Tymbark - U 10

Trwają Finały Wojewódzkie!

14.03.2017
Trwają Finały Wojewódzkie!

Przed nami Finały Wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Między 21 marca, a 12 kwietnia poznamy najlepszych młodych piłkarzy i piłkarki do lat 8, 10 i 12 w całej Polsce. Mistrzowie województw w kategorii U-10 i U-12 wystąpią w Finale Ogólnopolskim i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

 

W poszukiwaniu następców Milika i Zielińskiego


Do trwającej, XVII edycji Turnieju zostało zgłoszonych ponad 320 tysięcy dzieci. Zmagania chłopców i dziewczynek w kategoriach do lat 8, 10 i 12 zaczęły się od eliminacji na poziomie gminnym i powiatowym. Teraz przyszła pora na rozgrywki na szczeblu wojewódzkim, które zostaną rozegrane od 21 marca do 12 kwietnia w miejscowościach z 16 województw. Najzdolniejsi młodzi zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować na boiskach: Łodzi, Nowin, Sosnowca, Krakowa, Stalowej Woli, Międzyrzeca Podlaskiego, Miętnego, Sokółki oraz Brzegu, Świdnicy, Wrześni, Kostrzyna nad Odrą, Szczecinka, Świecia (nad Wisłą), Iławy i Gdańska. W każdej miejscowości w rywalizacji udział weźmie średnio ponad 1000 zawodników.

 

- Drodzy zawodnicy, drogie zawodniczki, zaczyna się wielka zabawa. Zaczyna się walka o wyjazd do Warszawy na Finały Ogólnopolskie. Trzymam kciuki za wszystkich, bawcie się dobrze i czekamy na Was w Warszawie. Niech wygrają najlepsi - kibicuje uczestnikom Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Wojewódzkie finały Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to wielkie piłkarskie święto i niezapomniane przeżycie dla wszystkich uczestników oraz wspierających ich kibiców. Chłopcy i dziewczynki z całego kraju będą mogli zmierzyć się z rówieśnikami, a trenerzy, rodzice oraz kibice na własne oczy zobaczą, jak rozkwitają talenty przyszłych reprezentantów Polski. Na wszystkich uczestników czekać będą medale, nagrody i oczywiście doskonała zabawa, a wszystko to przy fantastycznej oprawie rozgrywek i w doskonałej atmosferze fair play.

 

5708_infografika-mapa_finalow_wojewodzkich-xvii_edycja_www2.jpg

 

- Tymbark już od ponad 11 lat zachęca dzieci do uprawiania sportu i grania w piłkę nożną. Dzięki Turniejowi „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” dzieci z każdego województwa w Polsce mają szansę na udział w tej prestiżowej imprezie, a co za tym idzie zaprezentowanie swojego piłkarskiego talentu. Historia Turnieju pokazuje, że takie rozgrywki mogą być początkiem piłkarskiej przygody, która swój finał będzie mieć w dorosłej Reprezentacji Polski, o czym świadczą przykłady Arkadiusza Milika czy Piotra Zielińskiego. Mamy nadzieję, że wśród tegorocznych uczestników znajdą się ich naśladowcy, ale pamiętajmy, że wszystko zaczyna się od pasji oraz dobrej zabawy i właśnie tego życzę finalistom rozgrywek wojewódzkich - mówi Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Maspex.

 

Biało-czerwone emocje w nagrodę

 

Finały Wojewódzkie wyłonią mistrzów województw w kategorii U-8. Natomiast najlepsze zespoły do lat 10 i 12 z każdego regionu wywalczą przepustkę do gry w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski. Najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki w naszym kraju wywalczą nie tylko wyjątkowy Puchar Tymbarku, ale również wyjazd na mecz Polska – Rumunia rozgrywany w ramach eliminacji do mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie.

 

5706_finaly_wojewodzkie_z_podworka_na_stadion_o_puchar_tymbarku-fot.cyfrasport-pzpn_2_lq.jpg

OCEŃ ZDJĘCIE00