Tymbark - U 10

Opolski Finał Relacja

18.04.2014
Opolski Finał Relacja

W zakończonym finale wojewódzkim XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły Trójka Prudnik i PSP Łubniany w kategorii U-10 oraz PSP 28 Opole i Biała Nyska w U-12. Zwycięskie zespoły będą stanowić trzon reprezentacji województwa opolskiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Najlepsi z najlepszych wyjadą na mecz Niemcy-Polska do Hamburga.


Finały województwa opolskiego zostały rozegrane w dniach 31 marca i 1 kwietnia na Stadionie Miejskim, przy ul. Sportowej 1 w Brzegu. Boiskowe zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły drużyny dziewczynek i chłopców w kategorii U-10, drugiego na murawę wybiegli o dwa lata starsi zawodnicy. Łącznie o prymat w województwie i awans do Wielkiego Finału walczyło aż 60 drużyn.

 

W żeńskim finale kategorii U-10 PSP Łubniany pokonała 1-0 PSP Rożek Rogi. Agnieszka Kumiec, trenerka wygranej drużyny nie szczędziła pochwał dla swoich zawodniczek, które wykazały się prawdziwym duchem sportowej rywalizacji – Bardzo dopingowałam swoją drużynę i cieszę się z zajętego pierwszego miejsca szczególnie, że rywalizacja była bardzo zacięta. Z każdym kolejnym meczem dziewczyny grały coraz lepiej. Jestem więc mile zaskoczona zarówno wynikiem jak i organizacją Turnieju, w którym bierzemy udział po raz pierwszy. Przed finałem w Warszawie planujemy doskonalić swoje umiejętności, poświęcimy na to dużo czasu.


Drugiego dnia zawodów do grona najlepszych piłkarek województwa opolskiego dołączyły zwyciężczynie kategorii U-12. Dziewczynki z drużyny Biała Nyska pokonały zawodniczki Bzyk Bąkowice wynikiem 5:1. Atmosferę i poziom sportowej rywalizacji podsumował opiekun mistrzyń Grzegorz MuraJesteśmy przeszczęśliwi. Szczerze mówiąc nie dawaliśmy sobie wielkich szans na wygraną, ze względu na silną konkurencję. Również z tego powodu zwycięstwo dociera do nas powoli. Dziewczynki nie zdają sobie jeszcze sprawy z tego, co osiągnęły. Wielki Finał będzie dla nas wielkim przeżyciem, z którego dziewczyny mają przede wszystkim czerpać przyjemność i radość z gry w piłkę.


W rywalizacji chłopców do lat 10 bezkonkurencyjny okazał się zespół Trójka Prudnik, który wygrał wynikiem 1-0 z Football ACA Opole. Po zakończeniu spotkania Waldemar Bedryj, trener zwycięzców ocenił występ swoich zawodników – Pogoda nam dopisała, a organizatorzy stanęli na wysokości zadania. W finale były stres i nerwy, ale nie zabrakło również pozytywnych emocji. Moim zdaniem finałowy mecz był niezwykle wyrównany, ale udało się nam powtórzyć sukces z poprzedniej edycji. Przed finałem ogólnopolskim popracujemy jeszcze nad stałymi fragmentami gry, ale przede wszystkim chcemy postawić na radość z gry młodych piłkarzy.

 

W kategorii U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący PSP 28 Opole, pokonując PSP 2 Kluczbork 2:0. Dariusz Łaski następująco podsumował występ swoich podopiecznych – W Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wzięliśmy udział pierwszy raz i uważamy, że jest to bardzo dobrze zorganizowana impreza piłkarska. Od początku wierzyłem w moją drużynę, przyjechaliśmy tutaj po zwycięstwo. O naszym sukcesie zdecydowały umiejętności chłopców oraz, jak to w piłce bywa, szczęście. Dodam, że noc przed rozgrywkami przyśniła mi się wygrana. Jak widać sny się spełniają.


Radość z awansu do finału ogólnopolskiego to dopiero połowa sukcesu. Trenerzy zwycięskich drużyn, aby zwiększyć szansę swoich zespołów na zdobycie Mistrzostwa Polski, mogą wzmocnić drużyny o maksymalnie 5 wyróżniających się zawodników wybranych z pozostałych uczestników finału wojewódzkiego. Dzięki temu idea wyłaniania piłkarskich talentów jest precyzyjnie i skutecznie realizowana, a najbardziej uzdolnione piłkarsko dzieci w kraju dostają szansę na zaprezentowanie i sprawdzenie swoich umiejętności na najwyższym poziomie podczas rywalizacji ogólnopolskiej.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych podczas, której spełniają się najskrytsze sportowe marzenia dzieci. Każdy z uczestników finału wojewódzkiego został nagrodzony i otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsze zespoły wywalczyły okazałe puchary oraz wyróżnienia indywidualne.

 

Tegoroczny opolski finał XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był rywalizacją na niezwykle wysokim poziomie sportowym zarówno indywidualnym, jak również zespołowym. Liczne grono kibiców było świadkiem wielu fantastycznych zagrań, emocjonujących akcji i pięknych goli, oraz widowiskowych parad bramkarzy. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i rywalizacja w duchu fair play.

 

Klasyfikacja generalna

Kategoria

Chłopcy

Dziewczynki

U-10

1. Trójka Prudnik    
2. Football ACA Opole                   
3. PSP 2 Olesno

4. PSP 9 Kędzierzyn Koźle                                                                     

1. PSP Łubniany
2. PSP Rożek Rogi
3. PSP 2 Olesno

4. PSP 9 Kędzierzyn Koźle

Najlepszy bramkarz

Szymon Wojakowski Football ACA Opole

Aneta Borosz PSP Łubniany

Najlepszy zawodnik

Jakub Kolan Trójka Prudnik

Zuzanna Zając PSP Rożek Rogi

Król strzelców

Konrad Janicki PSP 2 Olesno

Oliwia Mejmert PSP 9 Kędzierzyn Koźle

U-12

1. PSP 28 Opole
2. PSP 2 Kluczbork
3. PSP 2 Olesno

4. Jędrzejów

1. Biała Nyska
2. Bzyk Bąkowice
3. ZSO 1 Brzeg

4. Włodzienin Troja

Najlepszy bramkarz

Fabian Mrozek PSP 2 Kluczbork

Emilia Zawadzka UKS Biała Nyska

Najlepszy zawodnik

Wojciech Aniszewski PSP 28 Opole

Maja Chruściel UKS Biała Nyska

Król strzelców

Miłosz Paradowski PSP 2 Kluczbork

Klaudia Choma ZSO 1 Brzeg

OCEŃ ZDJĘCIE00