Tymbark - U 10

IX edycja Turnieju

08.03.2012
IX edycja Turnieju

Mistrzowie Polski w kategorii U-10 zremisowali 4:4 z Realem Madryt

126_screenshot019.jpg


Zwycięzcy IX Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, czyli Mistrzostw Polski w kategorii U-10, zobaczyli w akcji wielkie gwiazdy Realu Madryt, zremisowali 4:4 z wychowankami królewskiej drużyny i mieli okazję zadać wiele pytań podczas specjalnej konferencji prasowej z Jerzym Dudkiem – bramkarzem legendarnej drużyny z Madrytu.

 

Główną atrakcją wyjazdu zwycięzców Turnieju o Puchar Tymbarku była wizyta na legendarnym stadionie madryckiej drużyny oraz obejrzenie jej meczu. Stadion Santiago Bernabeu, mieszczący nieco ponad 80 tys. widzów zrobił na dzieciach olbrzymie wrażenie. Imponujący jest zarówno sam rozmiar tego obiektu, jak i ponad stuletnia, historia klubu, którą poznali w muzeum. Dzieci mogły zwiedzić cały obiekt, a nawet usiąść na chwilę w fotelach, zajmowanych podczas meczu przez sztab trenerski i zawodników rezerwowych.

 

Oglądany przez dzieci z loży VIP mecz Realu Madryt z rywalami z Racingu Santander wzbudził wielkie emocje. Ogromnym przeżyciem dla młodych piłkarek i piłkarzy była możliwość zobaczenia w akcji takich sław jak Kaka, Karim Benzema, Xabi Alonso czy żywych legend klubu z Madrytu – Raula oraz Ikera Casillasa. Niestety w spotkaniu nie zagrał kontuzjowany Cristiano Ronaldo, który na chwilę przed rozpoczęciem meczu, dzięki niesamowitemu zbiegowi okoliczności, pomachał zwycięzcom Turnieju o Puchar Tymbarku, czym wywołał u nich istny wybuch emocji.

 

Mecz Realu z Racingiem zakończył się wynikiem 1:0. Znacznie większa ilość bramek padła w meczu rozegranym następnego dnia pomiędzy chłopcami z Małopolski oraz ich rówieśnikami ze szkółki piłkarskiej Realu Madryt. Spotkanie zostało rozegrane w imponującym miasteczku piłkarskim Realu Madryt, położonym kilka kilometrów za miastem. 13 boisk treningowych o naturalnej oraz sztucznej nawierzchni, trybuny oraz odpowiednie zaplecze dla zawodników zrobiły na dzieciach wrażenie niemal tak duże, jak stadion Santiago Bernabeu. Chłopcy z Polski fantastycznie rozpoczęli mecz, zdobywając gola już w drugiej minucie spotkania. Później było już tylko lepiej i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:4 dla Polaków. Po przerwie gospodarze ruszyli do ataku, przez co mecz przybrał dramatyczny obrót. Było w nim wszystko to, za co tak bardzo podziwia się gwiazdy z Madrytu: zaangażowanie i walka o każdą piłkę, świetne strzały i niesamowite parady bramkarzy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:4, a doskonała postawa zwycięzców Turnieju nieco zaskoczyła zarówno ich rywali, jak i trenerów. Niestety klub z Madrytu nie prowadzi szkółki piłkarskiej dziewcząt, dlatego dziewczynki z woj. lubuskiego zmierzyły się ze swoimi kolegami z Małopolski.

 

Kolejną wielką atrakcją, przygotowaną dla dzieci, było spotkanie z Jerzym Dudkiem. Dzieci odegrały rolę dziennikarzy, zadając polskiemu bramkarzowi Realu mnóstwo pytań dotyczących jego kariery, zdobytych trofeów, treningu piłkarskiego i gry z najsławniejszymi piłkarzami świata. Piłkarz cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania, podkreślając, że aby zrobić karierę w profesjonalnym futbolu, należy być przygotowanym na wiele lat ciężkich treningów. J. Dudek podkreślił także, powołując się na własny przykład, że należy cierpliwie walczyć o sukces, nie poddając się przeciwnościom losu. Dzieci miały również możliwość zobaczenia innego sławnego stadionu - Estadio Vicente Calderón, na którym występuje lokalny rywal Realu – Atletico Madryt. Sportowe emocje dopełniło zwiedzanie Madrytu oraz gry i zabawy, przygotowane dla dzieci przez organizatora wyjazdu.