Tymbark - U 10

Wyjątkowa nagroda główna. Zwycięzcy zobaczą mecz Anglia - Polska na Wembley

08.04.2013
Wyjątkowa nagroda główna. Zwycięzcy zobaczą mecz Anglia - Polska na Wembley

Na zwycięskie drużyny dziewcząt i chłopców czeka, jak co roku, fantastyczna nagroda. Zwycięzcy tegorocznej edycji wyjadą do Londynu, by na legendarnym stadionie Wembley kibicować reprezentacji Polski podczas meczu z Anglią, rozgrywanym w ramach eliminacji do piłkarskich Mistrzostw Świata w Brazylii, w 2014 roku. Nasze mecze z Anglikami mają swoją historię. Ten październikowy również będzie wyjątkowy, bo może decydować o awansie kadry Waldemara Fornalika do brazylijskiego mundialu.

 

Z 18 rozegranych z Anglikami spotkań, wygraliśmy tylko jedno – w 1973 r., w Chorzowie. Kilka miesięcy po tym zwycięstwie reprezentacja trenowana wówczas przez Kazimierza Górskiego, w której występowali tacy piłkarze, jak Grzegorz Lato, Kazimierz Deyna czy Włodzimierz Lubański, zmierzyła się z Anglikami właśnie na Wembley. Padł wówczas remis 1:1, który dał naszym piłkarzom awans na Mistrzostwa Świata 1974. W RFN niespodziewanie zajęliśmy trzecie miejsce. Ten mecz na stałe przeszedł do historii polskiego i światowego futbolu.

 

Teraz, dokładnie w 40. rocznicę tego legendarnego spotkania, w październikowy wieczór, zwycięscy Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, z perspektyw trybun przeżywać będą to, co wydarzy się na Wembley i swoim dopingiem postarają się pomóc naszej reprezentacji „odczarować” stadion będący prawdziwą świątynią futbolu.

 

Atrakcyjne nagrody i upominki czekają na dzieci na każdym etapie Turnieju. Już za sam udział drużyn w eliminacjach gminnych i powiatowych, trenerzy otrzymają koszulki piłkarskie, a dzieci pamiątkowe dyplomy. Podczas finałów wojewódzkich na wszystkie dzieci czekać będą medale, upominki i dyplomy. W trakcie Wielkiego Finału, uczestnicy otrzymają zestawy strojów piłkarskich, a także wiele innych nagród, a najlepsza drużyna chłopców i dziewcząt okazały Puchar Tymbarku, Tytuł Mistrzów Polski, ale przede wszystkim wspomniany już wyjazd do Londynu na mecz Anglia – Polska.