Tymbark - U 10

Pomorski Finał Relacja

15.04.2014
Pomorski Finał Relacja

W zakończonym finale wojewódzkim XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły ZSP Miłoradz i SPP Kostkowo w kategorii U-10 oraz SP 1 Człuchów i UKS U-2 Bytów 2002 w U-12. Zwycięskie zespoły będą stanowić trzon reprezentacji województwa pomorskiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Najlepsi z najlepszych wyjadą na mecz Niemcy-Polska do Hamburga.


Finały województwa pomorskiego zostały rozegrane w dniach 11-12 kwietnia na Stadionie Arki Gdynia, przy ulicy Olimpijskiej 5 w Gdyni. Boiskowe zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły drużyny dziewczynek i chłopców w kategorii U-10, drugiego na murawę wybiegli o dwa lata starsi zawodnicy. Łącznie o prymat w województwie i awans do Wielkiego Finału walczyło aż 67 drużyn.

 

W żeńskim finale kategorii U-10 ZSP Miłoradz pokonał 3-1 zespół GOSRiT Luzino. Jacek Szyszka, trener wygranej drużyny nie krył zadowolenia z wyników swoich podopiecznych - Wreszcie zdobyliśmy złoty medal finałów wojewódzkich, o który walczyliśmy już od kilku lat. Dotychczas zajmowaliśmy drugie i trzecie miejsca, jednak dziś znaleźliśmy się już na najwyższym stopniu podium. Finał był niezwykle wyrównany, a to oznacza, że o pierwsze miejsce walczyły najlepsze zespoły w województwie. Teraz liczymy na świetną zabawę w Warszawie na finale ogólnopolskim.


Drugiego dnia zawodów do grona najlepszych piłkarek województwa pomorskiego dołączyły zwyciężczynie kategorii U-12. Dziewczynki z drużyny SP 1 Człuchów pokonały UKS Pinczyn 1-0. Poziom sportowej rywalizacji ocenił opiekun mistrzyń Jerzy Wnuk-LipińskiZ trenerskiego punktu widzenia, nie były to łatwe rozgrywki. Poziom wszystkich drużyn był naprawdę imponujący, przez co poprzeczka zawieszona była bardzo wysoko. Najtrudniejszy okazał się dla nas mecz półfinałowy, o losach którego zadecydowały rzuty karne. Spotkanie o najwyższą stawkę zagraliśmy z zespołem, z którym mierzyliśmy się już na wcześniejszym etapie. Zachowaliśmy jednak zimną krew i pewnie awansowaliśmy do Wielkiego Finału. W Warszawie chcielibyśmy zaprezentować się z jak najlepszej strony, stąd też postaramy się skonstruować silny zespół, który reprezentować będzie całe województwo pomorskie. 


W rywalizacji chłopców do lat 10 bezkonkurencyjny okazał się zespół SSP Kostkowo, który pokonał w rzutach karnych SP 7 Gdańsk 2-2 (3-2). Po zakończeniu spotkania Jacek Stawiasz, trener zwycięzców pozytywnie ocenił występ swoich zawodników – Przyjechaliśmy na rozgrywki z założeniem wyjścia z grupy. Jak się jednak szybko okazało, udało nam się osiągnąć nasze minimum, dochodząc ostatecznie do finału. Chłopcy z każdym meczem grali coraz lepiej, jednak spotkanie o pierwsze miejsce było dla nas najbardziej emocjonujące. Drużyna z Gdańska postawiła nam na boisku trudne warunki. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem i o awansie zadecydowały rzuty karne. To była już loteria, ale dopisało nam szczęście. Szkoda, że zwycięzca jest tylko jeden, ponieważ nasi przeciwnicy również grali wyśmienicie.


W kategorii U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący UKS U-2 Bytów 2002 pokonując SP Morawy 7-0. Artur Śmigiel pochwalił organizację Turnieju i dobry występ swoich podopiecznych – Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zarówno atmosfery, jak i organizacji Turnieju. Zaprezentowaliśmy naprawdę dobry poziom gry, więc nasze zwycięstwo jest w pełni zasłużone. Jestem bardzo zadowolony z chłopaków, dzisiejszy sukces zawdzięczają swojej ciężkiej pracy. Mam nadzieję, że jeżeli popracujemy jeszcze nad skutecznością, to w finale w Warszawie także powalczymy o najwyższe miejsca!


Radość z awansu do finału ogólnopolskiego to dopiero połowa sukcesu. Trenerzy zwycięskich drużyn, aby zwiększyć szansę swoich zespołów na zdobycie Mistrzostwa Polski, mogą wzmocnić drużyny o maksymalnie 5 wyróżniających się zawodników wybranych z pozostałych uczestników finału wojewódzkiego. Dzięki temu idea wyłaniania piłkarskich talentów jest precyzyjnie i skutecznie realizowana, a najbardziej uzdolnione piłkarsko dzieci w kraju dostają szansę na zaprezentowanie i sprawdzenie swoich umiejętności na najwyższym poziomie podczas rywalizacji ogólnopolskiej.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to nie tylko pasjonujące zawody sportowe, ale również niezapomniana piłkarska przygoda dla najmłodszych podczas, której spełniają się najskrytsze sportowe marzenia dzieci. Każdy z uczestników finału wojewódzkiego został nagrodzony i otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsze zespoły wywalczyły okazałe puchary oraz wyróżnienia indywidualne.

 

Tegoroczny pomorski finał XIV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był rywalizacją na niezwykle wysokim poziomie sportowym zarówno indywidualnym, jak również zespołowym. Liczne grono kibiców było świadkiem wielu fantastycznych zagrań, emocjonujących akcji i pięknych goli, oraz widowiskowych parad bramkarzy. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i rywalizacja w duchu fair play.

 

Klasyfikacja generalna


Kategoria

Chłopcy

Dziewczynki

U-10

1. SSP KOSTKOWO        
2. SP 7 GDAŃSK    
3. SP 47 GDYNIA DĄBROWA

4. ZS STRASZYN   

                                                               

1. ZSP MIŁORADZ
2. GOSRiT LUZINO
3. ZKW KLUKOWA HUTA

4. UKS ORLIKI JEZIERZYCE

 

Najlepszy bramkarz

Stanisław Czajka SP 7 Gdańsk

Nikola Kankowska GOSRiT Luzino


Najlepszy zawodnik

 

Filip Angel SSP Kostkowo

 

Wiktoria Szyca ZKW Klukowa Huta


Król strzelców


 

Kacper Biłanicz AP Człuchów

 

 

Katarzyna Deranek ZSP Miłoradz

 

U-12

1. UKS U-2 BYTÓW 2002
2. SP MORAWY

3. SP 8 LĘBORK

4. SP 6 KOŚCIERZYNA

 

1. SP 1 CZŁUCHÓW
2. UKS PINCZYN
3. SP MAŁE WALICHNOWY

4. UKS ORLIKI JEZIERZYCE

 

Najlepszy bramkarz


Dawid Rzepka SP 6 Kościerzyna

 

Oliwia Wagga UKS Pinczyn

 

Najlepszy zawodnik


Radosław Leik UKS U-2 Bytów 2002

 

Karolina Krysiak UKS Pinczyn

 

Król strzelców

Bartek Hering UKS U-2 Bytów 2002

Daria Nowak SP 1 Człuchów

OCEŃ ZDJĘCIE00