, ale na słynnym Wembley jeszcze nie. Dzieciaki powinny się cieszyć i docenić to, gdzie mogą się wybrać i jak wielką przygodę przeżyć. Chodzi o to, aby zachęcić młodzież do uprawiania sportu. Obecnie żyjemy w takim społeczeństwie, w którym dzieciom trzeba pokazać nie tylko drogę, ale i to, że są doceniane. Ci, którzy nie biorą udziału w rozgrywkach, mogą teraz zobaczyć, co można zyskać i na pewno będą chcieli wystartować za rok. Życzę wszystkim dobrej zabawy i mogę obiecać, że będziemy bacznie obserwować turniej – powiedział Stefan Majewski, Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Piłki Nożnej


Droga po Puchar Tymbarku


Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to prawdziwa piłkarska przygoda, obejmująca swym zasięgiem całą Polskę. Młodzi zawodnicy z każdego zakątka kraju mają okazję poczuć smak prawdziwej piłkarskiej rywalizacji w duchu fair play. Po rozegranych w kwietniu i maju eliminacjach gminnych oraz powiatowych, najlepsze regionalne drużyny dziewcząt i chłopców zmierzą się w finałach wojewódzkich. Zwycięzcy finałów wojewódzkich - 16 najlepszych drużyn w kategorii dziewcząt i chłopców powalczy we wrześniu w finale ogólnopolskim o Mistrzostwo Polski U-10 i bardzo atrakcyjne nagrody.

OCEŃ ZDJĘCIE00