Tymbark - U 10

To jest przyszłość Reprezentacji Polski

07.07.2014
To jest przyszłość Reprezentacji Polski

To jest przyszłość Reprezentacji Polski


Podczas trwających mistrzostw świata w Brazylii polscy kibice zadawali sobie pytanie, kiedy nasza Reprezentacja ponownie zagra na mundialu. Aby spełnić te marzenia i nadzieje o silnej drużynie narodowej, która za kilka lat będzie regularnie występować na mistrzostwach świata i Europy, i z której każdy Polak będzie dumny budowę trzeba zacząć już teraz, a pierwszym krokiem jest wyszukiwanie talentów i szkolenie młodzieży.


Zanim odkryjemy talent przyszłego reprezentanta w 10-letnim młodym zawodniku, najpierw musimy przekonać tysiące dzieci, że piłka nożna to lepsza rozrywka niż komputer i telewizja oraz zachęcić do grania w piłkę na podwórku i w szkole. Dopiero z tysięcy dzieci, które zakochają się w futbolu możemy wyłowić talenty, które przy odpowiednim systemie szkolenia zagrają kiedyś w Reprezentacji.

 

Taką rolę pełni Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – od popularyzacji futbolu i aktywnego stylu życia wśród najmłodszych po wyławianie piłkarskich talentów oraz podnoszenie boiskowych umiejętności dzięki możliwości rywalizacji z najbardziej utalentowanymi piłkarsko dziećmi w Polsce.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 14 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 700 000 dzieci z całej Polski. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie Narodowym w Warszawie.


Tymbark stawia sobie jasny cel - zbudowanie silnej Reprezentacji Polski, z której każdy Polak będzie dumny. Wszyscy młodzi piłkarze wierzą, że dzięki swojej pasji, woli walki, poświęceniu i ciężkiej pracy zagrają kiedyś w Reprezentacji Polski. Tymbark też wierzy, że jest to możliwe.


Przyszli Reprezentanci Polski są już w grze


W Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” o mistrzostwo Polski rywalizują dziewczęta i chłopcy do 12 roku życia. Udział może wziąć praktycznie każdy uczeń szkoły podstawowej, dlatego potencjał wyławiania piłkarskich talentów jest ogromy. Podczas finału ogólnopolskiego oglądamy w akcji najbardziej uzdolnione piłkarsko dziewczęta i chłopców w Polsce. Najlepsi z nich mają szansę trafić do młodzieżowych Reprezentacji Polski, a później do dorosłej kadry. Taką drogę przebyła Paulina Dudek, która w 2007 r. wygrała Puchar Tymbarku, zostając najlepszą zawodniczką Turnieju, a sześć lat później poprowadziła piłkarską Reprezentację Polski kobiet do lat 17 do złotego medalu mistrzostw Europy. Dziś w wieku 17 lat gra już w pierwszej Reprezentacji. Na taką drogę do gry w biało-czerwonej koszulce szansę mają tegoroczni finaliści i zwycięzcy Turnieju.

 

Wśród wielu utalentowanych dziewcząt i chłopców, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji Pucharu Tymbarku są Basia, Dawid, Mikołaj i Maks. Mają różnych piłkarskich idoli, ale takie samo marzenie – chcą zagrać kiedyś w polskiej Reprezentacji.

 

Dawid Matuszewski


2075_dawid-matuszewski.jpg


Ma 10 lat, mieszka w Kiełczowie, w województwie dolnośląskim. Gra jako napastnik. Na boisku jest szybki i odważny. W tym roku ze swoją drużyną wygrał Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, strzelając w Wielkim Finale na Stadionie Narodowym zwycięskiego gola. Kiedy po niesamowitym dryblingu zakończonym precyzyjnym strzałem piłka wpadła do bramki wiedział, że Jego drużyna wygra. Jest pewien, że zagra kiedyś w Reprezentacji Polski i znowu uklęknie na Stadionie Narodowym po strzelonym golu, już w biało-czerwonej koszulce.

 

 

Basia Maksymiuk


2076_basia-maksymiuk.jpg


Ma 9 lat, mieszka w Białej Podlaskiej, w województwie lubelskim. W tym roku ze swoją drużyną zagrała w finale Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Występ na Stadionie Narodowym był spełnieniem marzeń i wielkim przeżyciem dla Basi i jej mamy, która oglądając z trybun grę córki rozpłakała się ze szczęścia. Basia uwielbia strzelać gole i podziwia grę Ronaldinho. W przyszłości chciałaby zagrać w Reprezentacji Polski Kobiet.

 

 

Maksymilian Nowak


2077_maks-nowak.jpg


Ma 10 lat, mieszka w Oławie, w województwie dolnośląskim. Gra na lewym skrzydle, a jego wzorem jest Cristiano Ronaldo. W tym roku w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wywalczył ze swoją drużyną Mistrzostwo Polski oraz został wybrany najlepszym piłkarzem Turnieju. Miał cztery lata, kiedy poszedł na pierwszy trening. W przyszłości chce zostać najlepszym piłkarzem na świecie i zwyciężać na Stadionie Narodowym już jako Reprezentant Polski.

 

 

Mikołaj Bykowski


2078_mikolaj-bykowski.jpg


Ma 10 lat, mieszka we Wrocławiu, w województwie dolnośląskim. W tym roku wygrał ze swoją drużyną Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W piłkę gra głównie dzięki mamie, która zapisała go do klubu i to dla niej chce zagrać kiedyś w Reprezentacji Polski.

 

Finaliści Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to najbardziej utalentowani piłkarsko dziewczęta i chłopcy w Polsce, którzy bez problemów wygrywają z rówieśnikami z Hiszpanii, Włoch, Anglii i Niemiec, bo walczą na boisku z sercem, zaangażowaniem i w duchu fair play.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” tworzą dzieci, dla których reprezentowanie swojej szkoły, powiatu, województwa, a w końcu kraju to duma i prestiż. Kiedy odbierają swoje pierwsze w życiu medale niejednokrotnie płaczą ze szczęścia i wierzą w to, że kiedyś z podwórka trafią na wielkie stadiony. To są ich marzenia, które my pomagamy im spełnić współtworząc od 8 lat największy Turniej piłkarski dla dzieci nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Tylko w tym roku do Turnieju zgłosiło się ponad 200 tysięcy dziewcząt i chłopców z całej Polski. A to dopiero początek…, bo od kolejnej – XV edycji rozgrywki prowadzone są, aż w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 oraz U-12.

 

ZOBOWIĄZANIE TYMBARK: Zbudujemy przyszłą Reprezentację Polski, z której wszyscy Polacy będą dumni.

OCEŃ ZDJĘCIE00