Tymbark - U 10

VII edycja

08.03.2012
VII edycja

144_appa6322_low.jpgZaczęli na podwórku - stanęli na Camp Nou, czyli piłkarska fiesta w Barcelonie 2007. VII edycja Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku obfitowała w wielkie emocje Zwycięzcy w nagrodę wyjechali do Barcelony. Na słynnym stadionie Camp Nou młodzi piłkarze z Polski, wspólnie z prawie 70 tysiącami hiszpańskich kibiców, zagrzewali do gry słynną Barcę. Rozegrali także mecze z rówieśnikami z futbolowej szkółki FC Barcelony.


Festiwal bramek na Camp Nou!

„Ole! Ole! Ole! Barcelona wygra mecz!” skandowali zwycięzcy Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku podczas emocjonującego spotkania Barcy z Recreativo de Huelva. Wyjazd do Barcelony i możliwość zobaczenia „Dumy Katalonii” w akcji były główną nagrodą w Turnieju. Dla dziewczynek z województwa lubuskiego i chłopców z Dolnego Śląska, którzy zwyciężyli w rozgrywkach, wyjazd był spełnieniem piłkarskich marzeń. Z trybun Camp Nou gorąco dopingowali swoich idoli i razem z prawie 70 tysiącami hiszpańskich fanów cieszyli się za każdym razem, gdy piłka trafiała do bramki rywali.

 

Rzucili wyzwanie najlepszym czyli oko w oko z najlepszymi z Barcy
Wielu emocji dostarczyły małym piłkarzom z Polski mecze towarzyskie z rówieśnikami z futbolowej szkółki FC Barcelony. Przy gorącym dopingu kibiców z obu krajów dzielnie walczyli o gole. Walczyli odważnie i z poświęceniem, lecz hiszpańscy przeciwnicy okazali się nie do przejścia. Nie zwycięstwo było tu jednak najważniejsze, ale wielka radość - pierwsze polskie gole trafiły do hiszpańskiej bramki. Marek Mazur, trener chłopców z Dolnego Śląska podsumował spotkanie słowami: „Najważniejsze, że nasi mali mistrzowie podjęli wyzwanie. Pokazali, że mają charakter i są w stanie grać z najlepszymi młodzikami Europy jak równy z równym. A radości ze strzelonego młodej Barsie gola nic im nie zastąpi!”. Przed meczem zawodnicy z Polski i Hiszpanii wymienili się proporczykami, a po meczu – drobnymi upominkami.

 

Zwiedzanie słonecznej Barcelony
Zwycięzcy Turnieju mieli także okazję odkrycia tajemnic Barcelony. Odwiedzili bazylikę Sagrada Familia, ze wzgórza Montjunic oglądali panoramę Barcelony, podróżując ulicami mieli okazje podziwiać secesyjne kamieniczki Antonio Gaudiego. Odwiedzili także Stadion Olimpijski oraz muzeum FC Barcelony, gdzie mogli zapoznać się z historią klubu.