Tymbark - U 10

Startują Finały Wojewódzkie

15.03.2016
Startują Finały Wojewódzkie

Już w poniedziałek 21 marca ruszają finały wojewódzkie XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Do połowy kwietnia ponad 1500 drużyn w 16 województwach weźmie udział w zmaganiach kwalifikujących – w przypadku kategorii U-10 i U-12 - do występu w finale ogólnopolskim, którego mecze finałowe odbędą się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. W najmłodszej kategorii U-8 już na etapie wojewódzkim poznamy pierwszych zwycięzców XVI edycji Turnieju.


ŚWIĘTO FUTBOLU W KAŻDYM WOJEWÓDZTWIE


Do trwającej, XVI edycji Turnieju zgłoszonych zostało ponad 320 tys. dzieci, co stanowi kolejny rekordowy rok pod kątem frekwencji. Po rozegraniu eliminacji gminnych i powiatowych rywalizacja o Puchar Tymbarku przenosi się na szczebel wojewódzki. Podczas rozpoczynających się 21 marca i trwających do 15 kwietnia finałów wojewódzkich zobaczymy w akcji największe piłkarskie talenty w poszczególnych regionach Polski. Na boiska wybiegną bowiem najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki do lat 8, 10 i 12.


Dla uczestników turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to okazja przeżycia prawdziwej piłkarskiej przygody i zaprezentowania swoich umiejętności przy fantastycznej oprawie, jaka towarzyszy profesjonalnym piłkarzom. Dla trenerów, rodziców i kibiców, będzie to szansa na doświadczenie prawdziwych piłkarskich emocji i zobaczenia na własne oczy, jak rozwijają się młode talenty i przyszli reprezentanci Polski

 

- Przed nami finały wojewódzkie - święto futbolu w najpiękniejszym wydaniu, bowiem bohaterami regionalnych rozgrywek są Ci, którzy radość z gry w piłkę pokazują najszczerzej – dzieci. Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom, którym udało się dotrzeć do tego etapu turnieju. Jestem przekonany, że przez wzięcie udziału w zmaganiach z najlepszymi rówieśnikami ze swojego województwa odczujecie to, co czują dorośli piłkarze wspierani dopingiem przez kibiców swojego klubu. Właśnie do kibicowania i obserwowania rywalizacji najmłodszych adeptów futbolu zachęcam wszystkich - rówieśników, rodziców, opiekunów a przede wszystkim postronnych kibiców. Może właśnie podczas tych zabaw z piłką zobaczycie w akcji po raz pierwszy przyszłych reprezentantów i reprezentantki Polski – powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.


3747_finaly_wojewodzkie_2.jpg


Finały wojewódzkie toczą się równolegle na dwóch trasach. Pierwsze finały odbędą się jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi – w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. W porównaniu do większości województw, gdzie mecze we wszystkich kategoriach rozłożone są na dwa dni turniejowe, rozgrywki w Grodzisku Wielkopolskim i Świdnicy potrwają 3 dni, od 21 do 23 marca. Po przerwie świątecznej Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” przemierzy Polskę wzdłuż i wszerz, odwiedzając pozostałe 14 województw.  Terminarz finałów wojewódzkich i wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na turniejowej stronie www.zpodworkanastadion.pl. Czeka nas wielkie piłkarskie święto i duże wydarzenie sportowe dla każdego województwa.

 

Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 awansują do finału ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany w Warszawie w dniach 30 kwietnia – 2 maja. Natomiast w kategorii U-8 rywalizacja o Puchar Tymbarku, swój Wielki Finał będzie mieć właśnie na poziomie wojewódzkim. Podczas tych rozgrywek wyłonione zostanie grono 16 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców do lat 8 na terenie całego kraju.


- Każdego roku  podczas finałów wojewódzkich Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” możemy zobaczyć, że nie brakuje w Polsce piłkarskich talentów.  Będąc głównym sponsorem Turnieju już od 10 lat promujemy tę dyscyplinę wśród dzieci i robimy wszystko, by rywalizacja o Puchar Tymbarku była początkiem przygody, która kiedyś może zaowocować grą w reprezentacji Polski. Wszystkim uczestnikom tegorocznych finałów wojewódzkich życzę tego, co w futbolu najpiękniejsze - radości, przyjemności z gry i pozytywnych zespołowych emocji – powiedział Krzysztof Pawiński, prezes Zarządu Grupy Maspex.


Za uczestników tegorocznych finałów wojewódzkich kciuki będą trzymać również reprezentanci Polski. - Zapraszam wszystkich na finały wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Serdecznie polecam i osobiście będę trzymał kciuki – powiedział Wojciech Szczęsny, bramkarz reprezentacji Polski i AS Romy. - Myślę, że udział w takim Turnieju jest bardzo fajnym doświadczeniem, ponieważ pozwala poznać nowych kolegów i koleżanki oraz sprawdzić swoje siły w rywalizacji z zawodnikami z innych miejscowości, z czego w przyszłości pozostaną super wspomnienia – podsumował Łukasz Fabiański również bramkarz reprezentacji.


Arkadiusz Milik, który kiedyś sam grał w Turnieju powiedział, co w tak młodym wieku powinno być dla uczestników Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” najważniejsze. - Powinniście się cieszyć z każdego kolejnego dnia gry w piłkę i każdego kolejnego kroku, który prowadzi do spełnienia marzeń. Uczestnictwo w Turnieju to świetna zabawa, a poziom z roku na rok jest coraz wyższy. Życzę każdemu uczestnikowi by zagrał w finale na Stadionie Narodowympowiedział Arkadiusz Milik, napastnik reprezentacji i Ajaksu Amsterdam.


3748_appa3630-ok.jpg


WIELKI FINAŁ I NAGRODA GŁÓWNA


Zwycięzcy finałów wojewódzkich do lat 10 i 12 zagrają w finale ogólnopolskim, który już po raz trzeci rozegrany zostanie w Warszawie. Najlepsze drużyny XVI edycji Turnieju poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym, bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski. Nagrodą Główną w tym roku, jest Puchar Tymbarku oraz wyjazd na mecz Polska – Holandia rozgrywany 1 czerwca w Gdańsku, a także ekskluzywne spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski na kilka dni przed wylotem na mistrzostwa Europy we Francji.

OCEŃ ZDJĘCIE00