Tymbark - U 10

Lubelski Finał Relacja

21.04.2014
Lubelski Finał Relacja

Po dwóch dniach pasjonującej rywalizacji wyłonieni zostali piłkarscy mistrzowie województwa lubelskiego do lat 10 i 12, zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt. W zakończonym finale wojewódzkim XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły Janów Lubelski i Biała Podlaska Grodzki w kategorii U-10 oraz Zamość Ziemski i Lublin Grodzki w U-12. Zwycięskie zespoły będą stanowić trzon reprezentacji województwa lubelskiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Najlepsi z najlepszych wyjadą na mecz Niemcy-Polska do Hamburga.


Finały województwa lubelskiego zostały rozegrane w dniach 2-3 kwietnia na Boiskach Treningowych OSiR-u na Rotundzie, przy ulicy Królowej Jadwigi 8 w Zamościu. Boiskowe zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły drużyny dziewczynek i chłopców w kategorii U-10, drugiego na murawę wybiegli o dwa lata starsi zawodnicy. Łącznie o prymat w województwie i awans do Wielkiego Finału walczyło aż 91 drużyn.

 

W żeńskim finale kategorii U-10 Janów Lubelski pokonał 3-2 drużynę Łęczna. Emocje podczas finałowego spotkania udzieliły się także trenerowi mistrzyń - Krzysztofowi Rosińskiemu, który razem z dziewczynkami cieszył się z wygranej i gratulował im świetnej dyspozycji w najtrudniejszych momentach meczu.

 

Drugiego dnia zawodów do grona najlepszych piłkarek województwa lubelskiego dołączyły zwyciężczynie kategorii U-12. Dziewczynki z drużyny Zamość Ziemski pokonały Opole Lubelskie wynikiem 1-0. Atmosferę i występ swoich podopiecznych podsumowała Anna SzkałubaZ dzisiejszego finału zapamiętamy bardzo wysoki poziom rozgrywek, świetną organizację, no i oczywiście sukces jaki udało nam się osiągnąć. Na ten złoty medal złożyła się ciężka praca w ramach lekcji wychowania fizycznego oraz dodatkowych treningów pozalekcyjnych. Postaram się teraz wzmocnić dodatkowo drużynę o zawodniczki z innych zespołów i liczymy, że podczas finału ogólnopolskiego czeka nas wspaniała przygoda.


W rywalizacji chłopców do lat 10 bezkonkurencyjny okazał się zespół Biała Podlaska Grodzki, który wygrał wynikiem 6-3 z drużyną Zamość Grodzki. Po zakończeniu spotkania Wojciech Krzystanek, trener zwycięzców ocenił występ swoich zawodników – Chłopcy rozpoczęli dziś bardzo dobrze rozgrywki i pierwsze mecze zakończyliśmy wysokimi zwycięstwami. W ćwierćfinale spotkaliśmy się z naszym największym rywalem w regionie, jednak szczęśliwie udało nam się awansować do kolejnej rundy. Najtrudniejsze były dla nas jednak mecze półfinałowe i finałowy. Mimo bardzo wyrównanej gry udało nam się dowieźć zwycięstwo do końca. Do Wielkiego Finału będziemy się przygotowywać zgodnie z naszym cyklem treningowym. Na pewno skorzystamy z możliwości wzmocnienia drużyny o dodatkowych zawodników z innych zespołów, wszystko po to, aby jak najlepiej zaprezentować się w rywalizacji ogólnopolskiej.

 

W kategorii U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący Lublin Grodzki, pokonując w rzutach karnych Tomaszów Lubelski 0-0 (3-2). Dariusz Pszczelnik następująco podsumował występ swoich podopiecznych – Chłopcy wspięli się dziś na wyżyny swoich możliwości i dzięki temu mogliśmy sięgnąć po zwycięstwo. W meczu finałowym zadecydowały rzuty karne, zawodnicy wytrzymali presję, a bramkarz stanął na wysokości zadania, obronił rzuty karne i to zadecydowało o wyniku końcowym. Dodatkowo pomógł nam gorący doping rodziców, którzy przyjechali  nam kibicować. Wszystko to złożyło się na wspaniałą atmosferę rozgrywek. Teraz popracujemy jeszcze nad kilkoma elementami gry w oczekiwaniu na Wielki Finał.


Radość z awansu do finału ogólnopolskiego to dopiero połowa sukcesu. Trenerzy zwycięskich drużyn, aby zwiększyć szansę swoich zespołów na zdobycie Mistrzostwa Polski, mogą wzmocnić drużyny o maksymalnie 5 wyróżniających się zawodników wybranych z pozostałych uczestników finału wojewódzkiego. Dzięki temu idea wyłaniania piłkarskich talentów jest precyzyjnie i skutecznie realizowana, a najbardziej uzdolnione piłkarsko dzieci w kraju dostają szansę na zaprezentowanie i sprawdzenie swoich umiejętności na najwyższym poziomie podczas rywalizacji ogólnopolskiej.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych podczas, której spełniają się najskrytsze sportowe marzenia dzieci. Każdy z uczestników finału wojewódzkiego został nagrodzony i otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsze zespoły wywalczyły okazałe puchary oraz wyróżnienia indywidualne.

 

Tegoroczny lubelski finał XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był rywalizacją na niezwykle wysokim poziomie sportowym zarówno indywidualnym, jak również zespołowym. Liczne grono kibiców było świadkiem wielu fantastycznych zagrań, emocjonujących akcji i pięknych goli, oraz widowiskowych parad bramkarzy. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i rywalizacja w duchu fair play.

 

Klasyfikacja generalna


Kategoria

Chłopcy

Dziewczynki

U-10

1. BIAŁA PODLASKA GRODZKI
2. ZAMOŚĆ GRODZKI
3. ŚWIDNIK

4. CHEŁM GRODZKI

 

1. JANÓW LUBELSKI
2. ŁĘCZNA
3. ZAMOŚĆ GRODZKI

4. BIAŁA PODLASKA GRODZKI

 

Najlepszy bramkarz

Grzegorz Wszoła Zamość Grodzki

Angelika Tarka Janów Lubelski

Najlepszy zawodnik

Jakub Kobyliński Biała Podlaska Grodzki

Weronika Kiepura Łęczna

Król strzelców


Arkadiusz Bąk Zamość Grodzki

 

Barbara Maksymiuk Biała Podlaska Grodzki

 

U-12

1. LUBLIN GRODZKI
2. TOMASZÓW LUBELSKI
3. BIAŁA PODLASKA ZIEMSKI

4. PUŁAWY

 

1. ZAMOŚĆ ZIEMSKI
2. OPOLE LUBELSKIE
3. ŚWIDNIK

4. CHEŁM GRODZKI

 

Najlepszy bramkarz

Mikołaj Sielewicz Tomaszów Lubelski

Edyta Byzdra Opole Lubelskie

Najlepszy zawodnik

Piotr Ćwik Lublin Grodzki

Julia Litwińczuk Zamość Ziemski

Król strzelców

Kacper Śledź Biała Podlaska Ziemski

Klaudia Sak Zamość Ziemski

 

OCEŃ ZDJĘCIE00