Tymbark - U 10

Nagroda Główna - Relacja i Zdjęcia

15.06.2015
Nagroda Główna - Relacja i Zdjęcia

Drużyny chłopców z województw łódzkiego i zachodniopomorskiego oraz dziewcząt z małopolskiego i opolskiego w nagrodę za zwycięstwo w XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” spędzili w Warszawie 4 dni towarzysząc Reprezentacji Polski przed eliminacyjnym meczem Polska – Gruzja.


Spotkanie z Reprezentacją Polski

Długi piłkarski weekend wypełniony biało-czerwonymi emocjami rozpoczął się w czwartek 11 czerwca od wizyty w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie, gdzie kadrowicze trenera Adama Nawałki mieszkali podczas przedmeczowego zgrupowania. W ekskluzywnym spotkaniu udział wzięła cała Reprezentacja Polski ze sztabem oraz trenerem Nawałką i Zbigniewem Bońkiem. Kadrowicze na stojąco, oklaskami przywitali każdą zwycięską drużynę Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Podczas spotkania zwycięzcy Turnieju mogli porozmawiać z piłkarzami, zrobić sobie wspólne zdjęcia oraz zdobyć autograf swoich idoli. Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski i Grzegorz Krychowiak odpowiadali na pytania dziewcząt i chłopców opowiadając o swoich początkach i piłkarskich przeżyciach. Każde dziecko otrzymało na pamiątkę koszulkę Reprezentacji Polski, na której podpisywali się wszyscy kadrowicze.

 

Wycieczka po Stadionie Narodowym i wizyta na treningu Reprezentacji

Drugiego dnia, na obiekcie KS Zwar, gdzie przed meczem Polska-Gruzja trenowała Reprezentacja Polski dziewczęta i chłopcy odbyli specjalną sesję treningową z trenerami drużyn młodzieżowych z Polskiego Związku Piłki Nożnej licencjonowanymi przez UEFA. Podczas treningu dzieci otrzymały indywidualne wskazówki dotyczące dalszego piłkarskiego rozwoju. Tego dnia dzieci odbyły również wyjątkową wycieczkę po Stadionie Narodowym, której przewodnikiem był wybitny dziennikarz sportowy Stefan Szczepłek. Zwycięzcy Turnieju zobaczyli m.in. szatnię Reprezentacji, centrum prasowe, najważniejsze i największe loże oraz stadionową kaplicę. Na zakończenie Stefan Szczepłek zaprezentował unikalne pamiątki piłkarskie – koszulki, buty piłkarskie i piłki, których nie zobaczymy w żadnym muzeum. Zwieńczeniem dnia była wizyta na oficjalnym przedmeczowym treningu Reprezentacji Polski, który odbył się na Stadionie Narodowym. Ostatnie przygotowania do meczu z Gruzją mogli podpatrywać tylko zdobywcy tegorocznego Pucharu Tymbarku, ponieważ trening był zamknięty dla mediów i kibiców.

 

Mecz Polska-Gruzja

W sobotę na zwycięzców Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” czekała główna atrakcja wyjazdu, czyli mecz Polska-Gruzja. Fantastyczna atmosfera na trybunach, niezwykłe boiskowe emocje oraz 4 piękne gole, które dały zwycięstwo Reprezentacji Polski sprawiły, że dla dziewcząt i chłopców był to wieczór którego nie zaponą do końca życia. Wyjątkowej urody gol strzelony przez Arkadiusza Milika, który obecnie jest ambasadorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, a w dzieciństwie sam grał w Turnieju, sprawił że tegoroczni zdobywcy Pucharu Tymbarku będą chcieli w przyszłości pójść śladami Arka i uwierzą, że droga z podwórka na stadion może prowadzić do gry w Reprezentacji Polski.

W trakcie 4-dniowego pobytu nie zabrakło również atrakcji turystycznych, dzieci odwiedziły m.in. Centrum Nauki Kopernik.

 

Dawid Kroczek (trener reprezentacji woj. łódzkiego, chłopcy U-12)Wygrana w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” i wyjątkowa nagroda główna to dla nas ogromne wyróżnienie i spełnienie piłkarskich marzeń. To także dowód, że ciężka praca, nasze zaangażowanie i wsparcie rodziców przybliża tych młodych zawodników do wielkiej piłki. Myślę, że chłopcy będą teraz jeszcze bardziej zdeterminowani to dalszej pracy i treningów. Oto właśnie w tym Turnieju chodzi, aby rozwijać w tych młodych chłopakach miłość do piłki nożnej!


Mateusz Maryniak (zawodnik reprezentacji woj. łódzkiego U-12) Jestem bardzo zadowolony z nagrody głównej, którą wygraliśmy w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” i niesamowitego wyjazdu do Warszawy! W piątek poznałem swoich idoli z Reprezentacji Polski, mam teraz ich autografy i kilka wspólnych zdjęć. Nauczyłem się też wielu nowych rzeczy na specjalnie przygotowanym dla nas treningu. Najbardziej jednak czekałem na mecz Polski z Gruzją. Na Stadionie Narodowym panowała niesamowita atmosfera. Już przed meczem typowałem, że spotkanie zakończy się wynikiem 4-0. Mam nadzieje, że kiedyś wrócę jeszcze na Stadion Narodowy i ponownie będę mógł zagrać na tej murawie.

OCEŃ ZDJĘCIE00